Skocz do zawartości

Hamulec mi popiskuje (?)


xyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W czasie jazdy popiskuje mi czasem cos z przodu z prawej strony, podejrzewam ze to hamulec (seria WRX). Charakteryzuje sie to tym, ze jak bujam autem na lewo i prawo, to piszczenie raz slychac a raz nie, ale czasem zdarza sie to rowniez przy jezdzie na wprost. Da sie cos z tym zrobic metodami powiedzmy 'upalaniowymi' czy trzeba rozbierac/czyscic/wymieniac? Mam jeszcze gwarancje, moze od razu do serwisu podjechac?

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W czasie jazdy popiskuje mi czasem cos z przodu z prawej strony, podejrzewam ze to hamulec (seria WRX). Charakteryzuje sie to tym, ze jak bujam autem na lewo i prawo, to piszczenie raz slychac a raz nie, ale czasem zdarza sie to rowniez przy jezdzie na wprost. Da sie cos z tym zrobic metodami powiedzmy 'upalaniowymi' czy trzeba rozbierac/czyscic/wymieniac? Mam jeszcze gwarancje, moze od razu do serwisu podjechac?

 

Adam

 

Rozpedź auto do 200 zhamuj do zera ostudź hamulce ( jadąc pomału) potem znowu pełna rura i hamowanie i tak parę razy , powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile zrobiłeś km na klockach?

Mi jak zaczął właśnie tak popiskiwać okazało się, że grubość okładziny zmniejszyła się

do 1 mm :sad:

Wymieniłem wszystkie :!:

 

Podejrzewam ze klocki sa tu te same od nowosci (nie jestem pierwszym wlascicielem), czyli przebieg 23kkm - poprzedni wlasciciel raczej nie szarzowal autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpedź auto do 200 zhamuj do zera ostudź hamulce ( jadąc pomału) potem znowu pełna rura i hamowanie i tak parę razy , powinno pomóc

 

Pomogło na jakiś czas, niestety przy pierwszym gwałtowniejszym manewrze kierownicą wróciło, być może będę musiał jeszcze pare razy przeprowadzic operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy popiskuje mi czasem cos z przodu z prawej strony, podejrzewam ze to hamulec (...) charakteryzuje sie to tym, ze jak bujam autem na lewo i prawo, to piszczenie raz slychac a raz nie, ale czasem zdarza sie to rowniez przy jezdzie na wprost....

Czy do tego co powyzej, popiskiwanie na chwilę ustaje jak lekko nacisniesz na hamulec? Jeżeli tak ... to wytarte klocki plus jakieś cholerne blaszki obcierajace tarczę. Miałem to samo. Wymiana klocków wszystko załatwiła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie jazdy popiskuje mi czasem cos z przodu z prawej strony, podejrzewam ze to hamulec (...) charakteryzuje sie to tym, ze jak bujam autem na lewo i prawo, to piszczenie raz slychac a raz nie, ale czasem zdarza sie to rowniez przy jezdzie na wprost....

Czy do tego co powyzej, popiskiwanie na chwilę ustaje jak lekko nacisniesz na hamulec? Jeżeli tak ... to wytarte klocki plus jakieś cholerne blaszki obcierajace tarczę. Miałem to samo. Wymiana klocków wszystko załatwiła....

 

Tak, jak nacisne hamulec to przestaje, ale nie chce mi sie wierzyc ze moga to byc wytarte klocki, bo samochod w sierpniu przechodzil przeglad po 30kkm i watpie, zeby poprzedni wlasciciel je tak szybko zjechal. Musze je rozebrac i sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej, trzeba przeczyscic i nasmarowac prowadnice od klockow.

a czym to się smaruje? Smarem miedzianym?

Może być miedziany. Rozbierz szybko, bo na bank skończyły Ci się klocki. Miałem identyczne objawy a te blaszki mocujące popękały mi, bo dochodziły do tarczy. W serwisie jedna kosztuje 25 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest dokladnie w WRX'ach z zaciskami 4 tloczkowymi, ale w amerykanskim WRX, w Foresterach i Legacy sa takie blaszki, ktore leza pomiedzy zaciskiem i klockiem. Wlasnie w nich przesowaja sie "uszy" klocka. Blaszki, o ktorych mowisz huzar sa calkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem wczesniej, trzeba przeczyscic i nasmarowac prowadnice od klockow. To sa te blaszki u gory i na dole klocka po ktorych sie przesowa. Klocek po docisnieciu do tarczy, nie odsowa sie z powrotem i sobie popiskuje.

 

To było to.

 

Hogi: klocki jeszcze na troche wystarczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...