Skocz do zawartości

Jaki następny samochód - kombi, tatowóz, do 60k


msi

Rekomendowane odpowiedzi

@Alfik podchodząc pragmatycznie do sprawy to Tipo kombi jest całkiem spoko, zobaczymy jakie będzie na żywo.

Tipo kombi widziałem na targach. Wyglada dobrze, kufer duży i ładnie wykończony. Jeździłem sedanem 1.4. Rakieta to nie jest, ale gładko działa, siedzi się wygodnie. Myśle, że to "samochód za rozsądną cenę) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coraz ciężej przychodzi mi zapakować się do Legacy - trzymiesięczne dziecko jednak trochę gratów potrzebuje Nie lubię jeździć załadowany w środku jak cygański tabor (gondola, bujaczek i jeszcze inne rzeczy na przednim fotelu...) więc zacząłem rozglądać się za następcą.

Zmień nawyki ewentualnie wózek i akcesoria i nawet boxa nie będzie trzeba kupować. Zarówno rok temu jak i w tym z dwójką dzieci (6mc, 4 lata a potem rok więcej)  wyjazd nad morze nie jest zbyt dużym problemem. Mieści się wszystko na styk i da się zaciągnąć roletę nawet :) OK, jedzenie i potrzebne do przewijania rzeczy są w kabinie. 

Półtora roku temu był wózek z gondolą (gondola robi też za bujaczek jak ktoś potrzebuje) BabyZen Yoga - całość składa się na płasko i nie zajmuje przesadnie dużo miejsca. Rok później odpada gondola i w zasadzie wózek też można było zostawić w domu... no ale pojechał. Oprócz tego torby z ubraniami, zabawki do piasku, hulajnoga, lustrzanka z kompletem obiektywów, jakaś mała budka na plażę do ochrony przed wiatrem. No chyba, że nowsza generacja jest mniej pakowna od Legacy II :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz typowy wycieczkowóz to proponuje Renault grand espace (poprzedni model robiony do chyba 2014 roku) z 2.0DCI, a jeśli spalanie to nie problem to 3,5V6.

 

Miałem takiego (własnie jako rodzinny autobus) bo w wersji grand i 5 osób na pokładzie - trzeba się położyć żeby sięgnąć do końca bagażnika. 

 

plusy: 

- nie czujesz dziur na drodze - komfort wspaniały

- na 17 przyzwoicie się prowadzi,

- spalanie w dieslu bardzo przyzwoite (7-8l/100)

- możesz wieżyc lub nie, ale przez 4 lata i 60tyś jedyna usterka związana była z zalaniem  kiepskiego paliwa na Shellu!!

- bak 100 litrów = świetny zasięg.

- świetne możliwości aranżacji wnętrza

 

minusy:

- co 2 lata zawieszenie do remontu - nawet jak nie czuć luzów i nic nie słychać to one i tak są - nie wiem jak to Francuzi robią!

- do miasta porażka, choć nie narzekałem - dlatego był to wycieczkowóz

 

Główna wada - jak zona zobaczyła przestrzeń bagażową to nagle się okazało ze więcej rzeczy jest potrzebnych a właściwie niezbędnych!! Co w rezultacie dało wynik jak przed zmianą samochodu  :biglol:  czyli i tak za mało miejsca! Więc w zimie pojawił się jeszcze box 560... eh... 

 

 

bo jak głosi stare mądre powiedzenie: gdzie by się nie obrócić to dupa zawsze z tyłu...  no niektórzy mają jeszcze na boku  :D

 

 

ale tak serio - ja osobiście polecam ten model jako rodzinny autobus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnio coraz ciężej przychodzi mi zapakować się do Legacy - trzymiesięczne dziecko jednak trochę gratów potrzebuje Nie lubię jeździć załadowany w środku jak cygański tabor (gondola, bujaczek i jeszcze inne rzeczy na przednim fotelu...) więc zacząłem rozglądać się za następcą.

Zmień nawyki ewentualnie wózek i akcesoria i nawet boxa nie będzie trzeba kupować. Zarówno rok temu jak i w tym z dwójką dzieci (6mc, 4 lata a potem rok więcej) wyjazd nad morze nie jest zbyt dużym problemem. Mieści się wszystko na styk i da się zaciągnąć roletę nawet :) OK, jedzenie i potrzebne do przewijania rzeczy są w kabinie.

Półtora roku temu był wózek z gondolą (gondola robi też za bujaczek jak ktoś potrzebuje) BabyZen Yoga - całość składa się na płasko i nie zajmuje przesadnie dużo miejsca. Rok później odpada gondola i w zasadzie wózek też można było zostawić w domu... no ale pojechał. Oprócz tego torby z ubraniami, zabawki do piasku, hulajnoga, lustrzanka z kompletem obiektywów, jakaś mała budka na plażę do ochrony przed wiatrem. No chyba, że nowsza generacja jest mniej pakowna od Legacy II :D

Zmiana wózka nie wchodzi aktualnie w grę :) on zresztą bardzo ładnie się składa, ma odpinane kółka. Problem w tym że złożony na płasko zajmuje ok 60 proc szerokość bagażnika. Sedana nie załaduje się tak jak kombi, a uwierz mi, że w pakowaniu jestem niezły :) W moim Legacy nie ma fizycznej możliwości zamieszczenia gondoli, wózka i torby nieco większej niż bagaż podręczny :) Ot, taki urok sedana :)

 

Generalnie, to zupełnie zapomniałem, że mogę kupić box i belki na dach - zupełnie mi to wyleciało z głowy. Podejrzewam, że rozwiąże mi to problem braku miejsca lub wożenia rzeczy w środku, czego zwyczajnie nie lubię.

 

Uff, dobrze, bo się już przyzwyczaiłem do Legacy. Nie powiem, że zaproponowany Legacy GT, choć poza oficjalnym budżetem, nie był interesujący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...