Skocz do zawartości

Czujniki TPMS w subaru WRX STI MY2016


ZBYCHU-ST

Rekomendowane odpowiedzi

witam 

 

posiadam  subaru  WRX STI  MY 2016 ( kupione w salonie Subaru w Polsce )  założyłem letnie opony z nowymi czujnikami TPMS ( oryginalne SUBARU  ) również kupionymi w serwisie SUBARU w Polsce i nie da rady ich skalibrować . Ćwiczyłem to wcześniej na czujnikach które były przy zakupie auta . i tu nie było żadnego problemu . Przy przebiciu opony czujniki zadziałały ( nawet przy spadku o 0,2 bar ) i po naprawie opony i skalibrowaniu wszystko było OK. Procedura kalibracji jest opisana w instrukcji obsługi i niema ta żadnych cudów .

Proszę o podpowiedź kolegów co mam zrobić ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócić z tematem do ASO. Reklamacja. Niestety każda zmiana kół obecnie wymaga od nowa zaprogramowania czujników TPMS od nowa, mimo, że były wcześniej zaprogramowane. IMO, jest to konstrukcyjne niedopatrzenie Subaru.

Mamy zbiorczy temat o STI MY15/16 - tam następnym razem napisz. I pokaż jakieś foty tego cuda :D

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Już wiem , dzwoniłem do Serwisu -  , czujniki potrzeba zaprogramować  w serwisie  , nie wiem tylko czy po zmianie z powrotem na koła zimowe muszę to zrobić jeszcze raz , ale się dowiem

 

Katowice biorą za to 70 zł  , Jelenia Góra 50 zł  sprawdzę jak u innych .

Sprzęt do programowania kosztuje minimum 3000 zł a więc się nie opłaca kupować tego dla siebie .

I jeszcze jedno pytanie  , może ktoś to potwierdzi , ponoć koła muszą wrócić na te samo miejsce z którego zostały zdjęte  ? ( to by była lipa bo przód tył wypada zamienić po jakimś czasie dla równomiernego zużycia opon , chyba że się przełoży tylko same opony  a to znowu dodatkowe koszty i strata czasu  )

zdjęcia wrzucę ok soboty bo jest teraz brudny a to wstyd !!!

 

pozdrawiam

 

podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo jeżdżę już drugi dzień i żadna kontrolka się nie zapaliła.

 

Nadal nic? :)

 

Nie rozumiem tego.

W OBK mam dwa komplety czujników TPMS, oryginały. Zaprogramowane w ASO. Za każdą wymianą pojawia się komunikat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedż do jakiegokolwiek serwisu , niech ktoś podejdzie z diagnoskopep, 1min i wyłączone, po choinkę się irytowac.Ja wyłączyłem u siebie i Bartka i jest spokój na wieczność. :biglol:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Podjedż do jakiegokolwiek serwisu , niech ktoś podejdzie z diagnoskopep, 1min i wyłączone, po choinkę się irytowac.Ja wyłączyłem u siebie i Bartka i jest spokój na wieczność. :biglol:;)

czy mozna poprosic o sprecyzowanie jak mozna wylaczyc TPMS?

wystarczy SSM / komp. diagnostyczny z ASO czy potrzeba czegos wiecej?

 

wraz z autem w ASO zakupilem dodatkowy komplet oryg. czujnikow (do zimowego zestawu), niestety tutaj w KZ ASO Subaru nie moze "przywiazac" nowego kompletu czujnikow do auta (ustalilem przez telefon), wiec chcialbym po prostu wylaczyc system

 

sprawa dosc pilna, jutro planuje zalozenie zimowek (chcialbym zalozyc zwykle wentyle, jezeli okaze sie, ze wystarczy SSM)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...