Skocz do zawartości

Porada prawna na cito


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

W skrócie

1. firma, której nie zam, pozwała mnie o zapłatę za usługi, których nie zamawiałem

2. firma wysyłała korespondencję na adres, gdzie nie mieszkam

3. Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu niejawnym i wysłał na prawidłowy adres

4. Sąd wysłał Inpostem, ja w terminie 7 dni wysłałem sprzeciw Inpostem

5. Sąd sprzeciw odrzucił, bo wysłałem Inpostem a nie Pocztą Polską, przez co upłynął 7 dniowy termin na sprzeciw

6. złożyłem zażalenie na tę decyzję

7. Sąd Okręgowy zażalenie odrzucił

8. orzeczenie jest prawomocne i nie podlega dalszemu zaskarżeniu

 

Co mam zrobić, tzn. gdzie się odwołać? Nie chcę płacić za coś, czego nie zamawiałem, tylko dlatego, że sąd może wysyłać Inpostem, a ja nie mogę

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś w trójce o podobnej akcji ale "lepszej". Tam sąd wysłał "wyrok zaoczny" na ten fikcyjny adres i po jakimś czasie wchodził komornik i zajmował majątek - bo ten już oczywiście znalazł właściwy adres.

 

Mój kraj, taki piękny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę odwołać się do sądu wyższej instancji, tzn. następny po okręgowym w Olsztynie?

 

być może do SN, ale to zależy, bo to wyjątkowy środek zaskarżenia, ale punkt widzenia SN podał leon.....

 

A dużo masz płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będzie prawnik. Mnie to nie mieści sie w głowie, żeby z powodu technikalii nawet nie stanąć przed sędzią i płacić złodziejom, których nie znam. To żadna sprawiedliwość, jedynie mechaniczne egzekwowanie przepisów. Takie państwo mam głęboko w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu niejawnym i wysłał na prawidłowy adres

4. Sąd wysłał Inpostem, ja w terminie 7 dni wysłałem sprzeciw Inpostem

5. Sąd sprzeciw odrzucił, bo wysłałem Inpostem a nie Pocztą Polską, przez co upłynął 7 dniowy termin na sprzeciw

 

Na sprzeciw od nakazu jest 14 dni. Chyba, że to był jakimś cudem wyrok zaoczny. Znasz datę faktycznego dostarczenia przesyłki do sądu? Z wysyłaniem inpostem to linia wg stanowiska SN-brak skutku wniesienia w dacie nadania przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na sprzeciw od nakazu jest 14 dni - tutaj nic nie uchybiłem, jedyny błąd, że nie wysłałem sprzeciwu w dwóch egzemplarzach

2. Na zażalenie jest 7 dni - termin upływał 4 grudnia ub.r., nadałem w Inpoście 3, do sądu dotarło 7 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...