Skocz do zawartości

Jak dzialaja swiatla dzienne/mijania w OBK17 w automacie


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w tytule. Wzialem na dzisiaj i na jutro OBK 17 2.5 na jazde probna. Widze, ze w automacie zapalaja sie glowne reflektory. Myslalem, ze jako dzienne zapalaja sie ledowki w ramce, a mijania sa osobne. Mijania tez sa LEDowe. Moze wiec to one pelnia role swiatel dziennych. Ale jaka jest rozniaca miedzy mijania, a dziennymi. Bede wdzieczny, jak mi ktos pomoze to ogarnac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Alfik napisał:

Może jest deszcz i zapalają się automatycznie właśnie mijania, a nie dzienne. Przełącz na off, wtedy powinny świecić się same dzienne.

Tylko, ktore swiatla sa dzienne? Wyglada na to, ze te w ramce ledowe to postojowe.

Idewa automatu powinno byc automatyczne przelaczanie z dziennych na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gregorius napisał:

Idewa automatu powinno byc automatyczne przelaczanie z dziennych na mijania.

I tak to działa. Nie wiem,  czy w MY17 dzienne są wzorem Forestera po liftingu w technologii LED (postojowe i dzienne to te same lampy świecące tylko z różną intensywnością).

W MY15 dzienne są w zderzaku zintegrowane z lampami przeciwmgłowymi. Włącz na off i zobaczysz co świeci. I jeszcze jedno - po zapaleniu silnika dzienne nie działają,  odpadają się dopiero w momencie ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, spawalniczy napisał:

I tak to działa. Nie wiem,  czy w MY17 dzienne są wzorem Forestera po liftingu w technologii LED (postojowe i dzienne to te same lampy świecące tylko z różną intensywnością).

W MY15 dzienne są w zderzaku zintegrowane z lampami przeciwmgłowymi. Włącz na off i zobaczysz co świeci. I jeszcze jedno - po zapaleniu silnika dzienne nie działają,  odpadają się dopiero w momencie ruszenia.

Wyglada na to, ze jako dzienne zapalaja soie przeciwmgielne w automacie. Nie wiem czy czegos zle nie podlaczyli, bo np w tym moim egzeplarzu  lampki w kabinie sie nie pala.

Co "najweselsze" :blink::unsure: Suabru MY17 ma w nawigacji  mapy HERE z 2015 roku!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Wyglada na to, ze jako dzienne zapalaja soie przeciwmgielne w automacie

Tam są dwie niezależne żarówki. 

3 minuty temu, Gregorius napisał:

Nie wiem czy czegos zle nie podlaczyli, bo np w tym moim egzeplarzu  lampki w kabinie sie nie pala.

Pewnie są wyłączone, każda lampka ma oddzielny włącznik o 3 pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, spawalniczy napisał:

Tam są dwie niezależne żarówki. 

Pewnie są wyłączone, każda lampka ma oddzielny włącznik o 3 pozycjach.

Wedlug tego co czytalem w folderze to powinny zapalac sie lampy LEDowe w glownym reflektorze i ta sama zarowka ledowa jest i dla dziennych i dla mijania. Czemu sie przeciwmgielne zapalaja to nie wiem.

Probowalem wlaczyc lamki wlacznikami i nic nie dalo. Cos mi mowili, ze nie wszystko jest podlaczone. Jak trzeba.

Ale generalnie wrazenia z jazdy bardzo pozytywne. Swietna rzecz Adaptive Cruise Control.  Nie ma co kryc, ze pali sporo wiecej od mojego 2.0D z CVT, ale jest duzo ciszej. Radio swietna z 12 glosnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Wedlug tego co czytalem w folderze to powinny zapalac sie lampy LEDowe w glownym reflektorze i ta sama zarowka ledowa jest i dla dziennych i dla mijania. Czemu sie przeciwmgielne zapalaja to nie wiem.

Probowalem wlaczyc lamki wlacznikami i nic nie dalo. Cos mi mowili, ze nie wszystko jest podlaczone. Jak trzeba.

Ale generalnie wrazenia z jazdy bardzo pozytywne. Swietna rzecz Adaptive Cruise Control.  Nie ma co kryc, ze pali sporo wiecej od mojego 2.0D z CVT, ale jest duzo ciszej. Radio swietna z 12 glosnikami.

Ja mam MY15 i po 15 tys km kupiłbym to auto raz jeszcze. Spalanie jest ok, mam wrażenie ze po 10tys km zmniejszyło się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Ja mam MY15 i po 15 tys km kupiłbym to auto raz jeszcze. Spalanie jest ok, mam wrażenie ze po 10tys km zmniejszyło się. 

Bede jutro negocjowal wymiane. Zobaczymy czym sie skonczy. Maja teraz dobra oferte na benzyny - praktycznie daja 10% upustu, ale ciekawe ile mi zaoferuja za mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gregorius napisał:

Bede jutro negocjowal wymiane. Zobaczymy czym sie skonczy. Maja teraz dobra oferte na benzyny - praktycznie daja 10% upustu, ale ciekawe ile mi zaoferuja za mojego.

Powodzenia i daj znać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tsunetomo napisał:

Powodzenia i daj znać!

