Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

Alex, ile wytrzymuje Ci bateria w S4? Dzień daje radę?

 

Ja ostatnio oglądałem S4 i muszę przyznać, że jak nie przepadam za Samsungami, to ten telefon mi się podoba. Nawet ten plastik nie przeszkadza. ;) Wygląda na baaardzo szybki i bardzo wydajny, Ekran = żyleta. ;)

 

Niestety iPhone nie ma w tej chwili sensownego produktu, który mógłby powalczyć z S4 lub HTC One. W ogóle odnoszę wrażenie, że coraz bardziej brakuje im Jobsa. :wacko: Alby szybko zrobią jakiś ruch (na co się nie zanosi) albo będą już tylko odcinać kupony.

 

Na marginesie napiszę, że sprawdzam zwykle ceny w Euro Rtv Agd, bo jak za nowe produkty, z fakturą, ratami itp. mają często dobre oferty. Obecnie ceny brutto są następujące:

 

Samsung S4 = 2.790 PLN

HTC One = 2.699 PLN

iPhone 5 = 2.799 PLN

 

I to jest dodatkowa lipa, bo w tej chwili iPhone 5 powinien kosztować zdecydowanie mniej niż S4. A tu proszę... :(

 

A coś czuję, że prędzej zobaczymy S5 niż iPhone 6. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Alex, ile wytrzymuje Ci bateria w S4? Dzień daje radę?

Ładowałem rano i mam teraz 40% baterii, co jest w moim przypadku doskonałym wynikiem patrząc na to, że poprzedni telefon przy nowej baterii dawno by już zdechł i że bawię się sporo nową zabawką.

Po założeniu wspomnianego etui i zmianie wyglądu oraz aktualizacji oprogramowania ten smartfon miażdży. Nie mogę się doczekać jutra, kiedy spotkam się z Edwinem (IP5) i zrobimy sobie "nasz" stary teścik wydajności w Sygic'u... :drool:

 

Dla porównania. Właśnie jestem w trakcie uruchamiania nowego Tab 2 10.1 i .... S4 to kompletnie inna jakość, a przecież Tab 2 to niezły sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, ile wytrzymuje Ci bateria w S4? Dzień daje radę?

 

Ja ostatnio oglądałem S4 i muszę przyznać, że jak nie przepadam za Samsungami, to ten telefon mi się podoba. Nawet ten plastik nie przeszkadza. ;) Wygląda na baaardzo szybki i bardzo wydajny, Ekran = żyleta. ;)

 

Niestety iPhone nie ma w tej chwili sensownego produktu, który mógłby powalczyć z S4 lub HTC One. W ogóle odnoszę wrażenie, że coraz bardziej brakuje im Jobsa. :wacko: Alby szybko zrobią jakiś ruch (na co się nie zanosi) albo będą już tylko odcinać kupony.

 

Na marginesie napiszę, że sprawdzam zwykle ceny w Euro Rtv Agd, bo jak za nowe produkty, z fakturą, ratami itp. mają często dobre oferty. Obecnie ceny brutto są następujące:

 

Samsung S4 = 2.790 PLN

HTC One = 2.699 PLN

iPhone 5 = 2.799 PLN

 

I to jest dodatkowa lipa, bo w tej chwili iPhone 5 powinien kosztować zdecydowanie mniej niż S4. A tu proszę... :(

 

A coś czuję, że prędzej zobaczymy S5 niż iPhone 6. :(

Ja naprawdę nie mogę pojąć jak Samsung i HTC za takie pieniądze sprzedają coś wykonane jak Chińska zabawka :biglol: Dla mnie nie jest ważne czy mój Ip 5 jest 0,5 milisekundy wolniejszy czy szybszy. Zawartość Appstora, a co za tym idzie funkcjonalność i ilość dostępnych appek bije Androida na głowę.Ja mam telefon idealnie kompatybilny z komputerem i tabletem, a użytkownicy telefonów z innym system mogą sobie pomarzyć o tym. Cała tajemnica Ip tkwi w symbiozie z innymi urządzeniami Apple i jak dla mnie to jest najważniejsze. Jak w biurze muszę odpalić kompa i widzę logo Windows to mam ochotę wywalić kompa za okno. Zalety Ip poznaje się jak ma się również komputer Apple i troszkę człowiek pobawi się tymi sprzętami razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Applach te całe planned obsolescence dokucza - szczególnie jego wersja software'owa tak grubo stosowana przez firmę, bo na nerw działa że człek dopiero co kupił fona, fizycznie jest tip top, ale już nagle połowa appów nie działa bo przecież nie mam najnowszego software'u, a nie mam go bo mój hardware tak się składa że nie obsługuje aktualizacji i tak nagle się okazuje że niby super telefon co rok temu był sprawny juz nadaje się praktycznie do kosza,

