Skocz do zawartości

Forester XT SH poprawa fabryki


SubaruSK

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem peddersy w całości, czyli zmontowane sprężyny wraz z uchwytami. Jak w sobotę będzię w miarę znośnie z temperaturą, to wymienię sam. Chyba dam radę odkręcić 8 nakrętek ;)

Teiny odpuściłem po rozmowie ze sprzedawcą, bo powiedział że są twardsze od oem, a ja skakać przez tory czy inne chopki nie chcę.

I takim to oto sposobem zbliżam się do końca modów w moim XT, jeszcze tylko za miesiąc nowa rurka dolotowa od turbinki, i wszystko - chyba...

O i może jeszcze ta kierownica: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by super, gdyby nie odległości jakie musiałbym pokonać w tym celu. Ale trzymam Cię za słowo jak by co :)

Kolega Diamond nie odpowiedział na moje pytanie.

Edytowane przez SubaruSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym na wymianę na poczekaniu, to jest jednak rzeźba, a jeszcze masz kłopotliwy kolor który trzeba najpierw dobrać.

 

ps. spoko że się zdecydowałeś na te peddersy, a z wymianą może jednak być rzeźba, na "8 nakrętek" bym nie liczył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, dam radę z tą wymianą. Wierzę w siebie :)

Napewno trzeba będzie rozebrać boczki w bagażniku, raz już to robiłem przy okazji wymiany wiązki do haka, i to będzie dla mnie najgorsze. Reszta to gruba siła. A jak już boczki będą off, to przeciągnę kabel od kamery, bo leży w bagażniku i się obija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... skoro masz czas i motywację oraz ciepły garaż to nic tylko działać ;)

 

a to walne pytankiem pobocznym, bo wątku nie będę zakładał nowego- czy u ciebie zewnętrzne dolne uszczelki szyb w drzwiach (przód) zbierają krople zebrane na szybie (przy otwieraniu)? ponieważ u mnie wcale (!@???) i bardzo mnie intryguje czy mam jakąś wadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szczelność przy zamkniętej szybie to musi dolegać, ale jak tylko się ją trochę opuści, dochodzi od uszczelki. W innym przypadku mielibyśmy podrapane szyby tak jak kiedyś w dużych fiatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, nie jestem zupełnie pewien czy przy zamkniętych przylegają, ale skoro tak piszesz to pewnie tak to działa. co innego mnie martwi- jeśli to jest tak 'średnio szczelne' to co się dzieje z tą wilgocią wewnątrz drzwi? jakieś odprowadzenie?

a co do drapania... żadne z moich poprzednich aut podrapanych szyb od tego nie miało, a przecieranie szyb szmatką po każdym deszczu jest doznaniem średnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są otwory odprowadzające nadmiar wody w najniższym puncie pod uszczelką (w uszczelce małe dziurki ) tak przynajmniej powinno być. Tu mi się przypomina sytuacja z przed dwóch lat, kiedy to mój były szef zafundował nam nowe skody rapid, swoją drogą okropne auta, i oprócz tego, że regularnie raz w miesiącu obowiazkowo wizyty w serwisie (we wszystkich błędy z sondy) to każdy z nas był również na operacji usuwania od spodu kawałka uszczelki, bo po deszczowej nocy mieliśmy akwarium w tylnych drzwiach. Do tego stopnia, że jak otwierało się drzwi to było słychać chlupotanie, a czas opróżniania wody przez odchylenie felernej uszczelki przekraczał dwie minuty :)

Doszły peddersy, jutro wymiana. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy, co to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły peddersy, jutro wymiana. Jestem bardzo, ale to bardzo ciekawy, co to zmien

 

 

Podziel się wrażeniami z jazdy na peddersach. Sam się nad nimi zastanawiam, ale potrzebuję wiarygodnej opinii, co zmienią w zachowaniu auta.

 

Mam też w garażu tylny stabilizator z STI, ale cały czas się waham czy nie zrobię sobie/forkowi dodatkowych kłopotów.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze Cojin miałem okazję przejechać się jego sh z pedersami, i było lepiej niż u mnie, więc pewnie będzie ok. Potestuje (tu u siebie mam straszne drogi, ale i fajne serpentynki) i oczywiście napiszę opinię.

Nie montuj tego stabilizatora, wszystko na luzie, a stab jak beton. Raczej mi go sprzedaj: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego analizaował twoje posty odnośńie xt i tego remonciku.Czy w końcu znana jest przyczyna obrócenia się panewki.Wspominaliście coś o oleju,czy on miał wpływ finalnie?Ja obecnie mam 165.000 w tym 70.000 na gazie i chodzi.Obecnie mobil 5w40 zalałem wcześniej lm moly 4100 5w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn jest kilka:

1. Zły dobór materiału do produkcji samej panewki,

2. Niewydolność pompy oleju,

3. Zły olej,

4. Źle zaprojektowany i wykonany ssak oleju,

 

U mnie to było jak w Subaru: 4na4 :)

 

Przy okazji, wymiana amorów wykonana - czas na testy i wieczorem opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline 5w30

 

O Peddersie napisałem tutaj:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/65013-amortyzatory-tyl-forester-sh5-2008-2012/

 

A tutaj napiszę w skrócie: jest lepiej.

 

Przy okazji rozbierania bagażnika (trochę się niepotrzebnie rozpędziłem) przeciągnąłem kabel od kamery do klapy. Ale nie dorobiłem, bo już mi było strasznie zimno, mimo że stałem w pełnym słońcu to -5 dawało po kościach.

Rozebranie klapy i dostanie się do lampki tablicy "od tyłu" do łatwych nie należy. Przy konieczności odkręcenia mechanizmu wycieraczki odpuściłem - poczekam na +5. Albo +15.

Edytowane przez SubaruSK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam .. Uciekł mi wątek ... Wczytam się i dam znać....


Robi to na poczekaniu?

Raczej niestandardowe bierze do siebie i trwa to ok tygodnia lub przesyłka  kurierska.. Namierzę gościa i dam znać co i jak. 


http://olx.pl/oferta/obszywanie-kierownic-skora-renowacja-tapicerek-skorzanych-CID619-IDc91SR.html#f5cc22a335;promoted

 

 

w kwestii organizacji lub podjechania do kolesia mogę pomóc 


Znalazłem go na OLX .. 


Quba wspomniał że ma  jakiś zapas do pożyczenia więc po sąsiedzku jesteśmy wstanie pomóc..:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaa to mnie oświeciłeś, w tym sensie 'zły olej', zalałeś mniej lepki, z sobie tylko znanych przyczyn ;)

ale temat olejowy to już zupełnie inna bajka, nie robię dalej OT

u mnie motul 5w30 i póki co tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz zbytnio głowy na kiere, dla mnie to zbyt dużo zachodu żeby extra jeździć do katowic w tym celu. Aczkolwiek muszę odwiedzić Paulusa bo mi piszczy przypominajka o serwisie lpg, bo jak byłem ostatnio to zapomnialem powiedzieć, żeby mi to wykasował. I jak już będę to poproszę cOijNa o współpracę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...