Skocz do zawartości

Pompka spryskuwaczy reflektorów.


Kościk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, miał już któryś z was przyjemność wymiany pompki spryskiwaczy lamp? Zauważyłem wczoraj, że coś zbyt szybko ubywa mi płynu do spryskiwaczy, ewidentnie widać jak kapie z tejże właśnie pompki. Czy jest to jakaś czesto spotykana usterka którą da sie naprawić bez wymiany pompki? Czy jest sens wkładać używaną? I może ktoś sie orientuje ile może kosztować nowy orginał?

Edytowane przez Kościk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nowy orginał jak kiedyś dzwoniłem do serwisu do powiedzieli coś koło 800 złotych. 

Może spróbować docisnąć przewód na grot pompki, to tam raczej nie miało się co zepsuć żeby płyn wyciekał , chyba że przewód np. pękł . 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem który masz rocznik, ale jak jest to samo rozwiązanie co w SF to może puszczać uszczelka pomiędzy pompką/wirnikiem a silniczkiem.

Przerabiałem to u siebie. Rozebranie, przeczyszczenie wszystkeigo i ponowne złożenie z mocnym dociśnięciem wąsów i trzyma.

 

Ja jednak sobie chwale te spryski, nie są idealne naturalnie, ale jesienią i zimą jak jest dużo syfu na drodze pomagają.

Stawać w nocy co 20-30km na mycie świateł mi się nie chce.

 

A i ten zamiennik http://allegro.pl/pompka-spryskiwacza-spryskiwaczy-reflektorow-lamp-i4988698868.html ponoć pasuje P&P do rozwiązań z SF i początku SG

Edytowane przez ozarek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem który masz rocznik, ale jak jest to samo rozwiązanie co w SF to może puszczać uszczelka pomiędzy pompką/wirnikiem a silniczkiem.

To by sie nawet zgadzało bo wyglada jakby wyciekało na połączeniu korpusu tejże pompki.

A rocznik Forka 2005

Edytowane przez Kościk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka do wymiany, czekam na jakiegoś dawce na allegro (moim zdaniem je*ło uszczelnienie na wałku silniczka).

 

Jakbyś potrzebował to mam kompletny service manual do 04-05

Potrzebowałbym :D maila wysłałem na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze..i mnie dopadło. Używałem regularnie, przedwczoraj zauważyłem,że nie działa, wczoraj zadziałała  tylko raz. Przeczyściłem silniczek i nic. Ktoś wie co tam poza nim mogło paść? Przekaźnik się odzywa, więc chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sprawdzę,czy prąd dochodzi,ale chyba padła pompka. Czy podpięcie zasilania do tej uniwersalnej z allegro wymaga dużej rzeźby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...