Skocz do zawartości

Cuda techniki


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Cuda nie musza byc koniecznie niezawodne, swietne w prowadzeniu. Musza byc ciekawe. Nie moga to byc concept-cary. Zeby pokazac, o co mi chodzi, pokazuje Wam ten oto samochod:

 

OPEL LOTUS OMEGA

 

produkcja rozpoczeta w lecie 1990 roku,

przebudowywany przeez firme Lotus w Anglii

 

dane techniczne:

pojemnosc: 3,6l

ilosc cylindow: 6

typ silnika: rzedowy biturbo

masa wlasna: 1690kg

moc maksymalna: 382KM przy 5500obr/min

moment obrotowy: 568Nm przy 4200obr/min

RWD

 

osiagi:

Vmax: 282km/h

przyspieszenie 0-100km/h: 5,4s

 

 

O podobne dane prosze przy kazdym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie Omega Lotus to jest jedno z aut moich marzen :), chcialbym sobie w przyszlosci takie kupic :). Nie wiadomo jak to byla z awaryjnocia Lotusa, bo w koncu to jest Omega ale zrobiona przez Lotusa ;). Prowadzic tez musi sie nie najgorzej ( nie wiem nie jezdzilem :P) w koncu Lotus robi auta sportowe :) Strasznie mi sie podoba ta Omega, slyszalem ze po Polsce jezdza takie dwie.

 

Tu jeszcze link z wieksza iloscia zdjec :):

http://urg28.webpark.pl/page_01.htm

 

Widzialem kiedys tez zdjecia kompletnie skasowanej Omegi Lotus, z tych 1100 wyprodukowanych modeli zapewne wiele nie zostalo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwonych Lotusow chyba nie bylo, wszystkie byly czarne :), ktos musial sobie przemalowac ;). Tylko raz w zyciu widzialem taka Omege, w Hiszpanii wyprzedzala auto ktorym jechalem, byla to w sumie tez Omega z tym ze 2.0 :), a bylo to daawno :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kojarzysz sobie Omegę Evo 500, ale ona nie miała 300KM, a raptem marne 230. Zbudowana jako model bazowy do homologacji Omegi do DTM.

 

To jest Opel Omega Evo 500:

 

evo4.jpg

 

A to Opel Lotus Omega (właściwie to powinno się na to auto mówić Lotus Carlton, biorąc pod uwagę, że VIN zaczyna się od sekwencji SCC, czyli Lotus, a auto było budowane w Hethel od zera, a nie "przebudowywane").

 

winkworth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HWojtek: na tej stronie pisza, ze nie budowali od zera ( http://gear.ign.com/articles/317/317565p1.html?fromint=1 )

 

"Each of the 1100 cars produced (about 400 of them in right hand drive and bound for UK as the Vauxhall Carlton) started their life as the Omega 3000GSi, a mildly powerful sedan the point of which remains unknown. They were then shipped to the Lotus workshops, and the British engineers gave them a total makeover with that elusive know-how that today allows them to build one of the best driver's cars on the planet and get away with powering it with a 120bhp econobox engine. "

 

TJ

 

P.S. Jakbyscie mieli inne interesujace samochody, to je przedstawiajcie, zeby to sie nie zrobila dyskusja tylko o Omedze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się mylą - zbudowano tylko 950 Lotusów Carltonów (z planowanych 1100), a do Anglii dopływały wyłącznie gołe karoserie. Fakt faktem, że z dokładnie takich samych karoserii budowano 3000 GSi (usztywnienia, dodatkowe spawy etc), ale auta były budowane (ręcznie, tak jak silniki) w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPEL LOTUS OMEGA

 

 

A co to ma wspolnego z Subaru :?:

 

Ma wiele wspolnego, Omega Lotus to tez autko i tez znakomite :P.

Nie mozna byc zapatrzonym tylko w jedna strone, trzeba byc otwartym na swiat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Ma też coś wspólnego (choć niewiele) z moja skromną osobą.

Otóż kiedyś w zamirzchłych czasach, gdy na codzień "ujeżdżałem" Sunny GTi-R zostałem na autostradzie wyprzedzony przez właśnie Omegę Lotus.

I to w trakcie maksymalnego przyspieszanie z ok. 130 km/godz; nie miałem żadnych szans :!:

 

A teraz inna ciekawostka:

Wymiary:

długość - 4,19m

szerokość - 1,73m

wysokość - 1,26m

Silnik V8 (OHV), 4778 cm, 271 KM

Ciężar samochodu 965 kg

Szybkość maksymalna 235 km/godz

Producent wyprodukował ok 130 samochodów (wg. szacunków 13-15 jeszcze jeździ !)

Z tego 39 szt. tego modelu.

 

Czy ktoś wie, co to jest :?: (aby nie komplikować wątku proszę nie zgadywać ! - jeżeli brak będzie prawidłowych odpowiedzi odsłonię tajemnicę w przyszłym tygodniu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma też coś wspólnego (choć niewiele) z moja skromną osobą.

Otóż kiedyś w zamirzchłych czasach, gdy na codzień "ujeżdżałem" Sunny GTi-R zostałem na autostradzie wyprzedzony przez właśnie Omegę Lotus.

I to w trakcie maksymalnego przyspieszanie z ok. 130 km/godz; nie miałem żadnych szans :!:

 

A teraz inna ciekawostka:

Wymiary:

długość - 4,19m

szerokość - 1,73m

wysokość - 1,26m

Silnik V8 (OHV), 4778 cm, 271 KM

Ciężar samochodu 965 kg

Szybkość maksymalna 235 km/godz

Producent wyprodukował ok 130 samochodów (wg. szacunków 13-15 jeszcze jeździ !)

Z tego 39 szt. tego modelu.

 

Czy ktoś wie, co to jest :?: (aby nie komplikować wątku proszę nie zgadywać ! - jeżeli brak będzie prawidłowych odpowiedzi odsłonię tajemnicę w przyszłym tygodniu :wink: )

 

To jest zapewne Ford Mustang, w jakiejs limitowanej serii 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...