Dziekuje, ale boje sie, ze bedzie to bolesna operacja. Mysle o wymianie, bo diesle sie przestaly podobac sie norweskim politykom i cos wymysla, trzeba sprzedac kiedy ma jeszcze wartosc. UE tez sie czepia diesli, a jeszcze pare lat temu to diesle byly te "bardzioej ekologiczne".

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, spawalniczy napisał:

Myślę,  że w folderze jest błąd. 

No to, ktore swiatla sa dzienne? Nie chce mi sie wierzyc, ze przeciwmgielne. A jednak tak - przeciwgielne funkcjonuja jako dzienne. Dziwne to troche. Czemu odeszli od ledow?

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Gregorius napisał:

No to, ktore swiatla sa dzienne? Nie chce mi sie wierzyc, ze przeciwmgielne. A jednak tak - przeciwgielne funkcjonuja jako dzienne. Dziwne to troche. Czemu odeszli od ledow?

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Tam są dwie niezależne żarówki. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alfik napisał:

Przyjrzyj się lampie przeciwmgielnej z bliska. To dwie lampy w jednej. Ma dwie żarówki i dwie homologacje. Fakt jadnak, że ani to ładne za dnia ani skuteczne jako przeciwmgielne. 

Teraz juz to ogarniam, ale dosc dziwne rozwiazanie I malo zrozumiale.

21 godzin temu, Tsunetomo napisał:

Powodzenia i daj znać!

Dogadalem sie i w ciagu 2 tygodni odbieram OBK MY17 Premium Sport 2.5i Tungsten metalic!!!:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gregorius napisał:

Teraz juz to ogarniam, ale dosc dziwne rozwiazanie I malo zrozumiale.

Dogadalem sie i w ciagu 2 tygodni odbieram OBK MY17 Premium Sport 2.5i Tungsten metalic!!!:yahoo:

Gratulacje! Super kolor. Ja wziąłem niebieski bo tego nie było w zestawie z jasnym wnętrzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tsunetomo napisał:

Gratulacje! Super kolor. Ja wziąłem niebieski bo tego nie było w zestawie z jasnym wnętrzem.

Dziekuje. Ja mialem do wyboru jasne albo czarne, ale wzialem czarne, mimo, ze mi sie jasne podoba bardziej. Majac dzieci lepiej wziac czarne, a w edlu dealera czane lepiej sie w Norwegii sprzedaja - mniej widac zuzycie skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

Dziekuje. Ja mialem do wyboru jasne albo czarne, ale wzialem czarne, mimo, ze mi sie jasne podoba bardziej. Majac dzieci lepiej wziac czarne, a w edlu dealera czane lepiej sie w Norwegii sprzedaja - mniej widac zuzycie skory.

Z dzieckiem tez się da ;) skóry brudzą się znacznie mniej niż te w Volvo, mamy porównanie przy tych samych przebiegach i czasie. Tyle ze w Subaru poddane specjalistycznej impregnacji w salonie detailingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Tsunetomo napisał:

Z dzieckiem tez się da ;) skóry brudzą się znacznie mniej niż te w Volvo, mamy porównanie przy tych samych przebiegach i czasie. Tyle ze w Subaru poddane specjalistycznej impregnacji w salonie detailingu.

To w Polsce macie dobrze, tu nikt takiej uslugi nie oferuje....., a jakby oferowali to by kosztowalo tyle co komplet nowych siedzen............

Na zywo tego tunstena nie widzialem. Z tego co rozumiem jest to srerny z lekko zlotawym polyskiem? Tak przynajmniej wyglada ze zdjec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gregorius napisał:

To w Polsce macie dobrze, tu nikt takiej uslugi nie oferuje....., a jakby oferowali to by kosztowalo tyle co komplet nowych siedzen............

Na zywo tego tunstena nie widzialem. Z tego co rozumiem jest to srerny z lekko zlotawym polyskiem? Tak przynajmniej wyglada ze zdjec.

 

Bardzo ładny lakier, w mojej ocenie najlepiej pasuje do OBK. Jest teraz z jasnym środkiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tsunetomo napisał:

Bardzo ładny lakier, w mojej ocenie najlepiej pasuje do OBK. Jest teraz z jasnym środkiem?

 

Podobno jest, ale troche sie balismy go wziac.

Czy odcien w rzeczywsitosci jest taki jak widac w folderach? Lekko zlotawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Gregorius napisał:

Podobno jest, ale troche sie balismy go wziac.

Czy odcien w rzeczywsitosci jest taki jak widac w folderach? Lekko zlotawy?

Tak, folder niezle oddaje ten kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tsunetomo napisał:

Tak, folder niezle oddaje ten kolor.

No i dobrze tak ma byc. Zaczynam myslec, czy jutro nie zadzwonic i nie zamowic bezowej tapicerki.....Kusisz...:huh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregorius napisał:

No i dobrze tak ma byc. Zaczynam myslec, czy jutro nie zadzwonic i nie zamowic bezowej tapicerki.....Kusisz...:huh:

 

Haha :) W Polsce słońca mało, jasne wnętrze dla mnie "rozjaśnia" auto i jest mniej przytłaczające. Samochód utrzymuje w porządku (mamy 4-latka i 2 wielkie koty które jeżdżą z nami), nawilżone ściereczki, przenośny odkurzaczyk w garażu i myjnia co jakiś czas. Na jasnym brud widać i go usuniesz, na czarnym nie widać i tak sobie z tym brudem jeździsz ;) kto co lubi 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...