Jump to content

WRX 2002 - wypadający zapłon


eres

Recommended Posts

Jak powyżej, na jałowym czuć wyraźnie gubienie rytmu, podczas jazdy to samo. KTS nie znalazł nic konkretnego, czy ktoś miał podobny problem? Może jakieś sugestie zanim rozbiorę pół wozu w poszukiwaniach ;)

Link to comment
Share on other sites

Mhm dziwne że już na niskich obrotach się to dzieje. Jesteś pewien że to wypadanie zapłonu co się dokładnie dzieje

 

Na jałowym traci płynność, wypada z rytmu, bujnie leciutko silnikiem, ewidentnie to słychać i czuć.

Podczas przyspieszania (delikatnego bo boje się żeby nie wpadał w stuk) wyraźnie czuć, że nie napędza się płynnie, ma chwilowe przerwy.

Zastanawia mnie czemu KTS nic nie widzi, totalne zero błędów. Może przyczyna leży w czymś innym niż zapłon, ale zachowania silnika ewidentnie na to wskazują.

Link to comment
Share on other sites

Powtórzę raz jeszcze, diagnostyka ecu nie pokazała żadnych błędów, stąd w początkowej fazie eliminuje wszystkie uszkodzenia typu lambda, czujniki etc.

Zachowanie zarówno na jałowym jak również w czasie dodawania gazu podczas jazdy typowe dla gubionego zapłonu, niemniej jednak nie upieram się przy tym, szukam przyczyny zaistniałego problemu. 

btw

nierówna praca na jałowym i uszkodzony stukowy? 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobnie ale moc jest. Lekko bujnie na jałowym czasem. Ale u mnie obawiam się że to zbliżające się zawory z racji instalacji LPG. Jak komputer nic nie znalazł to może te przewody albo cewka któraś. Z tym brakiem mocy to najbardziej w stronę luzów zaworowych bym stawiał ale wróżbity z siebie robić nie chcę. :)

Link to comment
Share on other sites

Wszstkie opisane przez ciebie objawy wskazują na wypadanie zapłonów. Dlaczego ECU nie rejestruje błędu? Odpowiedź jest banalna - ponieważ częstość wypadania zapłonu nie przekracza błędu 2%. Czyli na 1000 obrotów wału zapłon wypadnie mniej niż 20 razy.

Teraz do sedna, jakie jest podciśnienie w kolektorze na biegu jałowym? Cewki wszystkie FK0186? Czy może jakaś się zdarzyła inna? Przyczyną wypadania zapłonu mozę być lewe powietrze dostające się do jednego z runnerów kolektora dolotowego. Przykład runner pierwszego cylindra gdzie podpięte jest podciśnienie regulatora ciśnienia paliwa. może być uszkodzony oring wtryskiwacza również może taki efekt wystąpić.

Najpierw jednak sprawdź układ zapłonowy ew. ustawienie rozrządu (Czy się znaki zgadzają).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Paulus, dzięki za rzetelne info, pisząc o błędach miałem na myśli uszkodzoną cewkę, która by się pokazała w ktsie. Sprawdzę vacum w dolocie w Pon i jesli nie będzie odbiegał od normy (sprawdzałem już wężyki i dolot i nie widziałem nic niepokojącego) to wezmę się za rozrząd, który był zmieniany kilka tyg temu (przez poprzedniego właściciela). Cewki na 99% są te same ale sprawdzę to raz jeszcze. 

Dzięki serdeczne za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem ze ostatnio i mi przerywał, ale pomogło przeczyszczenie kostek na cewkach i przeglad swiec.

W sumie to tylko rozebrałem,złożyłem i przeszło :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ja mialem to samo, sporadyczne wypadanie zapłonu stwierdzone w jetronicu.  wymienilem swiece nie przestało wywalało checka czasami i ciezej odpalał. kupiłem nowe cewki. dalej to samo... okazalo sie ze ... walnieta byla cewka, a stara zalała jedna  nowa swiece . wstawilem z powrotem stare swiece i nowe cewki i problem zniknął. jakby co to mam cewke  na podmianke fk 0186

Link to comment
Share on other sites

Cuda się zdarzają, cewki poleżały przez noc na stole, może były nieco zawilgocone i wyschły, styki przeczyszczone, poskładane bez żadnych zamian i działa.

Czekam na kolejny defekt ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...