Skocz do zawartości

Pilot nie działa po wymianie baterii ?


pavca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupując samochód dostałem dwa kluczyki. Niestety jeden nie działał z powodu podobno padniętej baterii. Po wymianie baterii dalej nie działa :( Mogę nim odpalić auto, znaczy imobilaizer działa. Czy po wymianie baterii trzeba jakoś go zakodować w systemie, czy raczej szukać usterki elektronicznej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem u siebie baterie w pilocie i z braku dostępnej CR1620 kupiłem coś innego, co niby wielkościowo pasowało i dawało to samo napięcie- nic chu chu, pilot nie działał... Od tamtej pory mam zapas CR1620 i nie ma problemów z wymianą baterii. Nic nie musiałem też kodować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się zakodować kluczyka. Po rozebraniu kluczyka okazało się, że niestety gość który mi wymieniał baterię w punkcie dorabiania kluczy źle założył blaszkę pod baterią i samą baterię (odwrotnie +-)  :( Pytanko, czy przy takiej kombinacji mogła się uszkodzić elektronika ? W końcu napięcie nie duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem jak u ciebie, ale w forku 2.0 D przy nieumiejętnej wymianie baterii łatwo oderwać (zerwać lut) blaszkę od płytki drukowanej. Chodzi o tę blaszkę z dwoma "uszami" (mniejszymi blaszkami). Objaw jest taki sam jak opisałeś, czyli odpalasz ale nie działa central i immobilizer. Należy wówczas rozebrać pilota standardowo jak przy wymianie, następnie rozebrać mniejszy element, (ten w którym siedzi bateria) składający się z dwóch połówek. Wyglądają jakby były zespolone na sztywno, ale bardzo cienkim nożykiem np. do cięcia tapet podważasz wykorzystując szczelinę pomiędzy połówkami. Następnie przylutowujesz z powrotem blaszkę i działa :)

 

Pozdrawiam.

Miałem ten problem i tak właśnie został usunięty.

 

Kamil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...