Skocz do zawartości

Wymiana głośników Legacy IV polift


bzzoin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wiem, że temat audio był już nie raz poruszany ale nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi. W moim Legacy głośniki oprócz tego że kiepsko grają, to jeszcze zaczęły charczeć. Wystarczy ustawić głośność na połowę mocy i słychać irytujące brzęczenie. Po włączeniu srs wow jest jeszcze gorzej. Jako że autem częściej jeździ żona, która słucha głównie gadanej stacji nie planuję montażu wzmacniacza a na głośniki z powodu "jakości" fabrycznego radia nie zamierzam niepotrzebnie wydawać za dużo monet. Oprócz wymiany głośników chciałbym wygłuszyć przednie drzwi.

No a teraz konkretne pytania:

1- Jakie głośniki wybrać w przedziale 200-400 zł do słuchania cięższego rocka?

2- Czy fabryczne tweetery też dobrze wymienić czy lepiej je zostawić?

3- Czy ktoś może polecić jakiś warsztat car audio między Katowicami a Zabrzem?

Na teraz to chyba wszystko, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie na głośniki to celuj w jakieś hertze, chociaż na fabrycznym radiu nie spodziewaj się cudów. Jak wygluszysz drzwi będzie na pewno lepiej niż fabryka. Dawaj 2 warstwy- na zewnętrzną blachę i na wewnętrzne poszycie żeby zakryć dziury.

Tweetery też bym wymienil- z reguły są w zestawie i są dopasowane do zwrotnic które też będziesz pewnie miał w zestawie.

Dużo daje wyklejenie podłogi i boczków bagażnika oraz wewn części nadkoli ( kombi) ale od strony ciszy w aucie.

U siebie zmodyfikowalem całe audio ale już ta część mocno poprawila.

Za głośnikami, jak masz jakieś pojecie, patrz po aukcjach. Można czasem trafić kawiory w pasztetowych cenach

Edytowane przez recki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie na głośniki to celuj w jakieś hertze, chociaż na fabrycznym radiu nie spodziewaj się cudów. Jak wygluszysz drzwi będzie na pewno lepiej niż fabryka. Dawaj 2 warstwy- na zewnętrzną blachę i na wewnętrzne poszycie żeby zakryć dziury.

Tweetery też bym wymienil- z reguły są w zestawie i są dopasowane do zwrotnic które też będziesz pewnie miał w zestawie.

Dużo daje wyklejenie podłogi i boczków bagażnika oraz wewn części nadkoli ( kombi) ale od strony ciszy w aucie.

U siebie zmodyfikowalem całe audio ale już ta część mocno poprawila.

Za głośnikami, jak masz jakieś pojecie, patrz po aukcjach. Można czasem trafić kawiory w pasztetowych cenach

Dzięki za rady. Jeśli chodzi o głośniki to prawdopodobnie wybiorę zestaw Hertz DSK 165.3, cudów się nie spodziewam ale przy obecnym brzęczeniu i tak będzie spora różnica na plus. Co do wygłuszenia, to czy polecasz jakieś konkretne maty? 

Tweetery wymienię na pewno, jeśli chodzi wyklejenie bagażnika to ewentualnie w przyszłości w zależności od tego na ile będę zadowolony z efektu po wymianie głośników i wygłuszeniu drzwi z przodu. Co do aukcji i kawiorów to przejrzałem allegro ale ciężko  było znaleźć konkretne recenzje czy testy głośników, które wstępnie mnie zainteresowały. Czy możesz polecić jakaś kawiorową firmę lub model głośników na który warto zapolować?  Wcześniej jeździłem z tym co włożyli w fabryce, nie planowałem żadnych modyfikacji więc pojęcia nie mam żadnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty - ja kupiłem pierwsze z brzegu butylowe (tanie) i jest ok. Jakaś firma robiła wyprzedaż i za 50 mat 25x50 cm zapłaciłem coś koło stowacza także darmo. Trochę ważą ( na jedne drzwi to szacunkowo +2-3kg) ale żadnych negatywnych skutków. Wagę całości (mocno zrobiony bagażnik aż do nóg tylnych pasażerów i drzwi szacuje na circa 40-50kg).

