Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

nie potrafię tak jeździć i szczerze przestałem patrzeć ile pali forek tylko zalewam jak sie zapali się rezerwa i dalej ogień

jak jezdzisz w dluzsze trasy to upalanie juz sie nudzi.. wole jednostajna jazde z kilkoma szybszymi odcinkami. jazda z pedalem w podłodze juz mnie znudzla.

 

 

*edit:D bo mnie raziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrafię tak jeździć i szczerze przestałem patrzeć ile pali forek tylko zalewam jak sie zapali się rezerwa i dalej ogień

jak jezdzisz w dluzsze trasy to upalanie juz sie nudzi.. wole jednostajna jazde z kilkoma szybszymi odcinkami. jazda z pedalem w bucie juz mnie znudzla.

 

zagranicą może tak ale polska to ciągle przeważające drogi jednopasmowe :/ i ciągłe wyprzedzanie :D

a po autostradzie i ja wole jechac sobie zgodnie z przepisami i do 3500obrotów 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagranicą może tak ale polska to ciągle przeważające drogi jednopasmowe :/ i ciągłe wyprzedzanie :D

a po autostradzie i ja wole jechac sobie zgodnie z przepisami i do 3500obrotów 8)

 

Dokładnie tak. Mnie nawet to wyprzedzanie zaczyna męczyć - zwykle jadę zgodnie z przepisami i to ja jestem wyprzedzany - ale niestety są i wolniejsi :-). Niestety w PL rozkład prędkości jest dość szeroki do roweru do bolidu F1 co średnio wpływa na komfort podróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobi1972, używasz w mieście trybu Inteligent :?:

 

Niekiedy jak jest duży korek to tak, samochód reaguje wtedy delikatniej. Zwykle używam trybu czy miasto czy poza. Nie widzę także istotnej różnicy w spalaniu czy to tryb czy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy jak jest duży korek to tak, samochód reaguje wtedy delikatniej. Zwykle używam trybu czy miasto czy poza. Nie widzę także istotnej różnicy w spalaniu czy to tryb czy .

 

Ostatnio zacząłem używać trybu w zakorkowanych miastach ale spalania jeszcze nie porównywałem. Nie oczekuję jednak jakiejś istotnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zacząłem używać trybu w zakorkowanych miastach ale spalania jeszcze nie porównywałem. Nie oczekuję jednak jakiejś istotnej różnicy.

 

Gdzieś (dawno temu) w folderze widziałem że niby miało to dać spadek zużycia paliwa, obecnie nie jest to już tak wyraźnie powiedziane (tzn. jest coś o trosce o środowisko) co do płynności to jak najbardziej się nadaje do spokojnej jazdy w zatłoczonym mieście czy po śliskim. Kiedyś robiłem porównania i nie widać było jakieś istotnej różnicy w spalaniu (w sumie nie dziwne bo przyspiesza się tak samo - tylko inna głębokość wciskania pedału gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester 2.5 XT MY05 (wersja europejska z 2004r, 211KM), przebieg około 90 tys. km, samochód nie modyfikowany.

 

Bardzo spokojna jazda w trybie mieszanym: 11-11,5

Zwykła jazda w 90% miejska: 12,5-13

Szybka jazda miejska (może za wyjątkiem kilku razy kiedy się zirytowałem): nie wiem bo jeżdżę spokojnie

 

 

Pozdrawiam,

Clint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj tankowałem bo u mnie paliwo w niedziele tanieje 8) (różnica w cenie około 10%) i wyszło,że na 23l przejechałem 196.5km, dojazdy do pracy 10km emeryckiej jazdy podmiejskiej z 10 rondami, tak do 100km/h, wiec całkiem przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sti spalil 12.5 na 400 km. Raczej tylko trasa kilka mocnych startow itp. Nie jest zle. Jednak zaczyna mnie troche to bolec jak na studenta. Co tydzień 300 zl. A tym bardziej ze brat za 300 zl, robi 1200 km audi a3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2 miesięcy korzystam ze smartfonowego kalulatora spalania. :) Wpisuję uczciwie każde tankowanie. :) Tankuję tylko 95Pb na Staoilu(nie wiem dlaczego ale jak przez 3 tyg tankowałem na Orlenie to miałem wrażenie jakby auto było przymulone. :?:

 

Auto. Subaru Impreza Wagon WRX 2001 EU

Moc: 218 KM(seria) + przelot(ostatnia puszka od STI) + dedykowany dolot A'PEXi

Przebieg: 168 tkm

 

Średnie spalanie 50% miasto, 50 % trasa - 11,8 - 12 L/100km(jazda średniodynamiczna)

 

Rekord(tankowanie pod korek, jazda, tankowanie pod korek):

- miasto min/max - 11L/100km / 18L/100km

- trasa min/max - 8.1L/100km / 14,5L/100km

 

Ogólnie nie jest tragicznie, po kupnie spodziewałem się, że bedzie gorzej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie 50% miasto, 50 % trasa - 11,8 - 12 L/100km(jazda średniodynamiczna)

 

U mnie w 2.5T bardzo podobnie w cyklu mieszanym, w mieście ok 12-13, trasa, 9-10 (max. 140km/h). Też nazwijmy to średniodynamicznie, czyli wtedy gdy nie trzeba - nie "pałowane"... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się najpierw Seba przyznaj, ile masz punktów :) To wtedy dopiero będzie można zrozumieć i w ogóle zaakceptować taki wynik :mrgreen:

 

:lol::lol::lol: No dobra, niech Ci będzie. 16 punktów. Ale już tylko do polowy grudnia. Później pewnie spalanie wzrośnie... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...