Skocz do zawartości

Drony


dzioba

Rekomendowane odpowiedzi

nie ufam DJI i RTH staram sie nie uzywac,

ostatnio wcisnalem dla testu i dron zaczal ladowac nad srodkiem rzeczki jakies 15 m od miejsca startu.


na jakim sprzecie wykrzaczylo ci DJI GO ?

DJI ma romans z applem i slyszalem o wielu problemach na androidzie.

Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung note 4 do tej pory nie było problemów. To był pierwszy raz kiedy wracał rth bo wcześniej stracił sygnał. Oglądałem kilka filmów z rth i wiem, że bywają rozbieżności kilkumetrowe. Mogła być też słaba bateria w kom bo zaraz po lądowaniu kom padła. Jednym słowem więcej szczęścia niż rozumu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no im bardziej czlowiek sobie zdaje sprawe z odpowiedzialnosci i tego co moze pojsc nie tak to strach latac ;)

tez jestem tego zdania. W weekend bylem na Dolnym Slasku i wypuscilem Drona w gorzystym terenie na odleglosc c.a. 800 metrow. Widzialem go juz tylko na Smartfonie, kiedy nagle w tym wawozie, gdzie lecialem, pojawil sie szybowiec.... Serce na chwile "zamarlo".... nie wiedzialem, czy go obnizac, czy wracac bo z tak daleka to jest nie do ocenienia!!

 

Naprawde trzeba byc BARDZO ostroznym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drone radara uzywasz ?

o ile ten szybowiec byl tam planowo to otrzymalbys informacje o takiej mozliwosci.

https://droneradar.eu/ - pozycja obowiazkowa na telefonie kazdego droniarza

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solarmonitor&hl=en - polecam tez to, slonce potrafi mocno namieszac przy duzej aktywnosci


14485155_1169050683134422_76776557535989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Burze słoneczne wpływają negatywnie na satelity GPS. Zakłócony sygnał GPS jest błędnie interpretowany przez urządzenia odbiorcze w efekcie otrzymujemy błędną pozycję GPS naszego obiektu. Dron podczas burzy słonecznej może mieć problem ze „złapaniem” dostatecznej liczby satelit. Tryb GPS może nie trzymać prawidłowo pozycji a powrót do domu może się odbyć w zupełnie inne miejsce niż założone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare stron wczesniej o lily byla mowa

zmajstrowaniem pierwszy filmik który na siłę można pokazać

https://www.facebook.com/studioepicshot/

zapraszam do lajkowania

 

moze jakis chetny na plecak do phantoma ?

073337074ac97117gen.jpg

 

podbijam watek plecaka, zapraszam na priv

 

 

Ten plecak pasuje tylko do 1 drona czy można wymienić wypełnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rynku wtornym jest mnostwo ofert,

wchodza nowe modele, za chwile znowu zmienia sie przepisy,

fajne droniki mozna kupic za 60% ceny nowego.

za 2 tysie moze kupic nowego Phantoma 3S, albo uzywke P3A


nowe przepisy:

http://www.swiatdronow.pl/ogloszono-nowe-rozporzadzenie-ws-swiadectw-kwalifikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Nowicjusz bedzie pomocny ;)

dziwne troche bo wszystkie smigla sa na stronie producenta, moze roznia sie zastosowanym materialem i dokladnoscia wywazenia ?

w kazdym badz razie ja kupuje tylko smigla od producenta, w zadne carbony sie nie bawie.

 

a ponizej moja tworczosc z minionego weekendu (jak na drona niezle wialo):

https://youtu.be/che_FM9ZDuk


Edytowane przez Ayo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chce kupić oryginały i trochę zgłupiałem. Mam akurat wersje elite gdzie są dwa czarne i dwa białe. Oryginały też trzeba wyważyć taśmą izolacyjną.

Śmigła z karbonu są sztywne i w razie dzwona łamią się mogąc spowodować dodatkowe uszkodzenia. Ponadto słabo latają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze Nowicjusz bedzie pomocny ;)

dziwne troche bo wszystkie smigla sa na stronie producenta, moze roznia sie zastosowanym materialem i dokladnoscia wywazenia ?

w kazdym badz razie ja kupuje tylko smigla od producenta, w zadne carbony sie nie bawie.

 

a pozniej moja tworczosc z minionego weekendu (jak na drona niezle wialo):

 

bardzo sympatyczna produkcja :)

 

co do śmigieł - polecam mimo wszystko oryginalne i standardowe, bez bajerów. Śmigła zamiennikowe różnie mają z materiałami i powtarzalnością kształtu i rozmiarów. Znowu carbony i inne bajery niewiele wprowadzają. Ważne by śmigła były całe, równe i wyważone i co ciekawe - świeże. Tak tak - po iluś godzinach lotów mogą stracić swoją sprężystość i przewidziany skok a wtedy mogą pojawić się np. wibracje na filmie. Często ludzie o tym nie wiedzą szukając przyczyn w gimbalu, silnikach itd...a wine ponoszą zużyte śmigła.

Edytowane przez Nowicjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jasne , że tylko oryginały, ale dalej nie wiemy czym się różnią  od siebie oryginalne niebieskie, czarne i białe oprócz ceny.


 

 

a pozniej moja tworczosc z minionego weekendu (jak na drona niezle wialo):
 

 

Filmik profi  :applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...