Skocz do zawartości

Czarny langur


rosaskc

Rekomendowane odpowiedzi

Słowem wstępu: langur to taka zwinna azjatycka małpka narażona na wyginięcie. Biorąc pod uwagę jej cechy i małą liczebność to określenie idealnie pasuje to subaraka przemykającego w lesie pełnym golfów i octaviów. A poza tym, langur brzmi lepiej niż lanos :P

Na początku roku 2015 rozpocząłem poszukiwania (http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/77717-impreza-gh-lanos-20-na/#entry2192857) i zakupiłem Imprezę MY08 2.0 NA z silnikiem EJ20F sprowadzoną z Niemiec. Z niemieckiego salonu samochód wyjechał z instalacją LPG TeleFlex montowaną przez dealera i tak zostało mu do dziś  ;)

Egzeplarz, który kupiłem, był w bardzo dobrym stanie, więc nawet jego podstawowe wyposażenie (wersja RA) mi nie przeszkadzało. Nie mniej jednak, później postanowiłem wymienić kierownicę na skórzaną ze sterowaniem tempomatem i radiem - o czym można poczytać tutaj: http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/77633-tempomat-i-sterowanie-radia-w-imprezie-gh/#entry2189112. Oprócz tego, jestem w trakcie montowania halogenów - wszystkie części potrzebne już mam, trzeba tylko poskładać - http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/83406-impreza-gh-doposa%C5%BCenie-w-halogeny/#entry2321800.

O swoje auta dbam - langur był w tym roku na przeglądzie letnim w ASO Koper, dwa razy u Janka Korneckiego w Piasecznie i raz u Jako w Warszawie.

Czarny kolor jest piękny, ale niestety tylko kiedy jest czysty, czyli góra 24h od wizyty na myjni... A, i przez butlę w kole mały bagażnik jest jeszcze mniejszy. Co nie zmienia faktu, że cholernie to auto lubię :D:yahoo:

post-18062-0-50678100-1450952282_thumb.jpg

post-18062-0-51931200-1450952283_thumb.jpg

post-18062-0-94870700-1450952361_thumb.jpg

post-18062-0-12092200-1450952363_thumb.jpg

post-18062-0-67735600-1450952378_thumb.jpg

post-18062-0-75302300-1450952432_thumb.jpg

post-18062-0-80115500-1450952433_thumb.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny langur. Faktycznie rzadki okaz, ale szczerze to nie bardzo się dziwię... no ale subaraki dzielą się na bezawaryjne i te z turbo. Życzę Ci, żeby langur był żywym przykładem tej tezy :)

 

Ciekawi mnie natomiast jak wygląda poziom hałasu w takim 2.0 w por do STI, ktory jest tragicznie (jeśli w ogóle) wygłuszony...? Rodzina się nie skarży podczas jazdy w trasie?

 

co do blendy - oklej ją sobie czarną folią i zobacz czy Ci się podoba zanim będziesz szukał bardziej trwałych rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to turbo czy nie, wygłuszenie jest słabe. Przy 200km/h jest głośno. Teść ma audi a4 2.0 tdi i różnica jest kolosalna.

Ale subaru robi brrrrrr, a audi nie :P I teść troszkę zazdrości :D

Plan zakłada wymianę wydechu w marcu (jako prezent urodzinowy), ale czas pokaże, czy budżet to udźwignie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Ale subaru robi brrrrrr, a audi nie :P I teść troszkę zazdrości :D

Plan zakłada wymianę wydechu#

 

Teraz robi brrrr a w marcu będzie bulg bulg bulg ;) wtedy teściu dopiero oszaleje

Edytowane przez mRoZiOo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne lampy kwestia gustu, ale tak to ładny Subarak.

Kumpel miał Legacy wolnossące z porobionym wydechem i naprawdę dźwięk był nieziemski. Przy plejadach wydech to pierwszorzędna sprawa.

Pomyśl też o jakiś ciekawych felgach. Dobre koło to podstawa. I samochód od razu wygląda 100 razy lepiej ; > 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem go jeszcze na stalufelgach jak widać i to był dramat ;) Obecne aluski będą na zimę, a na wiosnę kupi się siedemnastki z letnimi kapciami. Myślałem o JapanRacing jr18, bo wyglądają mega, ale czytałem, że mało trwałe są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Japan Racing JR3 , przejeździłem na nich sezon i mogę z czystym sumieniem polecić ;P 

Nic się z nimi nie działo, prościutkie cały czas. Jeśli nie upalasz i nie uprawiasz tym samochodem ekstremalnych sportów to śmiało bierz.

Wiadomo nie są pancerne, ale w tej cenie to naprawdę dobra felga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wie ktoś, jakie ET mają takie seryjne felgi? Łatwiej zadać pytanie na forum niż zdjąć koło, a nóż-widelec ktoś pamięta :P

post-18062-0-69677300-1451226212_thumb.jpg

Czy wykonywał ktoś operację rozebrania grilla, żeby zrobić środek z czarnej siatki honeycomb czy raczej ściąga się z STI?

post-18062-0-07138400-1451226194_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oklejałem. Myślałem, żeby jak coś, to blendę dać w kolor, czyli czarna perła. Czerwona byłaby bardzo odważna :D wcale nie byłoby łatwo tak dopasować kolor folii, żeby pasowała do lamp.

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wykonywał ktoś operację rozebrania grilla, żeby zrobić środek z czarnej siatki honeycomb czy raczej ściąga się z STI?

w STI grill jest przymocowany do samego zderzaka kilkoma plastikowymi śrubami... nie przypominam sobie, żeby się bardzo stawiał przy zdejmowaniu, ale musiałem zdjąć zderzak żeby te śruby dolne dojrzeć... sam zderzak zdejmuje się odkręcając 6 czy 8 śrub które trzymają go z nadkolami i osłoną silnika, cała reszta to plastikowe zatrzaski... Edytowane przez aki001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj pojawiło się trochę śniegu i od razu postanowiłem się pobawić :D

Co by dużo nie mówić, na tle białego puchu czarny samochód wygląda chyba dobrze ;)

post-18062-0-56744100-1452183325_thumb.jpg

post-18062-0-16577000-1452183324_thumb.jpg

 

O, a tutaj bawiłem się HDRem w telefonie, wyszło trochę lustro:

post-18062-0-37298100-1452183468_thumb.jpg

 

Nie chcę zapeszać, ale w niedługim czasie istnieje ryzyko, że pojawią się nowe fanty...

 

 

 

 

:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rosji jest zatrzęsienie części do Subaru. Dla przykładu, można kupić kompletne zawieszenie od Legacy III GT-B ze sprężynami Prova za równowartość jednego nowego amorka. Tylko że nie mam pojęcia jak wyglądają koszty transportu/wysyłki i jak załatwić płatność. Ciężko idzie mi czytanie grażdanką, a tłumacz google to takie banialuki pokazuje, że ręce opadywują. :lol: Ruszał już ktoś ten kierunek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...