Skocz do zawartości

[K] Przeguby wewnętrzne


7greg

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Forester 2007 2.0 Automat

 

Muszę wymienić przeguby wewnętrzne przednich osi.
Mechanik szuka po hurtowniach części i twierdzi, że nie ma.
Czyżby tylko serwis?

 

Może ktoś wymieniał i ma jakąś radę gdzie to kupić w rozsądnych pieniądzach?
Zdrowia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś podpowiesz jakie są dobre?

 

Niestety nie przekonuje mnie opinia, że w serwisie wszystko jest najlepsze, bo to często nieprawda.

Problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnego wyboru.

 

Edytowane przez 7greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karenz napisał:

normalnie taka wymiana trafia się 2-3 razy w czasie całego życia samochodu.

Przegubu wewnętrzne 2-3 razy? Raczej raz (o ile w ogóle), no chyba, że samochód ma ponad 300KM, a kierowca ciężką nogę.

Ja wymieniając w OBK przednie wewnętrzne brałem oryginały, bo zamienników nie było. Tanie nie są...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

7greg, ja mam też wew przeguby popsute w przednich pół-osiach.  Wybór po za ASO jest duży:

  • można kupić cale pół-osie  (przód 300pln za jedna stronę) z rozbieranych anglikow od użytkownika z allegro - konkretnie z Warszawy (tam możesz sobie kupić całe auto w częściach i je złożyć samemu do kupy w domu) - wysyłka jest w cenie części.
  • Jest tez firma w Toruniu co regeneruje pól osie (szacunkowy koszt to 450pln za jedną pół-oś), ale trzeba wysyłać czekać i odbierać .
  • Gdańsku na miejscu zrobi ci zakład we wsi Cieplewo koło biedronki na starej trasie na Łódź (maja wspólny parking z biedrą).

Wybrałem oryginalne używki Subaru z rozebranego anglika i wsadzę to w jakimś 'zakładzie kowalstwa artystycznego' w mojej wiosce. Zepsute wyśle na regeneracje.I będę miął na kolejną wymianę jak te używki się powyginają. Tak ja to widzę.

 

Ktoś wie ile taki wew. przegub przedniej osi kosztuje w ASO i jakiego producenta to jest?

Bo w USA http://parts.subaru.com/a/Subaru_2006_Forester-XT-Sports-25L-TURBO-AT/_54106_6024658/FRONT-AXLE-AXLE-SHAFT/S11-280-02.html

to kosztuje 1250PLN , ale w EU może być drożej bo cła + vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO płaciłem za półoś ok 990zl do 2,5 2009r ale chyba sa te same co w 2007. Same przeguby sa dość ciężko dostępne chyba robi je firma Febest. Poszukaj na allegro sprzedawcy PW-MEGA z Łodzi, chyba on proponowal ze jest w stanie to załatwić.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...