Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Urabus, teraz doczytałem Twoje posty.

 

Ogólnie jest tak, że każda wersja Androida jest wstecznie kompatybilna, ale w związku z tym, że urządzenia są różne i sprzęt jest różny - zdarza się czasami, że coś nie działa tak jak oczekiwał tego programista - tak jak napisałeś nawet dla tych samych wersji Androida, ale od różnych producentów sprzętu. Ale to nie jest wina Androida jako takiego, a zmian jakie dostarczył producent, sterowników, czy w końcu samego sprzętu. Jest zbyt wiele możliwości, żeby uniknąć pomyłek. To nie Apple z jego iPhone.

Aha, czy znasz jakąś aplikację która działa na jednym Androidzie 2.2 a na innym nie? Albo działa na 1.6 a nie działa na 2.2? Z czystej ciekawości pytam. Bo o drobnych problemach słyszałem (vide problemy z grafiką, wydajnością), ale o zupełnym niedziałaniu nie - a może mi się to przydać.

 

Co do instalowania aplikacji spoza marketu na G1, który wg Ciebie wymaga roota. Mógłbyś rozwinąć temat, bo mam G1 od dawna i nie spotkałem się z tym problemem (co prawda czasy 1.5 mój G1 ma już dawno za sobą, ale nie przypominam sobie żadnych problemów).

 

 

A co do Torque, to też używam i polecam. Tylko coś średnie spalanie mi źle liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są w Vobis

O, trwa już przedsprzedaż :o

Dla zainteresowanych załączam link do spekulacji na temat szans Windows Phone 7 na sukces:

http://pdaclub.pl/index.php?view=articl ... Itemid=108

Ciekaw jestem pierwszych opinii na temat tego systemu...

 

każda wersja Androida jest wstecznie kompatybilna

Czytałem gdzieś, że zamierzają tego zaniechać. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż zachowanie takiej kompatybilności z całą pewnością utrudnia rozwój systemu jako takiego. Na przykład Windows Phone 7 nie ma kompatybilności wstecznej.

 

Citan, dużo by pisać o Androidzie. Ja po próbach z Samsungiem Galaxy stwierdziłem, że to jeszcze nie czas, by rozważać ten system poważnie. Ma on co prawda ogromne perspektywy, ale postanowiłem poczekać na bardziej dojrzałą wersję...

Na forum PDAClub:

http://pdaclub.pl/forum/collapse/?c=20;sa=expand#c20

znajdziesz całą masę informacji o systemie i związanych z nim problemach i zachwytach :wink:

 

Co do rootowania to dotyczy ono nie tylko G1 ale również innych modeli. Poniżej podaję kilka linków związanych z tym zagadnieniem:

http://thenextweb.com/mobile/2010/05/07 ... t-android/

http://smartmobile.pl/rootowanie-androida-w-g1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że zamierzają tego zaniechać. Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż zachowanie takiej kompatybilności z całą pewnością utrudnia rozwój systemu jako takiego. Na przykład Windows Phone 7 nie ma kompatybilności wstecznej.

Utrudnia na pewno. Zaniechanie kompatybilności wstecznej zabije całą platformę.

 

Citan, dużo by pisać o Androidzie. Ja po próbach z Samsungiem Galaxy stwierdziłem, że to jeszcze nie czas, by rozważać ten system poważnie. Ma on co prawda ogromne perspektywy, ale postanowiłem poczekać na bardziej dojrzałą wersję...

Galaxy S to jeden z lepszych telefonów z Androidem i w ogóle dostępnych na rynku. Dlaczego uważasz go za niedojrzały? Miałem okazję go poużywać (w wersji z tunerem TV :mrgreen: ) i sprawdzał się świetnie - nie tylko do dzwonienia. Z chęcią posłucham o Twoich wrażeniach z użytkowania.

 

Co do rootowania to dotyczy ono nie tylko G1 ale również innych modeli. Poniżej podaję kilka linków związanych z tym zagadnieniem:

http://thenextweb.com/mobile/2010/05/07 ... t-android/

http://smartmobile.pl/rootowanie-androida-w-g1

Zdaję sobie sprawę z tego, czym jest proces "rootowania". Znam kilka aplikacji, które wymagają roota, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby aplikacja korzystająca z oficjalnego API wymagała roota. Uprawnienia administracyjne w telefonie "szarego" użytkownika, to zły pomysł. Równie dobrze można stwierdzić, że każdego iPhona należy jailbreakować, bo inaczej nic się nie da zainstalować. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S

Precyzuję, aby nie było niedomówień że miałem na myśli Galaxy i5700. Moje główne zastrzeżenia to:

1) Szybko się zamulał (nie próbowałem softu 2.1, bo nie wystarczyło mi cierpliwości, aby dotrwać do jego wydania). Obiecuję sprawdzić :wink:

2) Trzeba mieć konto w gmail :roll: A jak nie to po zablokowaniu telefonu wchodzi w grę twardy reset albo jakieś dzikie ekwilibrystyki. A swoją drogą to błąd w zabezpieczeniach umożliwiał dostanie się do telefonu bez znajomości "wzorku zabezpieczającego" :wink:

3) Koszmarna klawiatura ekranowa.

