Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo, żona właśnie zamówiła w leasingu Q5..... niestety (teraz też tym jeździ), namawiałem ją na FXT albo właśnie na Stelvio, choć na razie jest z tym silnikiem 280 km i trochę za droga. 6 lat jeździ tym audi jak dla mnie ok ale bez rewelacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abrams napisał:

Proszę bardzo, żona właśnie zamówiła w leasingu Q5..... niestety (teraz też tym jeździ), namawiałem ją na FXT albo właśnie na Stelvio, choć na razie jest z tym silnikiem 280 km i trochę za droga. 6 lat jeździ tym audi jak dla mnie ok ale bez rewelacji...

 

No właśnie , ja nie cierpie nudnych aut , bez charakteru, a takim niestety uważam Q3/Q5/Q7 . Wiem że to bardzo poprawne auta , ale dla mnie za nudne :) 

Pod koniec roku , bede szukał coś odpowiedniego , ale wybór znowu będzie cięzki :) 

 

Marzy mi sie FXT 2.0DID 300KM , lub Levorg 300KM , już bym zaliczkę wpłacił :) 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to takie nijakie auto, taki klocek.... Nigdy nie jeździłem subaru ze skrzynią lineatronic (chyba dobrze napisałem) ale ta w audi wydaje mi się nie za szybka, choć na innych forach wychwalana. A w nowym Q5 już nie torsen ale tzw. Quattro ultra, tak w skrócie rusza auto na 4 łapy a jak jest ok to rozłącza tył i znowu jak dostaje jakiegoś poślizgu to dołącza tył.

 Podobno oszczędności paliwa 0,3 l na 100 km.....he he

Edytowane przez abrams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla żony , aukurat parametry skrzyni są bez znaczenia :) ona i tak nie rozrózni CVT od DSG , moja musi mieć wiedze że jest AWD , ma wszystkie poduszki , jest bezpieczne , i ładne , jak to kobieta :);) i to są podstawowe kryteria , resztę dobieram Ja ;) . A dla mnie ma mieć moc ! i w sumie to tylko tyle :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, carfit napisał:

Dla żony , aukurat parametry skrzyni są bez znaczenia :) ona i tak nie rozrózni CVT od DSG , moja musi mieć wiedze że jest AWD , ma wszystkie poduszki , jest bezpieczne , i ładne , jak to kobieta :);) i to są podstawowe kryteria , resztę dobieram Ja ;) . A dla mnie ma mieć moc ! i w sumie to tylko tyle :) 

 

A np. GLC Coupe 43 AMG ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Paweł_P napisał:

GLC Coupe 43 AMG ?

 

A fuj !!!! :angry:;)

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to 350 + 

Ale miałem okazje na żywo pomacać i prezentuje sie fajnie.Oglnie te Mercedesy sa o wiele zgrabniejsze niz odpowiednik BMW. X4 i X6 sa po prostu koszmarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok macałem/jeździłem wieloma Mercami i stara miłość powróciła :) oczywiście GLA/GLC/GLE podobają mi się dużo bardziej niż X4 i X6. BMW ponoć szykuje X7 jako konukurenta GLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też GLA się najbardziej podoba stąd wybór mój i mojej żony :)

Tyły wersji Coupe GLC i GLE faktycznie dziwnie wyglądają i mnie się nie podobają, ale jako klasyczny SUV jest OK, a ciekaw jestem jak będzie się prezentował GLC 63 AMG - powinien być niezły potwór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem jeszcze na Range evo , tylko słabawy trochę silniki 2.0 t 240 KM :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, b-52 napisał:

Np. QX 70 ma bardzo dobry, trwały,  mocny i cudnie brzmiący 5 litrowy silnik V8. Napęd też niczego sobie. ;)

 

Patrzyłem , mówiąc szczerze nie ujął mnie specjalnie . Zauważyłem pewien trend , auta japońskie vs niemieckie , w japończykach same pakiety , lub gotowe auta z bardzo ograniczoną możliwością dobierania auta pod siebie , w niemieckich niemal możesz dowolnie konfigurować pod siebie . To wielka zaleta , ja np. nie chce skóry !!! a na złość praktycznie wszedzie w japończykach skóra w standarcie , i to beznadziejnej jakości :( . 

Patrzyłem na BMW X3 z silnikiem 305KM z pakietem M  , i możesz sobie wszystko dowolnie konfigurować , podobnie jak w Audi , VW , Mercedesie itd.  Cenowo wychodzi podobnie jak QX70 , ale jednak bardziej mi sie podoba BMW , Range jeszcze bardziej ale silnik trochę mnie przeraża , a bardziej waga , 1650 kg . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, baki napisał:

Volvo XC60 T6 306KM

 

19 minut temu, baki napisał:

A Volvo XC60 T6 306KM? Mi osobiście bardzo podoba się nowe V90 Cross Country. Godny rywal dla Allroada.