Te hertze z tego co kiedyś czytałem i raz nawet słyszałem są całkiem ok.

Ja trafiłem używane vifa pro a za ok 3 stówki a jest to naprawdę wysoka pola i gra o niebo lepiej niż znakomita większość rynku (z tyłu mam jakieś blaupunkty też nie najtańsze a do vify jest przepaść). Poluje na drugi zestaw vify ale na razie brak, nawet nowych bo już nie produkują a eBay mówi że od 400 jurkow w gore- trochę przegięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie "kawiorowych" głośników chyba sobie daruję, bo większych modernizacji na razie nie zakładam. Dzwoniłem do warsztatu z Mikołowa, który ma niezłe opinie. Koszt wymiany z tweeterami to 150 zł, wygłuszenie po 100 zł od drzwi. Problem polega na tym, że auto trzeba zostawić na cały dzień roboczy, w soboty pracują za krótko aby to ogarnąć a ja nie mam urlopu. Jeśli nie znajdę innego warsztatu, który pracuje dłużej w soboty to wymiana nieco się przesunie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzebac nie trzeba ale dobrze dac- usztywniaja mocowanie głośnika przez co łożysko głośnika lepiej pracuje i mniej się zużywa. Legas ma dość głębokie drzwi i większość głośników wchodzi bez dystansów ale ... no lepiej to pracuje z. Jak będziesz kupował na aukcjach to bierz dedykowane, po zewnętrznej krawędzi trojkatnowate- przerabiałem te i uniwersalne i te dedykowane zdecydowanie ładniej pasują.

Jak będziesz miał całość na wierzchu, dobrze wykleic poszycie drzwi od wewnątrz filcem ( ja dałem 1cm poroso) i wokół głośnika gruba miękką gąbką tak żeby część ciśnienia nie szła pod tapicerkę (to ostatnie mnie jeszcze czeka na wiosnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zamontowałem maty butylowe na wewnętrzną i zewnętrzną blachę drzwi. Boczek drzwi wykleiłem cienka gąbka akustyczna . Głośniki Focal R165 s2 plus dystans z mdf. Z całości jestem zadowolony. Nie zapomnij odtłuścić blachy przed montażem mat. Przyda się opalania do montażu.

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja u siebie zamontowałem maty butylowe na wewnętrzną i zewnętrzną blachę drzwi. Boczek drzwi wykleiłem cienka gąbka akustyczna . Głośniki Focal R165 s2 plus dystans z mdf. Z całości jestem zadowolony. Nie zapomnij odtłuścić blachy przed montażem mat. Przyda się opalania do montażu.

Ja tak samo wyklejałem u siebie w Foresterze - blachę wewnętrzną i zewnętrzną. Z zamówionych ośmiu sztuk mat STP Silver o wymiarach 75x50 na drzwi przednie i tylne zużyłem siedem sztuk. Gąbka (pianka) akustyczna na boczki o grubości 1-2 mm, wystarcza spokojnie 1 m2.

Głośniki - oprócz Focal R165 jak napisał @Kyrzak, można rozpatrzeć jeszcze opcję Audio System M165, też bardzo dobre.

Odtłuszczenie blachy (zmywacz / odtłuszczacz) => obowiązkowo. Ja miałem Boll. Na komplet drzwi wystarczyła jedna puszka.

Generalnie efekt po złożeniu do kupy = super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio System M165

 

 

Ale co ciekawe na mrozie nie dzialaja za dobrze :D

 

przynajmniej te nowe czyli jasne membrany.

