Skocz do zawartości

Jakie ET (offset) do felg w Subaru


1modi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A....moze ten konfigurator poprostu daje jakies "default value" a nie odpowiedniego offsetu? Ja akurat wlasnie zalozylem sobie na zime takie fele Dezent V, i wlasnie bylem na stacji sprawdzic cisnienie. Sprobowalem w garazu pokrecic i nic nie ociera. Wyglada ze spoko. Ale czy one maja ET35 to tylko Szkopy wiedza bo oni fele odlewali.

Fele mi pasuja na zime bo mniejsza szansa ze sniegu mi od sdrodka wpadnie i zamarznie. Juz mialem takie zdziwko w tamtym roku i si eniezle wytraszylem na autostradzie. W tych bede przynajmniej widzial czy jakas bryla sniegu nie przmarzla.

 

Faktem jest ze nakretki musialy byc szkopskie od Dezenta bo oryginalne nie podeszly (Dezent ma wieksza faze i oryginalne nakretki sie po prostu utopily w Dezentach) i teraz "bestia" wyglada szezej niz na oryginalnych felach.

 

Mi sie podoba...mam nadzieje ze sie nic nie zepsuje bo przestrzegaja o offsecie w manualu.

 

Sprubuje wrzucic kilak fotek niedlugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy ktos ma moze tabelke OT dla innych samochodow.

chodzi mi o to, ze skoro do subaru mozna zalozyc felgi z OT 35-55(chyba), to chce sprawdzic czy felgi, ktore jezdzily na Toyocie celice beda pasowały tu, jako ze OT pokrywaja sie w pewnej mierze(chyba).

 

 

Co mogę zrobic jesli chce zalozyc z OT np32 ? czy jest to mozliwe uzywajac dystansow itp? czy sruby mocujace nie beda za krotkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale czy ktos ma moze tabelke OT dla innych samochodow.

chodzi mi o to, ze skoro do subaru mozna zalozyc felgi z OT 35-55(chyba), to chce sprawdzic czy felgi, ktore jezdzily na Toyocie celice beda pasowały tu, jako ze OT pokrywaja sie w pewnej mierze(chyba).

 

 

Co mogę zrobic jesli chce zalozyc z OT np32 ? czy jest to mozliwe uzywajac dystansow itp? czy sruby mocujace nie beda za krotkie?

 

1modi generalnie do Subaru pasuja tylko felgi od Subaru wlasnie ze wzgledu na ET w przedzialem ok 45 - 55. Kol z ET 35 nie wsadzisz w zyciu, ostatnio przymiarzalem do WRXa 17x8 cali z ET 43 i nie pasowaly - obcieraly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1modi generalnie do Subaru pasuja tylko felgi od Subaru wlasnie ze wzgledu na ET w przedzialem ok 45 - 55. Kol z ET 35 nie wsadzisz w zyciu, ostatnio przymiarzalem do WRXa 17x8 cali z ET 43 i nie pasowaly - obcieraly.

 

 

Chyba nie jest tak źle. Jest pare firm oferujących felgi pasujące również do Subaru.

 

Tak poglądowo:

 

http://www.duw.de/shop/dwFelgen/fbFavorites.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podsumuje rozważania? Tak się składa, że chcę w zimie ( na przyszły sezon :grin: ) kupić felgi 17 plus opony 215/55/17 więc będę wdzięczny za info.

Dzisiaj Pan w sklepiku stwierdził, że opony 215 bez problemu nadadzą się na felgi 7,5. Coś nie chcę mi sie w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12, OBK ma więcej miejsca na koła z racji zawiasu, problemy są w zwykłych legacach i imprezach.

Dlaczego opona 215 miała by nie pasować do felgi 7,5"?

 

Dzięki za info. Masz racje. 215stki pasują do 7 i 7,5 cala.

 

Przy Imprezie i Legacy podają to samo czyli ET 35 lub ET38. Pełna lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak źle. Jest pare firm oferujących felgi pasujące również do Subaru.

Tak poglądowo:

 

Chodzilo mi bardziej o to ze z felg 5x100 z innych marek aut nic nie bedzie pasowac, trzeba zakladac orygibnaly Subarowskie albo nieoryginalne felgi o ET ok 50 i szerokosci nie wiekszej niz 7,5 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak źle. Jest pare firm oferujących felgi pasujące również do Subaru.

Tak poglądowo:

 

Chodzilo mi bardziej o to ze z felg 5x100 z innych marek aut nic nie bedzie pasowac, trzeba zakladac orygibnaly Subarowskie albo nieoryginalne felgi o ET ok 50 i szerokosci nie wiekszej niz 7,5 cala.

 

 

Jeśli mówimy o imprezie i legacy to masz rację. Dziwne jest to, że większość katalogów podaje dla imprezy i legasia ET od 35 do 38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...