ale pozatym pod względem funkcjonalności (nie wiem jak tam z milisekundami) dizajnu interfejsu, sprytnych ułatwień i bądź co bądź prostoty uzytkowania jest jak na razie nie pobity i jakoś mi się nie widzi nikt z takimi przemyślanymi rozwiązaniami na horyzoncie, więc uzywam jabłfona, a co mi nie pasuje to sobie troche dojailbreaknę i poprawię i jest w miarę wporzo. Ja uważam że moment w którym firma przestaje za swój cel miec głównie tworzenie dla klienta a łojenie z niego mamony bez opamiętania jest początkiem końca firmy, bo ludzie głupie nie są i wcześniej czy później zmiarkują że są jaja i pójdą sobie gdzie indziej. Niestety to gdzie indziej jak na razie nie istnieje, (sory ale te htc'ki i samsungi itp. to osiągami owszem ale użytkowością czy interfejsem to niestety) więc firma sobie używa jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ceny brutto są następujące:

 

Samsung S4 = 2.790 PLN

HTC One = 2.699 PLN

iPhone 5 = 2.799 PLN

 

I to jest dodatkowa lipa, bo w tej chwili iPhone 5 powinien kosztować zdecydowanie mniej niż S4. A tu proszę...

IPhone kosztuje mniej niz telefony Samsunga czy HTC jezeli za rok bedziesz go chcial wymienic na nowy model. Porownaj sobie np ceny uzywanych S3 z 4S (ktory jest od tego pierwszego starszy o jakies pol roku). Nawet jak nie zmieniasz telefonow co rok, to IPhone zachowuje wiekszosc swojej funkcjonalnosci dluzej ze wzgedu na lepszy suport.

 

Nie wiem czy ktos juz o tym wspominal, ale Google bedzie samo sprzedawalo swoja wersje Samsunga S4 w wersji "Nexus" czyli z golym systemem operacyjnym bez nakladek i smieciowego oprogramowania za $650. Czy warto wydawan na ten telefon $300 wiecej niz na Nexusa 4 od LG?

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z IP. Z którą wersją Androida mieliście doświadczenia? Pytam, bo ja wymieniam konkretne braki w Ip, a Wy nadal slogany o integracji, wydajności i podobne.... Tak jakby tego nie było w obecnych Androidach. Nie wymieniam tutaj wielu dodatków, które mają współczesne smartfony na Antku, bo nie chce się nawet wygłupiać. Zobaczycie je pewnie w IP6! jako nowość, na której Apple znowu zarobi kasę. ... odgrzewając kotleta świetnym marketingiem!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość Appstora, a co za tym idzie funkcjonalność i ilość dostępnych appek bije Androida na głowę.

 

Tak było kiedyś. Ale dzisiaj, wszystkie aplikacje które mnie interesują, są już dostępne zarówno dla iOS jak i Androida. A jak tak dalej pójdzie, to za chwilę pierwszy będzie Android.

 

Cała tajemnica Ip tkwi w symbiozie z innymi urządzeniami Apple i jak dla mnie to jest najważniejsze.

 

I to jest dobry argument. Tyle, że akurat ja używam tylko telefonu ze stajni Appla. Ale małżonka ma komplet i rzeczywiście to sobie chwali. Tyle, że ta integracja jest teraz zdaje się dostępna także w Samsungu.

 

Żeby była jasność, ja bardzo lubię iPhonea. Ale uważam, że od pewnego czasu zostają w tyle i nie robią już tak fajnych rzeczy jak kiedyś. Samsung ich wyprzedza, a nie widzę w Applu tej pozytywnej złości biznesowej, którą mieli kiedyś (za Jobsa).

 

Dodatkowo patrząc na ceny sklepowe, czuję się trochę wydym... płacąc za "starego" i5, tyle, co za najnowszego Samsunga. Niestety w technologii wszystko się szybko starzeje, a ceny powinny spadać.

 

Niestety to gdzie indziej jak na razie nie istnieje, (sory ale te htc'ki i samsungi itp. to osiągami owszem ale użytkowością czy interfejsem to niestety) więc firma sobie używa jeszcze.

 

Panowie, mam wrażenie, jakbyście recenzowali Samsunga / HTC z przed kilku lat. Oni naprawdę zrobili znaczący skok do przodu. Albo nawet kilka skoków. Zauważcie, że już w tej chwili to Apple musi zaczynać gonić ich, co jeszcze 1-2 lata temu było nie do pomyślenia.

 

Tak jak kiedyś było nie do pomyślenia, że Nokia będzie tak cienka na rynku smartfonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z którą wersją Androida mieliście doświadczenia?
Ja mam najnowsza. Mam Nexusa 7 i Nexusa 4 od premiery. O ile telefon dziala w miare dobrze pod wzgledem oprogramowania, to w tablecie jest duzo gorzej. Nie mialem jeszcze okazji korzystac z NFC i z ladowania bezprzewodowego. Jakos nie moge sie zdobyc aby kupic ladowarke za $60 (a potrzebuje ich dwie), jak narazie najwiecj za ladowarke do telefou zaplacilem $3.

 

Przy okazji, czy w Nexusie da sie zrobic tak aby przyciski sterowania glosnoscia zmienialy swoja funkcje w zaleznosci od polozenia telefonu? O ile w pozycji pionowej gora/dol dziala tak jak sie spodziewamy to w pozycji poziomej dzialaja odwrotnie. W Starszym tablecie z ICS dziala to tak jak bys my sie tego spodziewali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nie zmieniasz telefonow co rok, to IPhone zachowuje wiekszosc swojej funkcjonalnosci dluzej ze wzgedu na lepszy suport.

 

Kuba, polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Szczególnie, że iPhone, w przeciwieństwie do Samsunga, odcina systemowo starsze modele telefonów.

 

Mam znajomych, którzy do dzisiaj używają S2 i są bardzo zadowoleni.

 

Więc ten argument mnie akurat nie do końca przekonuje. Wyczuwam tu raczej marketingowe przekonanie, że iPhone jest solidniejszy, bo tak zawsze było.

 

Choć aż tak się nie znam i mogę się mylić. ;)

 

Na przykład mój problem jest taki, że będę musiał w wakacje kupić sobie nowy telefon (obecny iPhone mi właśnie "pada"). Nie dam za już lekko zakurzonego i5 takiej kasy. Pozostaje mi więc Samsung lub HTC. Niestety..... albo stety. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ta integracja jest teraz zdaje się dostępna także w Samsungu.

A jaki system samsung stosuje na komputerach? Czyżby niezawodne okienka ;) Zgadzam się że Apple mocno przesadza z chęcią zarobku na kliencie, ale mnie i tak głównie trzyma przy tej firmie ich system na kompach. Mam MacBook od 4 lat i może 2 razy go wyłączałem, tak normalnie tylko go "usypiam" i nigdy mi się nie zawiesił. Nic mi nie wywala, wszystkie programy działają. Podejrzewam że okienka przy takim użytkowaniu 5x musiałbym przeinstalowywać. Może i Ip5 jest już technicznie zakurzony, ale w komplecie z resztą urządzeń dalej jest najlepszy, ale to takie subiektywne odczucie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Szczególnie, że iPhone, w przeciwieństwie do Samsunga, odcina systemowo starsze modele telefonów.

Nie za bardzo rozumie zo znaczy ze "odcina systemowo", ale obecnie juz czteroletni IP 3GS dziala z najnowsza wersja systemu prosto od producenta. W przypadku Samsunga lub HTC trzeba miec szczescie i odpowiedni model aby miec tak dlugi suport producenta. S2 ma chyba dopiero dwa lata, sa jakies czteroletnie Samsungi, ktore maja oficjalny upgrade do JB?

 

Na przykład mój problem jest taki, że będę musiał w wakacje kupić sobie nowy telefon (obecny iPhone mi właśnie "pada"). Nie dam za już lekko zakurzonego i5 takiej kasy. Pozostaje mi więc Samsung lub HTC.

W takiej sytuacji tez bym nie kupowal IP5, zaczekaj do jesieni i wtedy kupisz sobie nowy model w tej samej cenie, albo cos od konkurencji po obnizonych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość Appstora, a co za tym idzie funkcjonalność i ilość dostępnych appek bije Androida na głowę.

