Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Subaru legacy 125km. (2.0)

Na benzynie pali w miejscie 11,5 na gazie pali 16 l. Czy to normalne?

Ile powinien palic na gazie, bo na benzynie chyba dobrze pali?

W trasie ciezko zejsc ponizej 13 przy predkosci max 140 km/h

Instalacja BIGAS (jako) z elektronika polska.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Forester - 30 000km dalej pali 10/100 miasto+autostrada. Jezdzac tak jak jezdze bez wielkich zabaw pali dyszke i jest swietnie. Przy zabawie proznia w baku.

 

Dla odmiany gdy ktos inny tankuje, moj starszy, to on ma w Mistu Outlander 2.0 Turbo spalanie 9,6/100 a mi wychodzi ... 20-24l/100. Yhym...no ale wtedy on tankuje. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mu nie wciskam w podloge. Staram sie max do 4 tys ciagnac. Czasem sie zdarzy mocniej ale rzadko.

Przyznam sie szczerze ze juz mam dosc. Gaz na gwarancji, ale nie mam sily juz tam jezdzic.

W sumie przejechalem 8 tys km na gazie i nadal nie jest dobrze.

Trzy razy wymieniony uklad sterowania .

Fakt byly problemy w miedzy czasie z silnikiem na benzynie jak wymiana przewodow, ale gdy oddawalem samochod do zrobiena gazu to chodzil prima i był po"

wymianie swiec, olejow, ustawiania zaworow...(przeglad na bajecznej.. bardzo dobry serwis jak na razie:) )

 

w miedzy czasie zrobilem wymiane uszczelek nad pokrywa zaworow i wymiane swiec.. .

JUZ mam dosc..

Badanie na komputerze w Subaru koper nie wykazalo zadnych bledów ... mysle ze na komputerze wyszłyby takie rzeczy jak:

przeplywka, sonda, zaplon etc..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abraham

 

16?

 

Czemu nie zadzwoniłeś, mówiłem twojej żonie kiedy odbierała auto żebyś zadzwonił jak będziesz wiedział ile pali.

Mówiłem że nie jestem pewny zużycia bo główny nacisk położyłem na zlikwidowanie szarpania przy przyspieszaniu, które wymieniałeś jako największy problem.

Zdjąłem troszkę z mapy, ale tak żeby zachować dynamikę porównywalną do benzyny. Poza tym nowy sterownik miał zmieniony hardware i inaczej reagował na moje regulacje.

 

Zadzwoń proszę bo telefon w którym miałem kontakty uległ zniszczeniu.

Tylko proszę....... nie w niedzielę o 8 rano.

 

Pozdrawiam,

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malzonka byla lekko poirytowana zachowaniem Panow montujacych instalacje..

Odpowiedzi w postaci :

Pan Robert tu nie pracuje, my sie tym nie zajmujemy i nie wiemy o co chodzi.....etc.

Jak przyjechala to powiedziala ze zdziwiona jest ze tam zakladalem gaz. (to nie tyczy sie Ciebie , tylko tych Panow, zreszta nadal uwazam ze to wina tej mieszkanki oryginalnego BIGASU z polska domieszka elektroniki a nie twoja)

 

Jutro kolega przejedzie sie i sprawdzi jeszcze raz stan na benzynie i porownianie z gazem... - moze ja jestem przewrazliwiony (wydaje mi sie ze jeszcze podszarpuje choc w duzo mniejszym wydaniu) . ( o spalaniu nie wspomne bo udalo mi raz sie zejsc w trasie do 12,5 przy bardzo wolnej jezdzie, standard to 15-16 raz nawet wyszlo 17.Do baku wlewam 41-42 litry i nigdy nie udalo mi sie zrobic 280 km. Standard to 260 km)

Zadzwonie jak tylko potwierdzi sie ze oprocz wysokiego spalania nadal jest wyczuwalne szarpniecie. Teraz podczas wracania z Mazur przy wyprzedzaniu mialem czasami (rzadko wyprzedzalem) szarpniecia co nie było zbyt komfortowym doznaniem- brak mocy.

Czasem obroty spadaja do zera. Aktualnie czesto w korku przelączam na benzynke bo w tym zakresie obrotów najwiecej szarpie na gazie.

 

PS> Swoja opinie wyraziłem bo byłem juz lekko poirytowany z po 9 tys km przejechanych na gazie, po trzech wymianach ukladu sterujacego nadal nie jest dobrze. Zreszta samochod jest pod kontrola Subaru Bajeczna i oni potwierdzili ze na benzynie chodzi OK

Pozdrawiam i nie omieszkam zadzwonic.

