Skocz do zawartości

Subaru Outback MY08 - dwa problemy


Dawidee31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W moim Outback'u zostały mi dwie rzeczy do zrobienia.... a mianowicie : 1)nie działają mi spryskiwacze ksenonów , przy dłuższym przytrzymaniu spustu spryskiwaczy , te od ksenonów nie wysuwają się. 2)Druga sprawa to lusterko od strony kierowcy . Problem jest taki ,że za każdym razem jak wsiadam do auta i wciskam rozkładanie lusterek ,lusterko kierowcy przekręca się do końca ,cała operacja wymaga przytrzymania lusterka w pewnym momencie tak aby zostało w odpowiednim miejscu. Sytuacja powtarza się kiedy wracam do auta i naciskam ON prawe lusterko zostaje w miejscu a lewe zaczyna się samoistnie przekręcać na zewnątrz..:/ . Macie jakieś sposoby - podpowiedzi dotyczące 2 ww. tematów ? Może na forum są jakieś tutoriale -poradniki ?

Z góry bardzo dziękuje  ;)

 

Pozdrawiam

Dawid

Edytowane przez Dawidee31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę ,dzisiaj ustawiłem na sam dół czyli poziom 1 i tylko szyby spryskało .Jutro doleje płynu do spryskiwaczy i zobaczymy ,raczej sceptycznie do tego podchodzę w serwisie specjalizującym się w Subaru powiedzieli ,że to może być silniczek . Pierwszy właściciel mógł rzadko używać i..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dawidee31 napisał:

Jutro sprawdzę ,dzisiaj ustawiłem na sam dół czyli poziom 1 i tylko szyby spryskało .Jutro doleje płynu do spryskiwaczy i zobaczymy ,raczej sceptycznie do tego podchodzę w serwisie specjalizującym się w Subaru powiedzieli ,że to może być silniczek . Pierwszy właściciel mógł rzadko używać i..... :)

Może. Za dolanie płynu nie wezmą tyle ile za "wymianę" silniczka. :P

Zacznij jednak od najprostszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2

Nie jestem pewien czy z lusterkiem miałem podobne niedomaganie, ale podczas majsterkowaniu przy lusterku zmuszony byłem odciąć go do położenia skrajnie przedniego- nadmienię, ze jest to możliwe bez uszczerbku dla mechanizmu, i po operacji konieczne było ręczne ustawienie lusterka w odpowiednim położeniu bo przy próbie złożenia i powrotu do ustawienia otwartego lusterko powracało do położenia "skrajny przód". Tak więc spróbuj ręcznie przestawić je kiedy będzie otwarte. Powinieneś usłyszeć trzask zapadki kiedy lusterko wskoczy na swoje miejsce. Możliwe także, że lusterko to niby dobre zostało przestawione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki , z tego co zauważyłem ,mamy bardzo podobne....Outback'i ;) Jutro zerknę...ale zarówno w 1 i 2 przypadku jestem sceptycznie nastawiony..... płynu już kiedyś dolewałem chyba do max'a i spryskiwacze cisza.... a lustro ...ma swoje "nastroje".... raz ok a innym razem "skrajny przód" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.03.2017 o 10:13, szamot napisał:

Są 3 poziomy płyny

1-psika wszystko

2-nie psika w ksenony

3-nie psika w ksenony i tylną wycieraczkę

w sumie to jest 4

4-nie psika nic :D

Jest jeszcze jeden poziom ;), na wyłączonych światłach spryskiwacz lamp nie działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...