Jump to content

[K] Przeguby wewnętrzne

7greg

Recommended Posts

Pacjent Forester 2007 2.0 Automat

Muszę wymienić przeguby wewnętrzne przednich osi.
Mechanik szuka po hurtowniach części i twierdzi, że nie ma.
Czyżby tylko serwis?

Może ktoś wymieniał i ma jakąś radę gdzie to kupić w rozsądnych pieniądzach?
Zdrowia

Coś podpowiesz jakie są dobre?

Niestety nie przekonuje mnie opinia, że w serwisie wszystko jest najlepsze, bo to często nieprawda.

Problem w tym, że nie mogę znaleźć żadnego wyboru.

Edited by 7greg

15 godzin temu, Karenz napisał:

normalnie taka wymiana trafia się 2-3 razy w czasie całego życia samochodu.

Przegubu wewnętrzne 2-3 razy? Raczej raz (o ile w ogóle), no chyba, że samochód ma ponad 300KM, a kierowca ciężką nogę.

Ja wymieniając w OBK przednie wewnętrzne brałem oryginały, bo zamienników nie było. Tanie nie są...

Edited by Kambol

• 4 weeks later...

7greg, ja mam też wew przeguby popsute w przednich pół-osiach.  Wybór po za ASO jest duży:

• można kupić cale pół-osie  (przód 300pln za jedna stronę) z rozbieranych anglikow od użytkownika z allegro - konkretnie z Warszawy (tam możesz sobie kupić całe auto w częściach i je złożyć samemu do kupy w domu) - wysyłka jest w cenie części.
  • Jest tez firma w Toruniu co regeneruje pól osie (szacunkowy koszt to 450pln za jedną pół-oś), ale trzeba wysyłać czekać i odbierać .
  • Gdańsku na miejscu zrobi ci zakład we wsi Cieplewo koło biedronki na starej trasie na Łódź (maja wspólny parking z biedrą).

Wybrałem oryginalne używki Subaru z rozebranego anglika i wsadzę to w jakimś 'zakładzie kowalstwa artystycznego' w mojej wiosce. Zepsute wyśle na regeneracje.I będę miął na kolejną wymianę jak te używki się powyginają. Tak ja to widzę.

Ktoś wie ile taki wew. przegub przedniej osi kosztuje w ASO i jakiego producenta to jest?

Bo w USA http://parts.subaru.com/a/Subaru_2006_Forester-XT-Sports-25L-TURBO-AT/_54106_6024658/FRONT-AXLE-AXLE-SHAFT/S11-280-02.html

to kosztuje 1250PLN , ale w EU może być drożej bo cła + vat.

W ASO płaciłem za półoś ok 990zl do 2,5 2009r ale chyba sa te same co w 2007. Same przeguby sa dość ciężko dostępne chyba robi je firma Febest. Poszukaj na allegro sprzedawcy PW-MEGA z Łodzi, chyba on proponowal ze jest w stanie to załatwić.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka