Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Niedźwiedź, ja ostatnio też szukałem nowego wszystkomającego urządzenia i ostatecznie zdecydowałem się na Garmin Nuvifone M10. Nie jestem jakość szczególnie zachwycony tym wyborem, ale z całą pewnością lepiej spełnia on moje oczekiwania niż jakiś Android czy iPhone.

Dlatego musisz określić do czego potrzebujesz tego telefonu, oprócz dzwonienia oczywiście?

 

Pierwszym i wystarczajacym powodem dla ktorego to urzadzenie sie nie nadaje to jest winzgroza.

Przepraszam ale po palmie z winda mam alergie.

 

Co ten telefom moze wiecej niz jakikolwiek Android?

Ile razy w tygodniu go restartujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy np. 2.1 można bezproblemowo upgrade'ować do 2.2?

i tak i nie, wsio zależy od dostępności wyższej wersji dla danego telefonu i zależy czy jest "brandowana" słuchawka czy nie. Jeśli jest dostępna to bezproblemowo, jeśli nie to trzeba troszkę porzeźbić.

po 10 latach rozstaję się chyba z Plusem bo mi się właśnie kończy umowa a to co mi zaproponowali na wstępie nie rokuje najlepiej na finał negocjacji

witam w coraz większym klubie - strasznie dziwa polityka tego operatora taka pisSOFF'ska leją na wieloletnich klientów, a tym z "ulicy dają lepsze warunki". Spokojnie wypowiadaj, zapowiedz przejście gdzie indziej, to potem będą jeszcze prosić o pozostanie, bez tego dostaniesz jakiś pseudo promocyjny ochłap za przedłużenie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógłby "wypunktować" Androida vs. Iphone'a ?

 

Do dzieła fachury :lol:

 

Ja tam fachowcem nie jestem, ale..

Jak chcesz podlaczyc Androida to PC to potrzebujesz kabelek mini USB do USB od czego kolwiek i dziala.

iPhone to juz specjalne cos trzeba.

Android po podlaczeniu do PC czy Maca zachowuje sie jak nastepny naped i robisz co chcesz.

No i laduje baterie.

iPhone to juz inna bajka.

 

Instalowanie aplikacji, do Androida to z definiacji zero problemu.

Do iPhone jak cos nie jest od Steva to trzeba lamac zaklecia i te sprawy...

Potrzebujesz wiecej pamieci? Do Androida wstawiasz wieksza karte i po herbacie...

Ba nawet z wymiana baterii w iPhone jest klopot...

Tylko mi nie mowcie ze wtym 4 to juz mozna....

 

iPhone przyjmie nie autoryzowana muzyke? Android napewno.

 

I tak dalej i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone przyjmie nie autoryzowana muzyke?

 

przyjmuje - nie wiem jak to sie ma jak się posiada sam telefon ale moja żona jako że działa na Macu to nie ma problemu wrzucić dowolne MP3 przez USB na Maca albo Macbooka a potem na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone przyjmie nie autoryzowana muzyke?

 

przyjmuje - nie wiem jak to sie ma jak się posiada sam telefon ale moja żona jako że działa na Macu to nie ma problemu wrzucić dowolne MP3 przez USB na Maca albo Macbooka a potem na telefon

 

Ale trzeba miec iTuns?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm pewnie tak - na Macu od razu masz iTunes tak jak i wiele innych programów - zarówno iPhone jak i iPod łączą się domyślnie z poprzez iTunes ztcw - ale dopytam się żony jak to jest i napiszę - ja niemacowy jestem i raczej do produktów apple'a sie nie rwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winzgroza

Windows Mobile 6.5 z całą pewnością nie należy do ideałów (podobnie z resztą jak inne systemy) ale czasy zgrozy już dawno przeminęły :roll:

palmie z winda

Który model Treo używałeś :?:

Co ten telefom moze wiecej niz jakikolwiek Android?

Dobra synchronizacja kalendarza, zadań i kontaktów z Outlookiem, świetna nawigację Garmina na pokładzie, router WiFi.

Ile razy w tygodniu go restartujesz?

Nie częściej niż Samsunga Galaxy z Androidem.

Instalowanie aplikacji, do Androida to z definiacji zero problemu.

:lol: wystarczy wspomnieć, że poszczególne platformy nie są ze sobą kompatybilne.

Ja mam HTC i wszystkie nawigacje są płatne...

w iphone musisz mieć dostęp do neta bo map nie masz instalowanych

Podobno jest już Automapa na iPhona, więc dostęp do sieci nie będzie potrzebny :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wspomnieć, że poszczególne platformy nie są ze sobą kompatybilne.

mógłbyś please rozwinąć? O co cho?

Zasadniczo chodzi o to, że aplikacje działające na jednym urządzeniu z Androidem mogą nie zadziałać na innym, nawet wyposażonym w tą samą wersję systemu. Przyjęło się mówienie o telefonach z Androidem jako o jakimś wspólnym bycie tym razem (przynajmniej do tej pory) każda maszyna to byt niezależny i po zmianie może okazać się, że nasze ulubione aplikacje nie będą działać już na nowym urządzeniu.

Dla użytkowników którym wystarczają standardowe aplikacje nie ma to większego znaczenia ale bardziej wymagający powinni wziąć to pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to czasy zgrozy trwaja nadal. Niestety jestem zmuszony używać tego na PC...

Jak sobie przypomne co potrafil NEXT 25 lat temu.......

Treo 750 - kupilem z winda tylko z powodu mozliwosci zainstalowania TomTom

Przesiadka na Androida to tak jak z syrenki na Merca.