4) Synchronizacji z Outlook tylko przez gmail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ape, przeczytałem ostatnio ciekawe kompendium wiedzy na temat polecanych przez Ciebie Jeżynek:

http://www.bbnews.pl/?p=18699

brzmi obiecująco, muszę to zweryfikować praktycznie... :idea:

Nie, nie, nie. Proszę mnie tu w żadne polecanie czy inną agitację nie wkręcać :wink: Każdy wybiera co mu pasuje i nikogo na BB nie namawiam. To tak jak z Subaru - przeciętny zjadacz hamburgerów powożący rodzinę cudem niemieckiej motoryzacji przecież nie kupi Subaru "bo co on ma takiego czego nie ma mój passat / audi / cotamjeszczeinnego"... trzeba potestować i samemu się przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S

Precyzuję, aby nie było niedomówień że miałem na myśli Galaxy i5700. Moje główne zastrzeżenia to:

1) Szybko się zamulał (nie próbowałem softu 2.1, bo nie wystarczyło mi cierpliwości, aby dotrwać do jego wydania). Obiecuję sprawdzić :wink:

2) Trzeba mieć konto w gmail :roll: A jak nie to po zablokowaniu telefonu wchodzi w grę twardy reset albo jakieś dzikie ekwilibrystyki. A swoją drogą to błąd w zabezpieczeniach umożliwiał dostanie się do telefonu bez znajomości "wzorku zabezpieczającego" :wink:

3) Koszmarna klawiatura ekranowa.

4) Synchronizacji z Outlook tylko przez gmail.

 

Aha, faktycznie i5700 nie jest wiele lepszy od mojego staruśkiego G1. Niestety nie miałem okazji używać i5700 z 2.1 (miałem i5700 z 1.6), ale rewelacji się nie spodziewam - tak jak napisałeś.

Co do konta w gmail, to nie masz? Jak możesz nie mieć?! :mrgreen:

G1 ma sprzetową klawiaturę (na szczęście), wygoda ekranowych zaczyna się tak gdzieś od 7" i w górę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Phone 7

U nas nie ma jeszcze urządzeń z tym systemem, ale zapowiedzi są przerażające:

1) podobno nie będzie kopiuj/wklej

2) aplikacje będzie można instalować tylko z Windows Phone Marketplace

3) a na dodatek sporo funkcji ukryto przed użytkownikiem w tzw. trybie deweloperskim.

 

Chciałoby się zacytować klasyka: Billu i Microsofcie nie idźcie tą drogą :twisted:

Nie no, bez jaj, a kontakt będę mógł wpisać sam, czy tylko przez komputer za pomocą jakiegoś programu. Czy jak wynajdę sobie jakiś telefon to okaże się że coś musieli w nim skopać. Wyjdzie na to że kupię znów Nokię pewnie X3 Touch and Type i kolejne 2 lata spędze z telefonem który służy do dzwonienia i niczego więcej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do Torque, to też używam i polecam. Tylko coś średnie spalanie mi źle liczy.

 

No, nareszcie ktos odwazny :)

 

Srednie spalanie to zawsze jest obarczone sporym bledem.

Mniez z tabelek wychodzi gorzej niz "samochod" pokazuje.

 

Jesli jestes urzytkownikiem androida to mam do Ciebie kilka pytan... jak wolisz, prywatnie czy tu?

 

PS. ja nie rozumiem jak mozna uzywac outlooka. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jeździ Subaru i ma przy okazji telefon na Windows Mobile, to sugeruje zainteresowanie się zabawką Kropkowicza...

 

Dzięki temu bajerowi będziecie mogli bezprzewodowo łączyć się ze swoim samochodem i w czasie rzeczywistym oglądać odczyty wybranych parametrów silnika. Można wrzucić sobie odczyty doładowania, temperatury oleju, a nawet chwilowe spalanie! No, może tej ostatniej funkcji z wiadomych względów lepiej nie używać.