Nie wiem jak dzisiaj...ale z danych (X.2012) opublikowanych przez Apple i Google oba sklepy miały po 700 000 apek..... :krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakiej jakości :) Na dzień dzisiejszy nadal firmy w 1 kolejności robią do Appstore a potem,jeśli w ogóle na Androida. Wyjaśnienie tego też nie jest trudne, bo w Appstore są wyższe ceny :biglol: więc firmy mogą więcej zarobić. ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Dla Ciebie naprawdę istotny jest support w dół dla urządzeń 4 letnich. Nie zmieniam telefonów jak rękawiczek, ale w dzisiejszych czasach to 4 letniego smartfona mają dziadki i babcie ;) Technologia idzie do przodu i takie telefony to antyki. Samsunga właśnie wybrałem dlatego, że stosunkowo często wypuszcza aktualizacje dla urządzeń nawet 2 letnich np. S2 Gwarantuję Ci, że po 3 latach nie będe miał już S4- ki

 

Tylko jakiej jakości :) Na dzień dzisiejszy nadal firmy w 1 kolejności robią do Appstore a potem,jeśli w ogóle na Androida. Wyjaśnienie tego też nie jest trudne, bo w Appstore są wyższe ceny :biglol: więc firmy mogą więcej zarobić. ;)

Wcześniej pisałeś o ilości. Teraz zaczynasz o jakości.... Wiesz. To akurat jest kwestią względną i niemierzalną, dlatego możesz śmiało używać tego argumentu za Applem ;)

 

Konkretnie - jakiej aplikacji używasz, której nie ma w Android markecie lub nie występuje podobna na Androida?

 

"bo w Appstore są wyższe ceny :biglol:"

 

No to jest już rzeczywiście świetny argument!!! :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawartość Appstora, a co za tym idzie funkcjonalność i ilość dostępnych appek bije Androida na głowę.

Wygląda jakbyś bazował swoją wypowiedzią na danych z przed co najmniej trzech lat. Dzisiaj w kwestii aplikacji poziom jest dosyć wyrównany, Appstore ciągle jest lepszy pod względem oferty muzycznej, filmowej i czytelniczej (co też może się po ostatnich ruchach google zmienić - choć głównie na rynku Amerykańskim póki co).

.Ja mam telefon idealnie kompatybilny z komputerem i tabletem, a użytkownicy telefonów z innym system mogą sobie pomarzyć o tym.

Przypomina to przekonania japońskich żołnierzy odnajdywanych w latach 70 na filipinach, wierzących w boskość cesarza. Kompatybilność w ramach jednego ekosystemu to było fajne może w latach 80 czy 90, teraz liczy się komunikacja wszystkiego ze wszystkim. Dlatego cieszę się, że mój telefon doskonale potrafi znaleźć język zarówno z PC niezależnie czy działa to pod Linuksem czy Windowsem, jak i z Apple. Cieszy mnie to tym bardziej, że nawet nie muszę instalować softu żadnego by móc sobie zgrać dane - po prostu działa.

Czy warto wydawan na ten telefon $300 wiecej niz na Nexusa 4 od LG?

Na plastikowego Samsunga bym nie dał - nawet $300 mimo, że bebechy ma ciut lepsze od N4.

 

Jakos nie moge sie zdobyc aby kupic ladowarke za $60 (a potrzebuje ich dwie), jak narazie najwiecj za ladowarke do telefou zaplacilem $3.
Bezprzewodowe tak tanie jak te na kabel raczej szybko nie będą ze względu na koszt cewki indukcyjnej oraz konieczność komunikacji z telefonem. Są alternatywy do googlowego orba (mającego raczej kiepską opinię), ale wiele tańsze nie są.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba Dla Ciebie naprawdę istotny jest support w dół dla urządzeń 4 letnich. Nie zmieniam telefonów jak rękawiczek, ale w dzisiejszych czasach to 4 letniego smartfona mają dziadki i babcie ;) Technologia idzie do przodu i takie telefony to antyki. Samsunga właśnie wybrałem dlatego, że stosunkowo często wypuszcza aktualizacje dla urządzeń nawet 2 letnich np. S2 Gwarantuję Ci, że po 3 latach nie będe miał już S4- ki

Wiem ze nie bedziesz mial tak dlugo S4 bo sprzet fizycznie tyle nie wytrzyma. Ja w przeszlosci mialem pecha do Samsunga i wszystko co kupilem tej marki zostalo wymienione na gwarancji (w pierwszym roku) na sprzet innej firmy. Jezeli telefon dziala i robi wszystko co potrzebuje to po co go wymieniac na nowy? Mam podobny dylemat z komputerem lub drukarka, obecny zestaw ma juz ponad cztery lata i mozna by go wymienic na cos nowszego, ale C2D robi wszystko co mu zapodam wystarczajaco szybko, a laser dalej drukuje po dosypaniu toneru za $5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli telefon dziala i robi wszystko co potrzebuje to po co go wymieniac na nowy?

