Skocz do zawartości

Subaru SVX "Skowronek Millenium", czyli cierpliwość jako najnudniejsza forma rozpaczy


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę mam nadzieje że kiedyś się w Istebnej miniemy bo SVX-a z bliska jeszcze nie widziałem. :)

Często w Zarzeczu bywam na weekendy, i zazwyczajwtedy trasę do domu rodzinnego do Istebnej robię przez Milówkę ;) Tak na codzień to auto będzie na Śląsku rezydować ;)

 

Właśnie... Śląsk... samochód jedną noc stał na placu. Efekt: ptaki zrobiły sobie strzelnice -!-'

 

Ten SVX serio nie ma szczęścia.

 

Jeszcze w ramach ciekawostki - byłem dzisiaj u mistrza od LPG, zwłaszcza od zastosowań Subarowych (Paulus, ukłony ;) ) - ktoś, chyba jeszcze w Wawie, skrzywdził SVX'a instalacją najgorszego sortu. W przyszłą środę syfiasta instalacja wylatuje (jeno komputer STAG'a się w sumie ostanie, nawet wlew spartaczono, i to koncertowo - zrobię fotki, pośmiejemy się razem) i SVX dostanie nową. Jak już truć klasyka gazem - to z głową.

 

Tymczasem kulamy się na benzynie... całe szczęście, że tutaj spalanie liczy się w SPG*, nie MPG.

 

 

* Smiles per Gallon :P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ;) I szczerze mówiąc.....szybko poszło :D

 

Paaaaanie... weeeź mnie paan nie wnerwiaj nawet :P Ale w końcu... doczekałem się i już tym nawet jeżdżę ;)

 

Szymon ta instalacja to chyba nie z wawy,a zalozona jeszcze w Białymstoku lub wcześniej.

Jak juz ją ogarniesz to chwal się spalaniem ;-)

 

Na razie cierpię jak Werter, kulając się na PB. Jako że skrzynia przekłamuje też licznik kilometrów to nie wiem, ile przejechałem - ale około 3 stówek wlanych do baku w tydzień i jakieś 400km nie cieszy. Nie liczę tego, po co się wkurzać, jak mi na LPG będzie kosmos wychodził to się będę martwił. ;)

 

A na razie - na zachętę - fotka z sesji na Białym Krzyżu (Salmopol) zorganizowanej przez Bio z TQMM

Reszta ponoć za tydzień ;)

 

14045075_1361448240549456_1467703948_o.j

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gratuluję ;) I szczerze mówiąc.....szybko poszło :D

 

Paaaaanie... weeeź mnie paan nie wnerwiaj nawet :P Ale w końcu... doczekałem się i już tym nawet jeżdżę ;)

 

Szymon ta instalacja to chyba nie z wawy,a zalozona jeszcze w Białymstoku lub wcześniej.

Jak juz ją ogarniesz to chwal się spalaniem ;-)

 

Na razie cierpię jak Werter, kulając się na PB. Jako że skrzynia przekłamuje też licznik kilometrów to nie wiem, ile przejechałem - ale około 3 stówek wlanych do baku w tydzień i jakieś 400km nie cieszy. Nie liczę tego, po co się wkurzać, jak mi na LPG będzie kosmos wychodził to się będę martwił. ;)

 

A na razie - na zachętę - fotka z sesji na Białym Krzyżu (Salmopol) zorganizowanej przez Bio z TQMM

Reszta ponoć za tydzień ;)

 

14045075_1361448240549456_1467703948_o.j

 

Dobra inwestycja ;)

http://www.mysupercars.net/8-japanese-cars-that-will-be-worth-big-money/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gratuluję ;) I szczerze mówiąc.....szybko poszło :D

 

 

Paaaaanie... weeeź mnie paan nie wnerwiaj nawet :P Ale w końcu... doczekałem się i już tym nawet jeżdżę ;)

 

Szymon ta instalacja to chyba nie z wawy,a zalozona jeszcze w Białymstoku lub wcześniej.

Jak juz ją ogarniesz to chwal się spalaniem ;-)

 

 

Na razie cierpię jak Werter, kulając się na PB. Jako że skrzynia przekłamuje też licznik kilometrów to nie wiem, ile przejechałem - ale około 3 stówek wlanych do baku w tydzień i jakieś 400km nie cieszy. Nie liczę tego, po co się wkurzać, jak mi na LPG będzie kosmos wychodził to się będę martwił. ;)

 

A na razie - na zachętę - fotka z sesji na Białym Krzyżu (Salmopol) zorganizowanej przez Bio z TQMM

Reszta ponoć za tydzień ;)

 

14045075_1361448240549456_1467703948_o.j

Dobra inwestycja ;)

http://www.mysupercars.net/8-japanese-cars-that-will-be-worth-big-money/

Ale jak ja to napiszę, to że głupoty piszę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja czy nie... od dzisiaj raczej nie... bo LPG (słabe rymy są słabe). :P

 

W SVX'ie została dzisiaj zrobiona w praktyce od nowa instalacja LPG. W sumie oprócz sterownika STAG'a nie ostało się nic - wtryski były syfiaste, reduktor na 170 koni maks   :unsure:  przewód gazowy za cienki jak na potrzebną sześciocylindrówce ilość paliwa... Paulus ogarnął profi temat po partaczach którzy to kiedyś instalowali, pozostało poprawić wlew - dzisiaj zabrakło czasu.
Tak, wiem, gaz jest beee... ale wolę jeździć na codzień SVX'em w gazie niż od święta na PB. Młody szczyl ze mnie, aż tak dobrze nie zarabiam, a pali to jak Smok Wawelski przed porodówką. Biorąc pod uwagę, że SVX jako jedno z nielicznych Subaru ma hydrauliczną regulację luzów zaworowych, a silnik jest prosty i niewysilony... Alleluja, podtlenek i do przodu :P

Na marginesie: "Kup SVX'a!" - mówił mój wewnętrzny hipster - "Będziesz miał najbardziej wyjątkowe auto na parkingach!".
IMAG1262.jpg
Tere-fere :angry::biglol:

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z pierwszego tankowania LPG i emeryckiej jazdy 16,8 litra na setke... :huh: Ale drugie już "tylko" 13,5. Biorąc pod uwagę, że zawór PCV jest prawdopodobnie do wymiany i pewnie przepływka etc. do czyszczenia... może się do tych obiecywanych 11-12 w trasie uda zejść.

 

A teraz z przyjemniejszych tematów - SVX w obiektywie Bio z tqmm.pl

 

http://tqmm.pl/2016/08/22/fotki-78-subaru-svx/

 

IMG_5449.jpg

IMG_5433.jpg

IMG_5349_ps.jpg

Edytowane przez BelegUS
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...