 

W każdym razie mega zabawka!

 

A, i można odczytywać błędy i je kasować. W Subaru się to bardzo przydaje...

 

viewtopic.php?t=128399

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra....Pogubiłem się i pytanie mam: jak można wysyłać i odbierać wizytówki w Galaxy S? Ten złom zaczyna mnie doprowadzać do szału....Mogę sobie zrobić z niego latarkę (serio, jest taka aplikacja w android market) ale wysłać wizytówki (takiej z kontaktów) już nie... Koreańczycy mają inny skład chemiczny mózgu...

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w Samsungach nigdy wizytówki od Nokii nie banglały.

U mnie na htc magic (1.5+ Sense UI)wygląda to tak - wchodzę w domyślną aplikację "Kontakty" -> wybieram ofiarę -> przytrzymuję na niej paluch -> pojawia się menu -> mogę wybrać "wyslij jako vCard"

 

PS. możemy się wymienić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co tracisz

 

pamietam jak kolega miał coś z dotykowych nazwy juz nie pamietam ... prada chyba to bała

 

ale sie denerwował jak pisał do panny swojej a tel się zawieszał :lol: i jedyną forma naprawy było wyjęcie baterii :mrgreen:

 

 

ktoś się orientuję gdzie można sciągnąc darmowa dobra mapę do nawigacji w n97mini bo ovi navi czasem głupieje :)

przykład jechałęm przy makwaczu w stornę wilanowa i na głownej drodze pokazało że jade przez pętlę mzk :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się orientuję gdzie można sciągnąc darmowa dobra mapę do nawigacji w n97mini bo ovi navi czasem głupieje

przykład jechałęm przy makwaczu w stornę wilanowa i na głownej drodze pokazało że jade przez pętlę mzk

IMHO to nie jest kwestia mapy tylko odbiornika GPS, który gubi fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jestes urzytkownikiem androida to mam do Ciebie kilka pytan... jak wolisz, prywatnie czy tu?

Dawaj na forum - wszyscy się dokształcimy :)

 

No nie wiem, nie wiem. Tego co ja chce wiedziec nikt nie wie... :?

 

Wydawalo by sie ze sprawa jest prozaiczna, ale wyglada na to (moim zdaniem) ze wysilki wszystkich programistow sa jak para idaca w gwizdek.

 

Najpierw byl notes i olowek - kazdy byl dla siebie tworca sytemu operacyjnego :)

 

Pojawily sie palmy i ..... no wlasnie czlowiek, porzynajmniej ja nabralem pewnych nawykow.

Notabene one byly dla mnie calkiem, calkowicie naturalne.

No bo czy nie jest rzecza naturalna ze w ksiazce telefonicznej sa kategorie?

Chesz szpital to szukasz pod szpitalami a nie lecisz po setkach rekordow az znajdziesz ten wlasciwy.

Chesz zadzwonic do kuzyna w Londynie, otwierasz kategorie "rodzina na wygnaniu" :)))

i tak dalej...

Malo tego, PALM byl taki "durny" ze sie wlaczal na ostatnio urzywanej kategorii.

Do dzis mam Palm na pulpicie z informacjami...

 

Dlugo sie opieralem az trzeba bylo dac za wygrana i sprawic sobie telefon komurkowy.

Padlo na Motorole, ta taka cienka...

Sprawdzilem ze jest dosc miejsca na wszystkie adresy/kontakty...

I co.... kategorie niby sa, mozna je przypisac adresowi, ale jest to kompletnie bez sensu.

To tak jak miec ekstra zone i nie mozna jej dotkanc.

Co za baran wymyslil ten system?

Motorole zastapil PALM Treo 750. Mialem nadzieje ze Palm nawet z winda to bedzie palm.

Wybralem z wina ze wzgledu na nawigacje TomTom...

I co? ten sam kwas, nie ma kategorii. Reszta tez o kant.....

 

Ha, jest Android i sa kategorie! :D jest tak jak byc powinno.

Az firma zafundowala uaktualnienie sytemu i kategorie poszly w las.....

 

Moze znacie jakis programik do adrsow ktory by mial staroswieckie katrgorie/grupy.

Ja nie potrzebuje tych wszystkich przypierdow do facebook czy tylko diabel jedn wie czego.

Ja potrzebuje uczciwa kasiazke telefoniczna/adresowa.

 

Aaa dobrze bylo by gdyby sie dalo znieniac rozmiar liter, wzrok juz nie ten..

 

No i zobaczymy ile sie podszkolicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...