Nowe telefony mają coraz więcej mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów. Oprócz tego w nowych telefonach pojawiają sie lepsze matryce, aparaty, procesory i mnóstwo poprawek. Powinieneś to zauważać. Jeżeli telefon 4 letni nie wydaje Ci się przestarzałym technologocznie, to może przejdź na Nokie 6310i i do dzwonienia w zupełności wystarczy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ALEX co do cen w AppStore to nie był argument tylko wyjaśnienie sytuacji :) Swoje informacje opieram na opini znajomego co pisze różnego rodzaju appki na telefony. I właśnie jego opinia jest taka ze AppStore daje wiecej zarobić tylko cieżko się przebić ze względu na znacznie większa ilośc Aplikacji. Nie jestem naczasie z Androidem gdyż go nieposiadam, ale taką sytuacje miałem z nawigacja Navionics. Ja miałem a kolega na rejsie na Samsungu niet!!!

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli telefon dziala i robi wszystko co potrzebuje to po co go wymieniac na nowy?

Nowe telefony mają coraz więcej mniej lub bardziej potrzebnych gadżetów. Oprócz tego w nowych telefonach pojawiają sie lepsze matryce, aparaty, procesory i mnóstwo poprawek. Powinieneś to zauważać. Jeżeli telefon 4 letni nie wydaje Ci się przestarzałym technologocznie, to może przejdź na Nokie 6310i i do dzwonienia w zupełności wystarczy ....

Wiesz, pomiedzy Nokia 6310i i pierwszym iPhonem jest wieksza roznica niz pomiedzy iPhonem a S4. Lepsze procesory nie poprawiaja az tak bardzo funkcjonalnosci telefonu, sluza glownie do obslugi coraz bardziej wymagajacego systemu operacyjnego i szybciej pozeraja energie z baterii.

 

Jakos nie moge sie zdobyc aby kupic ladowarke za $60 (a potrzebuje ich dwie), jak narazie najwiecj za ladowarke do telefou zaplacilem $3.
Bezprzewodowe tak tanie jak te na kabel raczej szybko nie będą ze względu na koszt cewki indukcyjnej oraz konieczność komunikacji z telefonem. Są alternatywy do googlowego orba (mającego raczej kiepską opinię), ale wiele tańsze nie są.

Kiedys za Palm Touchstone zaplacilem $5.73 i dobrze dziala z Pre 2, niestety nie jest kompatybilny z Nexusem. Jak narazie ladowanie bezprzewodowe mozna potraktowac jako nie do konca dopracowana ciekawostke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie ladowanie bezprzewodowe mozna potraktowac jako nie do konca dopracowana ciekawostke.

Czemu niedopracowaną? Przecież kładziesz telefon na ładowarce i działa. To co jest problemem to kolejna walka dwóch standardów wspierana po obu stronach frontu przez tych samych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, polemizowałbym z tym stwierdzeniem. Szczególnie, że iPhone, w przeciwieństwie do Samsunga, odcina systemowo starsze modele telefonów.

Nie za bardzo rozumie zo znaczy ze "odcina systemowo"

 

Chodzi o to, że w Apple nie wgrasz najnowszej wersji iOS do telefonów starszych niż... Ja mam trójkę i max co mogę mieć to iOS4. A problem jest taki, że zdecydowana większość aplikacji wymaga iOS od wersji 5 w górę.

 

Z tego co wiem w Samsungu nie ma tego problemu. Co z resztą swego czasu było wskazywane jako błąd przez specjalistów, bo dzisiaj bez problemu można używać S2, podczas gdy iPhone 3 już praktycznie nie (mimo że działa, dzwoni, przegląda net itp.). Właśnie m.in w ten sposób Apple "zmusza" do zakupu nowszego telefonu.

Edytowane przez rpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa po tym jak się zaprzyjaźniłem bardzo z Galaxy kontakt z Iphonem to jakaś katastrofa... nic nie mogę zrobić bez podania haseł, loginów, numerów kart kredytowych, zaraz zdjęcie pośladów będę musiał wysłać... wszędzie tylko płać, sklepy, kupowanie, synchronizuj, łącz, scalaj... Iphone zostanie więc klunkrem do dzwonienia a wszystkie zabawy i praca na Samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...