 

A no i jeszcze jakbys zmienial tyl tez to warto pewnie jakies glosniki juz ztweeterami kupic, nie pamietam jak to sie fachowo zwie :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zintegrowany w drzwi albo odseparowany ale tweeter gdzieś trzeba dac. W gacku IV wykorzystałem obudowy tweeterow z przednich drzwi III i nawet fabrycznie wygląda. A odseparowany lepiej zagra i nisko i wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Głośniki już wymienione wraz z wygłuszeniem drzwi z przodu. Jest spora różnica na +, słychać teraz dźwięki, których na starych oryginalnych głośnikach nie słyszałem, graja tez głośniej przy takich samych ustawieniach. Różnica jest spora zwłaszcza jeśli krótkim czasie przestawi się dźwięk z przednich na tylne głośniki.  Czy ktoś po wymianie i wygłuszeniu przodu robił to samo z tyłu po jakimś czasie? Ciekawi mnie czy przeskok jest taki sam jak w przypadku wymiany samego przodu. Mam zrobione zdjęcia w wykonanych prac ale gdzieś zapodziałem pendriva, jak go znajdę to wrzucę te zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie lepiej ale nie aż tak. Jak wykleisz zewn poszycie będzie też ciszej (z zewn). Poprostu z przodu duuuzo bardziej słychać przednie głośniki. Ja do tego podchodzę tak- przód ma grać ładnie a tył nie przeszkadzać przodowi (zniekształceniami, przesterami itp). Dolozysz jeszcze subwoofer (nie musi być duzy- ja mam 160mm we wnęce bagaznika) do masażu pleców i jest fajnie.
Jako zestawu referencyjnego używałem starych kolumn tonsila - grały super. Teraz ... no coś tam plumkaja a wcale nie zaczęły gorzej grac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2017 o 13:06, recki napisał:

Będzie lepiej ale nie aż tak. Jak wykleisz zewn poszycie będzie też ciszej (z zewn). Poprostu z przodu duuuzo bardziej słychać przednie głośniki. Ja do tego podchodzę tak- przód ma grać ładnie a tył nie przeszkadzać przodowi (zniekształceniami, przesterami itp). Dolozysz jeszcze subwoofer (nie musi być duzy- ja mam 160mm we wnęce bagaznika) do masażu pleców i jest fajnie.
Jako zestawu referencyjnego używałem starych kolumn tonsila - grały super. Teraz ... no coś tam plumkaja a wcale nie zaczęły gorzej grac

OK, dzięki za odpowiedź.  Tyłu na razie nie ruszam, subwoofer też sobie daruję bo każdy centymetr bagażnika się przydaje. W pierwszej kolejności pomyślę teraz nad aktywacją auxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już wymienione wraz z wygłuszeniem drzwi z przodu. Jest spora różnica na +, słychać teraz dźwięki, których na starych oryginalnych głośnikach nie słyszałem, graja tez głośniej przy takich samych ustawieniach. Różnica jest spora zwłaszcza jeśli krótkim czasie przestawi się dźwięk z przednich na tylne głośniki.  Czy ktoś po wymianie i wygłuszeniu przodu robił to samo z tyłu po jakimś czasie? Ciekawi mnie czy przeskok jest taki sam jak w przypadku wymiany samego przodu. Mam zrobione zdjęcia w wykonanych prac ale gdzieś zapodziałem pendriva, jak go znajdę to wrzucę te zdjęcia.

Co dokładnie założyłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem z tylu po kilkunastu miesiacach od zrobienia przodu. 

Wygluszylem na bogato, zalizylem dystanse i jbl'e. Szału nie ma, albo się przyzwyczaiłem. Podtrzymuje opinie że te auta nie nadają się do słuchania muzyki. Gdyby tak zrobione wyjechały z fabryki to niczego bym już nie zmieniał.  

Ja mam prawie wszystko zrobione. Drzwi przod tyl wzmacniacz glosniki przod tyl, podloga, bagaznik, maska, pod kanapa.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...