Skocz do zawartości

Biale z nieba leci!


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

A we Wroclawiu podraznilo i przestalo. Auto stoi od 3 dni zaparkowane i czeka =(

 

a to po suchym nie idzie? :mrgreen::twisted:

Jezdzi, tylko urlop mam i zadnego interesu na miescie. Dopiero dzis Forka ruszylem, bo cos pruszylo i sie nie zawiodlem - najpierw biale lekkie wertepy przy Robotniczej znalazlem, potem smyrknalem minilaskiem ze Strzegomskiej na parking pod Magnolia, a tutaj juz ladnie wyslizgany lod. Troche sie pokresilem, ale nijak bez recznego ciasnego nawrotu nie umiem zrobic =( Nie wiem, czy za slisko, a predkosc za mala, czy tez za sliskie i o zbyt duzym profilu opony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Murzasichle koło Zakopanego

 

dokładnie, bedziemy tam od 4.01 do 12.01

 

BTW Jak najlepiej objechac zakopianke? Przez Nowy Sącz czy inaczej, bo nie wiem gdzie jest rozkopana. Bede na niej okolo 11-12 w południe w piatek, wiec moze nie ma wtedy jakiegoś wzmożonego ruchu i nie warto kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben_wrc.

 

IMO nie powinno być tak źle.

Rozkopane jest w Myślenicach - budują estakadę na skrzyżowaniu z drogą 967. Jeżeli przed Myślenicami zobaczysz korek, to warto przejechać przez same (centrum) Myślenice do skrzyżowania z drogą 967 - odbijasz jak do stacji Orlenu. To w sumie najważniejsza informacja, jak będziesz jechał w piątak przed południem. Można tam stracić nawet godzinę :evil:

Jeżeli w okolicach Lubnia będą korki, to możesz to objechać przez Mszanę Dolną i Rabę Niżną. Wyjedź wtedy na zakopiankę w Rabce. Jeżeli i tu będą korki (będziesz to widział dojeżdżając do zakopianki), to kierowałbym się na drogę 958 (znaki chyba na Chochołów) i za Czarnym Dunajcem kombinował jakoś, żeby wyjechać na zakopiankę w okolicach Poronina, żeby przebić się na Murzasichle.

 

PS Narty, czy parapet :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za bardzo konkretną pomoc, napewno skorzystam.

 

PS Narty, czy parapet

 

Juz miałem zmieniać na parapet ze 2-3 lata temu, ale wypożyczyłem na chwile mocno wcięte krótkie carvingi na podwyższeniu i na nowo zakochałem sie w boazerii :mrgreen: . Zupełnie inna jazda, jakaś taka weselsza i bardziej wariacka :twisted: , deske miałem raz na nogach i strasznie sobie obiłem no wiadomo co obiłem i mi przeszło na jakis czas :mrgreen:

 

Wyjazd mamy zdecydowanie rodzinny wiec nie wiem ile i czy wogóle uda mi sie pojeździć :mrgreen: . Jedziemy grupą 18 osób dorosłych i 8 dzieciaków od 0,5 roku do 3 lat :lol: , bedzie ciekawie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za bardzo konkretną pomoc, napewno skorzystam.

Nie ma sprawy :cool:

 

Wyjazd mamy zdecydowanie rodzinny wiec nie wiem ile i czy wogóle uda mi sie pojeździć . Jedziemy grupą 18 osób dorosłych i 8 dzieciaków od 0,5 roku do 3 lat , bedzie ciekawie

Małe Ciche jest fajne na wypady rodzinne. Z Murzasichla to jest dosłownie rzut beretem :idea:

 

miałem zmieniać na parapet ze 2-3 lata temu, ale wypożyczyłem na chwile mocno wcięte krótkie carvingi na podwyższeniu i na nowo zakochałem sie w boazerii

 

Tak trzymać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinował jakoś, żeby wyjechać na zakopiankę w okolicach Poronina, żeby przebić się na Murzasichle.

 

Przebić to dobre słowo, Poronin to teraz newralgiczny punkt zakopianki - korki w strone zakopca i z powrotem, może lepiej w Nowym Targu odbić na Białke, Bukowine Tatrz. i dojedziesz do Murzasichla bez korków i droga miejscami powinna być jeszcze biała :mrgreen:

Swoją drogą dziś zakopianka była praktycznie pusta, przynajmniej do Poronina, większy ruch zacznie sie jutro około 16 :cry:

 

P.S. może w końcu mi ktoś odmacha :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepiej w Nowym Targu odbić na Białke, Bukowine Tatrz. i dojedziesz do Murzasichla bez korków i droga miejscami powinna być jeszcze biała

Najpierw trzeba dojechać do Nowego Targu :twisted:

 

P.S. może w końcu mi ktoś odmacha

Oczywiście :D Wyglądasz tak, jak na avatarze :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o Murzasichle koło Zakopanego

 

dokładnie, bedziemy tam od 4.01 do 12.01

 

BTW Jak najlepiej objechac zakopianke? Przez Nowy Sącz czy inaczej, bo nie wiem gdzie jest rozkopana. Bede na niej okolo 11-12 w południe w piatek, wiec moze nie ma wtedy jakiegoś wzmożonego ruchu i nie warto kombinowac.