 

XC60  brzydkie , V90 Cross fajne , ale za duże , w sensie za długie :) 

ech to bym chciał !!!

 

2018-Forester-STI-Reviews.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW Carfit odnośnie Stelvio.Obecnie dostępna jest tylko tzw. First Edition czyli gotowo wyposażone auto.Pozniej wejdą normalne wersje i bedzieje tak jak w premium czyli Bmw merc i audi mozna dowolnie konfigurować.

BTW 230 kpln za SUVa w pełnym wyposażeniu i 280 km to mega dobra cena.

Podobneauto u konkurencjito 300 

X3 35 xdrive zaczyna sie od 260 a 40 K na wyposażenie BMW to jak na waciki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdziGT napisał:

Tak BTW Carfit odnośnie Stelvio.Obecnie dostępna jest tylko tzw. First Edition czyli gotowo wyposażone auto.Pozniej wejdą normalne wersje i bedzieje tak jak w premium czyli Bmw merc i audi mozna dowolnie konfigurować.

BTW 230 kpln za SUVa w pełnym wyposażeniu i 280 km to mega dobra cena.

Podobneauto u konkurencjito 300 

X3 35 xdrive zaczyna sie od 260 a 40 K na wyposażenie BMW to jak na waciki.

 

dla przykładu skonfigurowałem X3 35X x drive , wyszło 335K , ale z tej ceny zbijesz min. 20-25% czyli ok 250 k i to jest cena ok , biorac poduwagę wyposażenie i osiągi , chyba najlepsze z konkurencji , 5.5 sek. do 100km/h 

15 minut temu, turdziGT napisał:

Pozniej wejdą normalne wersje i bedzieje tak jak w premium czyli Bmw merc i audi mozna dowolnie konfigurować.

Obyś miał rację , bo auto genialne i z wyglądu i silnikowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, turdziGT napisał:

Ze Stelvio tez tak bedzie.

Lejesz miód na moje skołowane serce ;) bo auto zajebiste ! tylko konfiguracja mi teraz nie odpowiada .Jak będzie jak mówisz , z konfiguracją , to jest to mój nr.1 póki co :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carfit napisał:

 

Patrzyłem , mówiąc szczerze nie ujął mnie specjalnie . Zauważyłem pewien trend , auta japońskie vs niemieckie , w japończykach same pakiety , lub gotowe auta z bardzo ograniczoną możliwością dobierania auta pod siebie , w niemieckich niemal możesz dowolnie konfigurować pod siebie . To wielka zaleta , ja np. nie chce skóry !!! a na złość praktycznie wszedzie w japończykach skóra w standarcie , i to beznadziejnej jakości :( .

 

Z tymi pakietami to niestety prawda. Jakbym jeszcze kiedyś chciał infiniti, a raczej bym chciał bo bardzo lubię, to na przykład nie będę mógł nie wziąć okna dachowego, którego bardzo nie chcę bo jest w pakiecie z czymś innym, co akurat bardzo chcę. Drażniące to jest, delikatnie mówiąc. 

Co do jakości skóry, akurat się nie zgadzam. Firma, która robiła mi ceramikę i ogólnie mi dba o estetykę samochodu mówi, że zarówno skóra, jak i lakier są rzadko dzisiaj spotykanej jakości. Oczywiście nie przy jakichś "milionowych" punktach odniesienia, tylko raczej tych w przedziale typu 200-300. 

Edytowane przez b-52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, b-52 napisał:

Co skóry, akurat się nie zgadzam. Firma, która robiła mi ceramikę i tam ogólnie mi dba o jego estetykę mówi, że zarówno skóra, jak i lakier są rzadko dzisiaj spotykanej jakości. Oczywiście nie przy jakichś "milionowych" punktach odniesienia, tylko raczej tych w przedziale typu 200-300. 

 

Bardzo możliwe , osobiście nie "macalem skóry z INF , czy Lex " z góry przyjołem wartość z toyoty czy subaru , a to jakość dosyć słaba , tak czy siak skóry pełnej nie chcę , chce fotele z alkantarą w środku , boczki mogą być skórzane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skóra skórze nie równa.Ja wręcz nie trawie skór używanych w BMW a raczej nie jakości tylko ich tekstury.To samo mam z ementami wnętrza itak jak Carfit wybiorę alcantare zamiast skory o kazdej porze dnia i nocy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...