Abraham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń, zadzwoń.

 

Miałeś sporo niefartu, chyba najwięcej z moich dotychczasowych Klientów.

Elektronika Polska niestety udowadnia swoją niższość nad produktem oryginalnym bigas, ale stale ją polepszamy. Ma za to zaletę w postaci niższej ceny, która na Polskim rynku osiągnęła absurd, również jakość systemów.

My również musieliśmy ją wprowadzić.

Bez takiej tańszej alternatywy trafiłbyś pewnie do warsztatu, który montuje składane do kupy misz masz za małe pieniądze, być może miałbyś jeszcze większe problemy, bez perspektyw na ich rozwiązanie.

 

W międzyczasie kilka subaru takich jak twoje zrobiliśmy na analogicznym zestawie, niestety wszystkie 2,5l.

 

Palą w granicach 14-15 l w mieście, również automat.

 

Mechanikami i ich zachowaniem się nie przejmuj, ja już dawno przestałem. Staram się być, kiedy przyjeżdżają moi klienci, najważniejsze, że starannie montują instalacje.

 

Pozdrawiam

Jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Karwia-Warszawa 120-170 km/h oraz prawie 1,5 godz. w korku o dł. ponad 20 km.

spalanie LPG 15,5 l. z klimą.

 

Kupić CB, dokładną mapę ewentualnie najtańszą nawigację i przestać stać w korkach.

Tyle OT

 

Spalanie mojego GT LPG by JAKO

 

trasa różnie zależnie od ruchu 10-13,5

miasto 13-15l raczej delikatna jazda

 

prawie największe spalanie jakie zanotowałem to 20l

wizyta na MG ok 50km jazdy i później miasto 150km

 

największe ok 10l (tyle z wyliczeń miałem jeszcze w butli) na 30min jazdy przebieg jakies 10km może mniej duży plac z wysepkami śnieg i wszystko jasne, w sumie daje to 100l/100km :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze tankowanie: 142 km po mieście, poszło 28 litrów paliwa, Wynik 19.7l/100 km. Wydaje mi się nieco dużo, tym bardziej, że jeżdżę bardzo spokojnie (do 4000 obrotów). Miałem BOVa ustawionego na prawie max ładowanie, teraz odkręciłem prawie na maxa ten BOV, ładuje mi teraz ok 0.6. Do celów testowych to robię i jak sądzicie czy to pomoże zmniejszyć zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś doświadczenie z shell v-power 95? :?:

 

Witam...Testowałem to paliwo w moim Stilo 1,8 i nie było żadnej różnicy w porównaniu ze zwykłą 95....teraz od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Imprezy 2,0GX z 2001r...spróbowałem też tego v-powera do imprezy i w wolnym-ssaku nie ma wg mnie również żadnej różnicy na +....więc zostaję przy tańszej zwykłej.....

Ostatnie średnie spalanie (na zwykłej 95) to 8,2 l....z czego 400km w trasie bardzo spokojnie i 100 km po okolicy już mocniej.......jak dla mnie na pierwszy raz to spalanko rewelka.....

 

Pozdrawiam.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada w Szwecji: 7,2 l

Drogi w Norwegii: 7,0 l

Świnoujście - W-wa: 9 l (po autostradzie 160-170 km/h)

 

Wszystko wg kompa.

 

 

Z tym 160 /170 to trochę przesadziłeś. Włącz tempomat z tą prędkością a po 100 km zobaczysz spalanie na poziomie 11.00. Na 100% wielokrotnie testowałem.

Nigdy nie udało mi się uzyskać 7 z przodu ale 1 i 7 się zdarzało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada w Szwecji: 7,2 l

Drogi w Norwegii: 7,0 l

Świnoujście - W-wa: 9 l (po autostradzie 160-170 km/h)

 

Wszystko wg kompa.

 

 

Z tym 160 /170 to trochę przesadziłeś. Włącz tempomat z tą prędkością a po 100 km zobaczysz spalanie na poziomie 11.00. Na 100% wielokrotnie testowałem.

Nigdy nie udało mi się uzyskać 7 z przodu ale 1 i 7 się zdarzało :mrgreen:

 

Tempomat miałem właśnie włączony. BTW 160-170 to była prędkość licznikowa, czyli wg gps byłoby jakieś 145-150. Trasa z Nowego Tomysla do Strykowa. Na autostradzie mogło być więcej, piszę o całej trasie Świnoujście - Wwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...