Skocz do zawartości

Adaptacja przepustnicy i silniczka krokowego


Robert Bistuła

Rekomendowane odpowiedzi

jak zdejmiesz na chwile to komputer nie zawsze się zresetuje,zdejmij klemę naciśnij parę razy na hamulec do oporu wtedy się komputer zresetuje,załóż klemę zapal auto zostaw na parę minut na wolnych aż się wentylator włączy i wolne obroty ustabilizują po parunastu kilometrach komputer się wszystkiego nauczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje. 

Pytanie, jutro biorę się za czyszczenie przepustnicy i krokowca i pytanie odnośnie adaptacji. 

Pozdrawiam jakim czasie na resetuje się komputer? 

Drugie, czy jak będzie się adoptować przepustnica to wystarczy zostawić ją na parę minut jak wspomniał @namiotczy też zaraz pojechać z 10-15 km? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mobilki: przeczytałem juz wszystkie tematy związane z przepustnicą, krokowcem itp. 

W dalszym ciągu nie znalazłem odpowiedzi na to co mnie trapi

W Lanosie bez gazu - czy po wykręceniu przepustnicy i oczyszczeniu z nagaru delikatnie jakimś cleanerem  z wyłączoną klemą to wkońcu trzeba adoptować czy nie? Mogę sobie to poprostu na spokojnie zrobić czy mam się wcześniej martwić że coś zepsuje. 

You tub jest zalany filmami o czyszczeniu przepustnicy w innych samochodach i nic tam nie adaptują. Ja już nie wiem. Sory nie znam się.

Nie jestem laikiem z dziedziny mechaniki ale już w tym przypadku zgłupiałem. To jak to w końcu jest?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, FelipoF1 napisał:

To co odkręcać, grzebać? czy czyścić wg instrukcji poprzez wtryskiwanie cleanera bez wyciągania...

wiesz co, jedz do kogos kto sie na tym zna, duzo nie zaplacisz a przynajmniej zrobi Ci ja należy. Uszczelka nowa sobie kup, bo stara bedzie tylko na smietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kupilem nową uszczelkę ale jednak zaryzykuję i sam wyczyszczę. Dzięki 

Dzięki kupilem nową uszczelkę ale jednak zaryzykuję i sam wyczyszczę. Dzięki 

 

Już po robocie: nic się nie wyświetla, obroty pracują równo, nie zauważyłem jakiejś znacznej różnicy po za tym że narazie nie podnoszą się obroty podczas wysprzęglania.

W moim przypadku przepustnica była dość czysta, lekki nalot. Kanał biegu jałowego praktycznie bez nalotu - czysty.

 

20180412_152750.jpg

 

 

 

20180412_152802.jpg

Edytowane przez FelipoF1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W sierpniu robiłem czyszczenie przepustnicy i wymianę uszczelki.

 

Mam problemu z obrotami bo gdy zwalniam np do świateł na luzie to obroty (z minimum 3000) spadają do 1000 i odbijają do 1500 i spadają ponownie do 500 gdzie już jest normalnie.

 

Wydaje mi się ze chyba nie zrobili adaptacji wiec chce to zrobić ale zastanawiam się czy ma to jakieś znaczenie jak mam założoną przedłużkę na/do lambda 2 (do oszukiwania błędów silnika na LPG) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...