 

Ja już od dawna w czasie największego natężenia ruchu jeżdżę przez Wadowice, Suchą Beskidzką itp. (tylko nie wiem czy chce Ci się nadrabiać trochę drogi :smile: ), na chwilę wskakuję na zakopiankę, a potem jest kilka możliwości. Można odbić w Rabce na Chyżne (przy karczmie Siwy Dym) w prawo, potem w Jabłonce odbić na drogę 957 i dojedziesz do Czarnego Dunajca, potem na 958 Chochołów, Kościelisko i jesteś w Zakopanem . Trochę to na około, ale droga bardzo przyjemna i jak będzie jechać 10 samochodów to wsio :smile: . Można też przed słynną serpentyną na zakopiance (kawałek dalej za zjazdem na Chyżne) odbić w prawo na Czarny Dunajec (958), droga bardzo fajna latem, zimą nigdy nie jechałam to nie wiem. Ot, taki spacer nie zaszkodzi, a drogi bardzo widokowe, fajnie się jedzie :smile:

 

Tak sobie myślę, że mniejsze korki będą w piątek przy wyjeździe z Zakopanego, niż przy wjeździe od strony Nowego Targu, więc łatwiej Ci się będzie przebić z przeciwnej strony. Chociaż ..., jeżeli dotrzymasz słowa z planowanym czasem przyjazdu, to chyba nie powinno być większych problemów, gorzej będzie po południu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doxa, a co jeżeli potrzebuję skręcić na Olczę :?: Jak pojadę na Chochołów/Kościelisko, to potem muszę się przedzierać przez całe Zakopane. Masz może opatentowany jakiś przejazd np. z Czarnego Dunajca do Poronina :?:

Potem w Poroninie, z tego co mi mówili, można gdzieś koło przejazdu kolejowego w skręcić w lewo (jadąc od Krakowa) i dostać się do Drogi na Olczę :roll: Jechałaś tamtędy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem w Poroninie, z tego co mi mówili, można gdzieś koło przejazdu kolejowego w skręcić w lewo (jadąc od Krakowa) i dostać się do Drogi na Olczę :roll: Jechałaś tamtędy :?:

 

Musisz przejechać wiadukt w Poroninie, 50 m za wiaduktem skręcasz w lewo przez tory kolejowe i jedziesz wzdłuż zakopianki około 1500m potem już nie widzisz zakopianki jadąc przez wieś Poronin - Misiagi chwile potem będzie ostro pod góre i wyjedziesz na Frączkówke, dalej na Stachoniach zjedziesz już na droge która prowadzi z Ustupu przez droge do Olczy całkiem do Zakopca.

Praktycznie nie nadrabiasz kilometrów a omijasz korki i pojedziesz obok mojego rodzinnego domu :wink:

 

[ Dodano: Czw Sty 03, 2008 11:04 pm ]

bede sie rozglądał za forkiem i justyną. Mnie poznasz raczej bez problemu bo na dachu wrxa mam duzego niebieskiego paka z naklejkami subaru :mrgreen:

 

Ja nie mam naklejek, :oops: ale jest duży mróz wiec moge być w czapie ze świniaczem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So What!, a z Czarnego Dunajca możesz odbić na Ratułów, potem kieruj się na Ząb i wyjedziesz na zakopiance w Poroninie. Skręcasz w prawo i za kilka metrów w lewo.

 

Janosik, czy tak? :mrgreen: Z Czarnego już tak jeździłam, mnie się wydaje ok :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobraaa..., to był taki skrót myślowy :wink: , przecież So What! już wie, że ma nie skręcać na Bukowinę T. :smile:

 

Chociaż nie wiem w końcu czy jedzie na Małe Ciche czy na Droge do Olczy, bo w tym pierwszym przypadku to właśnie tam ma skręcić :mrgreen:

 

 

 

Namotajmy jeszcze troche to sie chłopaki pogubią :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za bardzo konkretną pomoc, napewno skorzystam.

Nie ma sprawy :cool:

 

Wyjazd mamy zdecydowanie rodzinny wiec nie wiem ile i czy wogóle uda mi sie pojeździć . Jedziemy grupą 18 osób dorosłych i 8 dzieciaków od 0,5 roku do 3 lat , bedzie ciekawie

Małe Ciche jest fajne na wypady rodzinne. Z Murzasichla to jest dosłownie rzut beretem :idea:

 

:

 

bęben_wrc - możesz minąć się z Gracowymi - którzy w piątek wracają z Zakopca.

 

Dzięki Rallymenowi poznaliśmy fajny odcinek: Zakopane-Łysa Polana-Żdziar i z powrotem.

 

Przejazdy o 1 w nocy (za dnia za duży ruch) w trzy Imprezy - polecam (Gracowa strzela "marchewy" :roll: )

 

Przekonałem się o olbrzymiej różnicy w trzymaniu opon o szerokości 225 i 205 na ubitym śniegu :shock:

 

Małe Ciche pozytywnie mnie zaskoczyło, ale lepiej podjechać od góry od strony Zgorzeliska

 

PS. polecam przejażdzkę skuterami śnieźnymi w Białym Potoku za Kościeliskiem tuz przy drodze do Chochołowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...