Skocz do zawartości

Gwarancja Subaru


Toimi

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis też mnie już tak oświecił. Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas. No ale cóż widać samochód za grube tysiące to nie każdy przedmiot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podłącze się pod temat. Na dniach stane się właścicielem nowego Forestera i mam dwa pytania:

1. Gdzie/skąd można pobrać w języku PL szczegółowe warunki gwarancji? Interesują mnie w szczególności tzw. "Wyłączenia",

2. Czy Dyrekcja rozważała/rozważa lub może pochyli się nad pomysłem wprowadzenia programu ubezpieczeń napraw pogwarancyjnych podobnego do np. Gwarancja 12 Forda? W dużym skrócie program polega na tym, że klient mający samochód po gwarancji dokonując raz w roku przeglądu w ASO i płacąc dodatkowo 139 pln (przystąpienie do programu) przedłuża sobie na kolejny rok gwarancję na najważniejsze podzespoły samochodu (silnik, skrzynia, ukł. przeniesienia napędu). Gwarancje tym sposobem można przedłużać do 10 lat lub 200 tys km. Program chyba korzystny dla obu stron bo ASO co rok ma klienta a klient zostawiając większą $ niż w warsztacie nieautoryzowanym "śpi" spokojnie na wypadek grubszej awarii.

Z racji tego, że ja np. nie lubię zmieniać samochodów często a lubię mieć spokojną głowę i wolę samochód serwisować w ASO nie ukrywam, że ten program gwarancja12 był jednym z głównych powodów dla których zdecydowałem sę 6 lat temu na dwa Fordy (oba serwisuje do dziś i mam gwarancje12 - działa). Nie ukrywam też, że gdyby Subaru nie oferowało możliwości wykupienia dodatkowej gwarancji to Forestera bym nie kupił. Szkoda jednak, że nie oferowany jest taki program bo z tego co widzę to posiadacze starszych Subaru chyba nieco chętniej korzystają z ASO niż posiadacze innych marek.

Pozdrawiam i proszę nie bić za sam pomysł;)

Edytowane przez pamyr
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas.

 

Kolego, może byś tak nas oświecił i podał podstawę prawną swojego twierdzennia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedluzona gwarancje do 5 lat mozna sobie w ASO wykupic..

Wiem, ale mi chodzi o dłuższy okres. W Fordzie to się fajnie sprawdza i na podstawie doświadczenia z forum i klubu wiem, że dzięki temu ludzi którzy nie brali wcześniej po uwagę opcji serwisowania auta po gwarancji w ASO po wprowadzeniu tego programu gwarancja12 jednak serwisują bo poprostu to się opłaca.

Edytowane przez pamyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przedluzona gwarancje do 5 lat mozna sobie w ASO wykupic..

Wiem, ale mi chodzi o dłuższy okres. W Fordzie to się fajnie sprawdza i na podstawie doświadczenia z forum i klubu wiem, że dzięki temu ludzi którzy nie brali wcześniej po uwagę opcji serwisowania auta po gwarancji w ASO po wprowadzeniu tego programu gwarancja12 jednak serwisują bo poprostu to się opłaca.

 

Program przedłużonej gwarancji to max 5 lat i nie ma tam wzmianki o 10,12,20 czy 25 lat.

Jest napisane jasno - co tu więcej można dodać ??

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przedluzona gwarancje do 5 lat mozna sobie w ASO wykupic..

Wiem, ale mi chodzi o dłuższy okres. W Fordzie to się fajnie sprawdza i na podstawie doświadczenia z forum i klubu wiem, że dzięki temu ludzi którzy nie brali wcześniej po uwagę opcji serwisowania auta po gwarancji w ASO po wprowadzeniu tego programu gwarancja12 jednak serwisują bo poprostu to się opłaca.

 

Program przedłużonej gwarancji to max 5 lat i nie ma tam wzmianki o 10,12,20 czy 25 lat.

Jest napisane jasno - co tu więcej można dodać ??

 

Kolego umiesz czytać ze zrozumieniem? To przeczytaj mój post raz jeszcze...albo nie, podpowiem byś się nie zmęczył, zadałem pytanie czy SIP ROZWAŻA możliwość wprowadzania takiego rozwiązania....rozumiesz już?

Edytowane przez pamyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas.

Z tego co się orientuję dotyczy to gwarancji 2 letniej.

 

Subaru udziela gwarancji na okres 3 lat. ;)

 

3 lata ale nie na wszystki elementy. np na akumulator jest dwa lata.

 

 Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas.

 

Kolego, może byś tak nas oświecił i podał podstawę prawną swojego twierdzennia?

 

Nie znam takiej. Opierałem się na swoim dotychczasowym doświadczeniiu i zapisach w gwarancjach innych przedmiotów (elektronika), które naprawiałem na gwarancji. Nie sądzy by umieszczali takie gdyby nie byli przymuszeni, a może się mylę i sami robią taki ukłon w stronę klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas.

Z tego co się orientuję dotyczy to gwarancji 2 letniej.

 

Subaru udziela gwarancji na okres 3 lat. ;)

 

3 lata ale nie na wszystki elementy. np na akumulator jest dwa lata.

 

 Trochę dziwne gdyż w przypadku każdego przedmiotu pozostawionego do naprawy, okres gwarancji ulega wydłużeniu właśnie o ten czas.

 

Kolego, może byś tak nas oświecił i podał podstawę prawną swojego twierdzennia?

