Skocz do zawartości

Świece zapłonowe Irydowe a Platynowe


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim

 

Szybkie,krótkie pytanko.

Czy w samochodzie totalna seria warto (oplaca się ) wsadzać świece platynowe, czy "zwykle" irydowe są w zupełności wystarczające ?

 

A może irydowe są nawet przerostem formy nad treścią ?

 

Jakie świece proponujecie do forka 2.5XT z 2005r (podajcie kod producenta i producenta, a jak macie jakiś dobry namiar na tanie świece to możecie podrzucić na PW)

 

 

Dzięki i pozdro

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

U siebie mam irydowe NGK.

Mocy nie przybywa :D bardziej chodzi o interwał wymiany .

Skoro irydowe obliczone są na 90 - 100 tyś. km, to przy mojej eksploatacji na Gazie.

Teoretycznie, nie muszę do nich zaglądać przez około 50-60 tyś. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak na razie nikt platyny nie wsadza, ale póki co  jest za mała grupa reprezentacyjna ;)

 

@@ironmzes, , tak umiem używać szukajki nawet w manualu jest napisane jakie świece wstawić, pytanie zgołoa inne jest.

No nic czekamy na dlasze odpowidzi.

 

Kruca fuks, mogłem dać ankietę :D (oczywiście z FTZ) 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy platynowe są "lepsze" od irydowych i odwrotnie :)

Natomiast u mnie w ssaku siedziały irydowe ngk -"zimniejsze" od seryjnych/ standardowych- ponieważ były polecane do instalacji LPG :)

Wydaje mi się, ze na świecach jak i przewodach nie należy oszczędzać...I nie twierdzę tutaj by kupowac od razu z najwyższej półki byle drożej- znaczy lepiej :)

Ale też nie kupować tych najtańszych...NGK seryjne- do seryjnego silnika tak jak przewidział producent...jak najbardziej :)

Do instalacji LPG- tylko irydowe

Tyle ode mnie w temacie

Pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do instalacji LPG- tylko irydowe

 

po co?

Zwykłe świece, z pewnego źródła (bo podróbek na rynku jest masa) i kontrola stanu.

 

Irydowe i platynowe świece, jeżeli są fanaberią właściciela, mają sens właśnie przy noPb żeby założyć raz i zapomnieć o temacie na długie, długie lata. Tą samą zasadę wyznaję co do kabli WN. Modne kiedyś Magnecory, kosztujące worki złota, założone do seryjnego silnika wraz ze świecami z górnej półki starczały na 10 lat. Przy LPG wypada zaglądać do świec, a skoro już je wykręcać to lepiej wkręcić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...