Jump to content

Dziwne pudełeczko z bezpiecznikiem


Paweł Zdunek

Recommended Posts

Wsiadłem dziś po pracy do auta i na podłodze przed fotelem kierowcy znalazłem takie "coś" (2 pierwsze zdjęcia). Czarne pudełko, które tylko zmienia kierunek ułożenia pinów, w nim sprawny bezpiecznik 10A. Auto bez tego działa, jak działało wcześniej, ale bardzo mnie nurtuje, co to może być. Spotkał się ktoś z czymś takim? Pod osłonami znalazłem jeden wolny przewód z końcówką, która by pasowała, ale drugiego już nie mogę znaleźć. Poza tym są wtyczki czarne do błędów, zielone do trybu serwisowego, i wolna żółta szeroka wtyczka i niebieskie nieduże gniazdo - do czego one są? 

Dodaję jeszcze zdjęcie wszystkiego na dole. Mam w aucie zamontowany dodatkowy alarm, a światła przeciwmgłowe nie działają - może jest to ze sobą związane. 

IMG_20170822_171547.jpg

IMG_20170822_171556.jpg

IMG_20170822_171249.jpg

Link to comment
Share on other sites

Albo złe widzę albo źle Cię rozumiem ale zamiany kolejności pinów tu nie widzę a conajwyzej obrócenie. Samo coś wygląda na uniwersalne gniazdo bezpiecznika (takie jak się dokłada do dodatkowych rzeczy). Do czego było potrzebne? Może i te halogeny? Amperarz byłby ok. Musisz zrobić śledztwo po kablach!

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Na drugim zdjęciu nie jest to samo co na pierwszym tylko od zakrystii? Chyba?

 

Używanie związku frazeologicznego, jaki napisałeś w związku ze zużyciem i koniecznością wymiany u kolegi gumowych nakładek na przedluzki cięgien sterowania, w jednym zdaniu, obok siebie jest conajmniej ryzykowne - możesz zostać posądzony o homofobię, lub wręcz przeciwnie. Zależy kto będzie sądził.

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Co do gum - wie ktoś, gdzie można to kupić w miarę tanio? Trochę mi szkoda przeszło 100 złotych na taką pierdołę. 

Na 1 i 2 zdjęciu jest to samo od dwóch stron, i faktycznie, chodziło mi o zmianę kierunku pinów pion/poziom. Nic to, poszukam co może być z przeciwmgłowymi, dzięki za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...