Skocz do zawartości

Zepsute radio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieję, że zajrzy tu ktoś z Działu Technicznego. W Foresterze zepsuło mi się radio marki Subaru. NIestety po gwarancji. Po wyjęciu okazało się, że to jednak VDO. Po skontaktowaniu się z przedstawicielem VDO w Polsce dowiedziałem się, że oni nie bardzo wiedzą co to za wynalazek i mogą spróbowac naprawić, ale nie obiecują :???:

Moje pytanie brzmi - czy w Polsce jest ktoś, kto potrafi takie rzeczy naprawić i nie unosić ze zdziwienia brwi?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się zepsuło w tym radiu??

 

Jest kilka typowych usterek, muszę wiedzieć co się stało żeby Ci pomóc??

 

Pozdrawiam.

 

Nie działa CD. Pewnego dnia przestało działać i koniec. Jak juz rozkręciłem radio, to zauważyłem, że mechanizm wraz z laserem i wszystkim co potrzeba do obsługi to jakby oddzielny moduł, podłączony do płyty radia ( samo radio działa) Chciałem dokupić takie cudo, ale oznacznie jakie znalazłem na obudowie radia nie pozwala zidentyfikować jaki to jest typ i z jakiej linii modeli można czegoś szukać. Choc może, skoro do dziś takie radia montują do np Imprezy, to i CDze współczesnych VDO zadziała :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz, to nie czysc. Wariuje bo nie potrafi rozpoznac plyty, promien lasera jest rozszczepiony przy brudnej optyce.

 

A własnie że nie chcę :razz:

O tym, co jest zepsute to powiedzieli mi w warsztacie, do którego zaniosłem. Zawsze mogą sie nie znać. A co do przemywania - czy nie lepiej użyć spirytusu zamiast wody destylowanej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypatrywałeś może zimnych lutów??

 

Radia te w 90% wariowały w tym temacie(wyłączały się na dziurach, na cd lewa strona grała prawa nie itp), zawsze zimny lut.

 

 

Prawdopodobnie za mało ołowiu w spoiwie (nowe wymogi na świecie)

 

Weź suszarkę (nie taką do włosów tylko konkretną), rozpuść kalafonię w spirytusie, roztwór wylej na spód płytki i zaczekaj aż wyschnie, następnie (z umiarem) na wolnym ciągu, żebyś nie zdmuchnął elementów z płytki zagrzej powierzchnię.

 

Często pomaga.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czyszczenia soczewki lepiej użyć izopropanolu - świetnie czyści i nie popsuje plastikowej soczewki. Jak przy rozbieraniu radia porozpinałeś różne wtyczki, złączki, taśmy - to też wyczyść przed złożeniem.

A jeśli będziesz usuwał zimne luty metodą cakke, to na bank porozpinaj wszystkie złączki od płyty, a po przelutowaniu wyczyść dokładnie płytkę z pozostałości topnika (ale to chyba jest oczywiste ...)

PS. Niestety technologia RoHS jest bardziej wrażliwa na naprężenia mechaniczne... czyli nasze polskie drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...