Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie to nie dziwi. Poczytajcie sobie w jakich warunkach przeprowadza się takie testy jak UDC/EUDC. Przede wszystkim wykonywane są na hamowani podwoziowej. Owszem, symuluje się wszystkie podstawowe opory: toczenia, powietrza i bezwładności ale są to warunki stabilne, ustalone. Na drodze wszystko ciągle się zmienia. O tym, że styl jazdy często narzuca określone natężenie ruchu nie wspomnę. Takie testy służą do sprawdzenia czy dany pojazd spełnia pewne minimalne normy. Ponadto dają możliwość porównania pojazdów między sobą. W żadnym wypadku nie może (i nie będzie) się to przekładać na realne spalanie danego pojazdu.

Dodam, że miałem okazję wykonywać test jezdny UDC Fiata Pandy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa-Poznań-Warszawa dzisiaj do Poznania 11,6 LPG(komp pokazał 8,2) przelotowa na autostradzie140-160 max 215(licznikowe ~230). " Tak dobrze się jedzie autostradą "-Słowa mojej żony gdy na liczniku powyżej 200.Na powrocie już spokojnie i spalanie~11 lpg (wg .kompa śmieszne 7,0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saszynski, srednia 31l/100 na czyli dwa baki 108litrow /350km

 

1listopada beda testy na n/a i dyszla na torze w Le LUC zobaczymy co dyszel potrafi spalic :mrgreen::mrgreen:

Matiz napisał(a):

Porównując do Legacuf palacych 8 przy 210km/h ...

 

nowe diesle?

tyle to tylko TJ potrafi swoim H6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem 1-do 3 litrow pomylki... ale, niektore to tam w czasie testu 2 razy tyle i wiecej, spalily - niz norma producenta... :lol:

 

Generalnie testy wykonywane przez specjalistów z gazet to raczej papka. Poza tym ja tam nie mogę się doczytać jakie były warunki pomiaru, czy zawsze były wykonywane w takich samych warunkach zewnętrznych, czy w aucie była odpalona klima, światła, audio itp. Niesamowita ilość czynników ma wpływ na wynik takiego testu. Poza tym nowoczesne ECU uczą się stylu jazdy kierowcy. Na potrzeby testu wypadałoby zresetować kompa do ustawień fabrycznych.

Mogę Ci wkleić ścieżkę testu UDC to zobaczysz jaki "lajtowy" to test. :) Wytworzenie takich warunków na drodze graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś ten wynalazek?

http://www.millersoils.pl/produkty/prem ... er-ecomax/

 

Wiadomo, jest tego pełno na rynku jednak ten produkt w wydaniu do diesla podobno jest godny uwagi.

Najlepsze jest to, że dodatkowy koszt na bak to ~7zł.

 

Jak przetestuję to dam znać o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie załamałem..

Bielsko-Biała po mieście...

49,1l... na 289km... = 16.99l/100km....

2.0 N/A 160KM... hmm... normę mam 12-14... ale KUR...cze 17...

 

kup WRXa :P zrób mu 280 km i będzie palić o litr mniej :P

 

a tak na poważnie to strasznie dużo, no chyba że ciągle gaz on-off i >5k rpm

 

ciekawe ile następnym razem Ci wyjdzie... Jak znowu tyle to coś nie tak. może lambda już zaczyna padać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowy wynik na ponad 1000 kilometrowej trasie - 12.04 l/100 km LPG. Połowa to autostrada i 140km/h non stop na tempomacie. Reszta, jazda razem z tirami, czasem trochę szybciej od nich ;)Wynik moim zdaniem, przyzwoity i całkowicie normalny. Forek 2.5 AT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendowy wynik na ponad 1000 kilometrowej trasie - 12.04 l/100 km LPG. Połowa to autostrada i 140km/h non stop na tempomacie. Reszta, jazda razem z tirami, czasem trochę szybciej od nich ;)Wynik moim zdaniem, przyzwoity i całkowicie normalny. Forek 2.5 AT.

jak najbardziej, u mnie bardzo podobnie a czasem mniej :wink:

 

TurboWanna miasto: euforia po zakupie - 17,3L/100km, po miesiącu - 15,2L/100km :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...