 

Nie znam takiej. Opierałem się na swoim dotychczasowym doświadczeniiu i zapisach w gwarancjach innych przedmiotów (elektronika), które naprawiałem na gwarancji. Nie sądzy by umieszczali takie gdyby nie byli przymuszeni, a może się mylę i sami robią taki ukłon w stronę klienta.

 

 

Gwarancja to dobrowolna umowa, niektóre firmy tak postępują a niektóre nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 lata ale nie na wszystki elementy. np na akumulator jest dwa lata.

Tak jedynie na akumulator ;)

 

Czy tylko na akumulator to się okaże. Pewnie jak znowu coś się wysypie to powiedzą "akurat ta śrubka też ma 2 lata, a ten łącznik jako część użytkowa to w ogóle nie ma gwarancji". A tak przy okazji, jak mi w Hyundai szwankował aku, o co nie miałem szczególnych pretensji bo kupiłem auto które prawie 2 lata stało na placu, to nikt mi problemu nie robił, choć minęły dwa lata od zakupu. Śmiać mi się chce, jak wybierałem auto to słyszałem argumenty "w sumie koreańskie samochody nie są złe ale to nie ten splendor co japońskie ..." no to teraz doświadczam splendoru Subaru ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy tylko na akumulator to się okaże. Pewnie jak znowu coś się wysypie to powiedzą "akurat ta śrubka też ma 2 lata, a ten łącznik jako część użytkowa to w ogóle nie ma gwarancji".

 

Kolego poczytaj książeczkę gwarancyjną, tam masz opisane okresy gwarancji, podejrzewam, że jest tam też Twój podpis :)

 

 

 

A tak przy okazji, jak mi w Hyundai szwankował aku, o co nie miałem szczególnych pretensji bo kupiłem auto które prawie 2 lata stało na placu, to nikt mi problemu nie robił, choć minęły dwa lata od zakupu. Śmiać mi się chce, jak wybierałem auto to słyszałem argumenty "w sumie koreańskie samochody nie są złe ale to nie ten splendor co japońskie ..." no to teraz doświadczam splendoru Subaru ...

 

Mi w Foresterze XT akumulator padł po 1,5 roku :( auto garażowane i bez małych przebiegów, pomijając fakt, że to jest nie tak jak powinno być, to jednak akumulator został wymieniony w ASO bez jakichkolwiek protestów, natomiast w ASO Hyundaia przy podobnej sytuacji z naszą firmową Elantrą po kilkukrotnych odmowach dopiero jak zagroziłem, że wezmę rzeczoznawcę, a potem będę chciał ich obciążać fakturą za jego usługi to ustąpili i akumulator wymienili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Czy Dyrekcja rozważała/rozważa lub może pochyli się nad pomysłem wprowadzenia programu ubezpieczeń napraw pogwarancyjnych podobnego do np. Gwarancja 12 Forda?

Aktualnie nie rozważamy takiej opcji.

Rzecz w tym, że nawet opcja przedłużenia gwarancji do 5 lat nie cieszy się dużą popularnością. 

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy tylko na akumulator to się okaże. Pewnie jak znowu coś się wysypie to powiedzą "akurat ta śrubka też ma 2 lata, a ten łącznik jako część użytkowa to w ogóle nie ma gwarancji".

 

Kolego poczytaj książeczkę gwarancyjną, tam masz opisane okresy gwarancji, podejrzewam, że jest tam też Twój podpis :)

 

 

 

A tak przy okazji, jak mi w Hyundai szwankował aku, o co nie miałem szczególnych pretensji bo kupiłem auto które prawie 2 lata stało na placu, to nikt mi problemu nie robił, choć minęły dwa lata od zakupu. Śmiać mi się chce, jak wybierałem auto to słyszałem argumenty "w sumie koreańskie samochody nie są złe ale to nie ten splendor co japońskie ..." no to teraz doświadczam splendoru Subaru ...

 

Mi w Foresterze XT akumulator padł po 1,5 roku :( auto garażowane i bez małych przebiegów, pomijając fakt, że to jest nie tak jak powinno być, to jednak akumulator został wymieniony w ASO bez jakichkolwiek protestów, natomiast w ASO Hyundaia przy podobnej sytuacji z naszą firmową Elantrą po kilkukrotnych odmowach dopiero jak zagroziłem, że wezmę rzeczoznawcę, a potem będę chciał ich obciążać fakturą za jego usługi to ustąpili i akumulator wymienili.

 

Widać co salon to obyczaj - odnośnie Hyundai. Zaś co do aku to twój wpis tylko potwierdza problemy Subaru z akumulatorami. Co do tego że książka gwarancyjna, opisy itp to się wszystko zgadza. Tym niemniej chyba nieco cwaniackie jest głośne podkreślanie gwarancji na 3 lata, a jak przychodzi co do czego to okazuje się poszczególne części mają inny okres gwarancji. Wedle mojej skromnej opinii to "mało eleganckie" działanie choć znane i szeroko stosowane. Na to co ja produkuję, daję gwarancje bez wyłączeń.

Edytowane przez Toimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru udziela gwarancji na okres 3 lat.

3 lata ale nie na wszystki elementy. np na akumulator jest dwa lata.

Tak jedynie na akumulator

Na to co ja produkuję, daję gwarancje bez wyłączeń.

Nie sądzy by umieszczali takie gdyby nie byli przymuszeni

 

Jakby tak policzyć, wydaje się, że trzyletnia gwarancja z wyłączeniem akumulatora, to mimo wszystko więcej niż dwuletnia bez wyłączeń ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...