 

Aaaa, wlasnie z Outlookiem. Ja nie używam tego i nie bede uzywal. To jest straszne.

Androd ma WIFI, mam swietnie dzialajaca nawigacje iGO dzialajaca bez data plan (dostep do satelitow jest free), syncronizacja kontaktow i kalendarza dziala bardzo dobrze.

Restart robie ........ hmmmm kiedy ostatnio? nie pamietam. Na Treo z wlaczonym TomTom wzaszdzie po kazdym telefonie.

Ksiazke telefoniczna do Treo projektowal chyba szaleniec.

 

iPhone mimo ze ma odbiornik GPS to nie daje sie go urzywac bez rownoleglego kontaktu z wieżami.

Czyli bez data planu o kant d.. w Androidzie bez problemu.

 

Masz mozliwosc czytania OBDII z samochodu? Ja androidem moge :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a który z tel. pracujących na androidzie jest top, best of the best? 8) Widziałem jakieś pochwały Samsunga Galaxy S i9000 - chwalony i , w porównaniu do Iphone, przystępny cenowo (tańszy nawet od Nokii N8). Fajne to? Albo HTC Desire?

Słyszałem też , że w PL nie ma możliwości dokonywania zakupów appsów na adroida i że są dostępne tylko te za friko? WTF :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakieś pochwały Samsunga Galaxy S i9000 - chwalony i , w porównaniu do Iphone, przystępny cenowo (tańszy nawet od Nokii N8). Fajne to?

Mam ten telefon i reasumując: kosztował mnie złotówkę i mniej więcej tyle jest warty jako telefon, jako gadżet - lepszy od IPhone'a 4.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn dzwoni i odbiera, smsy wysyła?

Niby tak ale odbieranie telefonu przesunięciem palca, klawiatura za mała jak na moje paluchy, wizytówki wysyłane w formacie vcf nie do odbioru np. przez Nokię, nieintuicyjne kontakty. Na obronę - dobry zasięg, przyzwoita słyszalność, dość poręczny (jak na szybę ;) ) w ręku, fantastyczny jeżeli chodzi o jakość ekranu (nie spotkałem jeszcze takiego ekranu a kolega ma nowego IPhonea 4 i wygląda przy Galaxy jak telewizor kineskopowy ;) ), rewelacja do przeglądania internetu, poczty, kalendarza czyli jako palmtop do pracy biurowej OK. Więc moim zestawem marzeń jest C905 do dzwonienia i Galaxy S jako przenośne biuro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone mimo ze ma odbiornik GPS to nie daje sie go urzywac bez rownoleglego kontaktu z wieżami.

Czyli bez data planu o kant d.. w Androidzie bez problemu.

 

Jesli mowisz o Google Maps - masz racje. Jesli natomiast mowisz o czyms instalowanym w calosci na telefonie, to sie mylisz :-). Ja mam np. zainstalowanego Navigona (darmowy dla klientow iPhone w Erze). I nic nie sciaga z sieci w trakcie uzywania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a który z tel. pracujących na androidzie jest top, best of the best?

Tez sie rozgladam za Androidem albo IP4. O ile sie nie myle, to kazde uaktualnienie lub nowsza wersja systemu musi byc napisana pod konkretny model przez producenta telefonu (lub przez grupe zapalencow). Slyszalem opinie ze firmy takie jak Samsung czy Sony sa kiepskie pod tym wzgledem, olewja swoje starsze modele, HTC jest pod tym wzgledem lepsze. Apple ma dobra obsluge swoich IP, nawet tych starszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPhone mimo ze ma odbiornik GPS to nie daje sie go urzywac bez rownoleglego kontaktu z wieżami.

Czyli bez data planu o kant d.. w Androidzie bez problemu.

 

Jesli mowisz o Google Maps - masz racje. Jesli natomiast mowisz o czyms instalowanym w calosci na telefonie, to sie mylisz :-). Ja mam np. zainstalowanego Navigona (darmowy dla klientow iPhone w Erze). I nic nie sciaga z sieci w trakcie uzywania...

 

No dobra, a jak ja chce miec inna firme.

Albo podrozuje i chce/musze wymieniac simy w zaleznosci od kontynentu?

 

I tu jest problem z iPhone. Przywiazanie do firmy od ktorej kupiles.

Trzeba robic figle migle z wlamywaniem sie.

 

Wstaw sobie sima od Orange, takiego bez abonentu i zobacz jak to bedzie dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - HTC Desire czy Samsung Galaxy S 9000? (a może jednak N8?nigdzie nie mogę jej dorwać żeby dotknąć i się nią 'pobawić' - ktoś wie gdzie w Wawie jest na wystawce?)

 

-- 5 gru 2010, o 12:51 --

 

I tu jest problem z iPhone. Przywiazanie do firmy od ktorej kupiles.

Trzeba robic figle migle z wlamywaniem sie.

 

Wstaw sobie sima od Orange, takiego bez abonentu i zobacz jak to bedzie dzialalo.

A czy podobny jest problem w przypadku Androida? Tzn kupię tel. od operatora np ERA i wrzucę SIMa z PLUSa- będzie banglało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podobny jest problem w przypadku Androida? Tzn kupię tel. od operatora np ERA i wrzucę SIMa z PLUSa- będzie banglało?

Wydaje mi sie ze to nie zalezy od systemu, tylko od operatora. Jak kupisz telefon za zlotowke, to bedzie on zablokowany zebys zostal z tym samym operatorem do konca umowy. Telefon za 2000 zlotych nie powinien byc zablokowany i mozesz go uzywac w kazdej sieci, jezeli tylko jest kompatybilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...