Skocz do zawartości

Wybór turbosprężarki Impreza Ej207


MariuS

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam info na temat najrozsądniejszego doboru sprężarki do mojego auta:

 

GC8 GT MY00:

 

shortblock seria EJ207 STI New Age

głowice Impreza GT

wtryski żółte 440ccm + Deatschwerks DW200 (255LPH)

intercooler WRX 2005 + natrysk + wysoki kórnik Blob Sti

Wydech 3" na szerokim DP

napędy STI P1

 

Obecnie siedzi TD04L  która górą nie daje rady.

 

Przeznaczenie auta: KJS itp zabawy. Turbo ma wstawać stosunkowo najwcześniej. Strojenie na ile się uda - nie więcej jak okolice 290- 300KM raczej (zależy od tego na ile wtryski pozwolą)

 

 

Skłaniam się ku VF35 lub VF48. VF48 mam okazję nabyć w sprawdzonym  stanie. Czy Vf48 jest P&P w stosunku do TD04L czy nie pasuje? I czy będzie to odpowiednia sprężarka do mojego celu... Wszelkie porady bardzo wskazane.

Edytowane przez MariuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zmieniłem na td05 16g i szczerze polecam. Wstaje bardzo nisko i góra tez jest mocarna :)

A dokładniej jak to wstaje masz jakiś wykres? Nisko to znaczy ile według Ciebie?

Chodziło mi ostatnio po głowie takie turbo.

A jakie turbo polecicie do wrx 01 żeby wstawało jak najwcześniej i żeby nie trzeba było robić mapy na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w EJ207 na Vf29 mam bara przy 3kRPM i nie puchnie do 8. Na przy 30 stopniach na dworze i paru przejazdach, gorzej sie dokręca ale to Marius sam Ci mówiłem jak jechaliśmy. No ale to nie sprawa turbiny, bo wystarczyło spryskać cooler i juz jechało normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jakie turbo polecicie do wrx 01 żeby wstawało jak najwcześniej i żeby nie trzeba było robić mapy na razie.

Tak łatwo nie będzie,zmiana turbo to remap konieczny,w innym przypadku może się skończyć remontem silnika.

 

 

Obecnie siedzi TD04L  która górą nie daje rady.   Przeznaczenie auta: KJS itp zabawy. Turbo ma wstawać stosunkowo najwcześniej.
Najlepiej będzie poddać swoje stare turo regeneracji i modyfikacji,wtedy góra się poprawi a dół nie ucierpi.Napisz do Pegi na PW w tej sprawie. ;)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje td04 jest w bdb stabue tylko jak to bywa przy młych sprężarkach nie daje dobrego boosta u góry. Nie chcę hybrydy bo to droga zabawa. A td04 nie wygeneruje takiego boosta żeby uzyskać okolice 300km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak mi się turbo powoli kończy w forku 2.5 xt to co czynić? Pompuje jeszcze dobrze tylko juz góry nie trzyma. Mapa zrobiona była.

Jak turbo dobrze pompuje,nie ma dymienia czy nadmiernego poboru oleju,wastegat,solenoid działają poprawnie,to turbiny nie ma się co czepiać.Tu masz dość ciekawe wpisy

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/58573-forester-25-xt-my05-jakie-mocniejsze-turbo-czy-wtryski-850cc/

 

Moje td04 jest w bdb stabue tylko jak to bywa przy młych sprężarkach nie daje dobrego boosta u góry. Nie chcę hybrydy bo to droga zabawa. A td04 nie wygeneruje takiego boosta żeby uzyskać okolice 300km.

Na td 04 faktycznie 300KM się nie zrobi,VF48 to raczej do 2,5T turbinka,stracisz sporo na dole,jeśli już to szukałbym sprawnej VF35,będzie wstawać trochę później ale góra będzie sporo lepsza niż na TD04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na td 04 faktycznie 300KM się nie zrobi,VF48 to raczej do 2,5T turbinka,stracisz sporo na dole,jeśli już to szukałbym sprawnej VF35,będzie wstawać trochę później ale góra będzie sporo lepsza niż na TD04.

 

so true:

http://zapodaj.net/3...4daf93.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...