Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna w cenie max 450zł ?


WRC fan

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Bravo :mrgreen:

Chcę sobie kupić kartę graficzną do kompa, ale kompletnie się nie orientuję która karta będzie najlepszym wyborem w cenie do 450zł. Jeśli chodzi o kompy to jestem raczej laikiem (kilku forumowiczów może potwierdzić :lol: ). Macie jakieś typy ? Przeglądnąłem kilka for dyskusyjnych o tej tematyce i najczęściej ludzi polecali Galaxy Geforce 7600GS 128MB DDR3/Zalman. Co Wy na to ?

 

Karta ma być na PCI-E x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 517zł jest gf7600gt tu

 

:wink:

 

Wiem, że łatwo jest mówić "wydaj trochę więcej, będzie lepiej" a po jakimś czasie dokładania dochodzi się do quadSLI na przykład :twisted: , ale IMHO czasami warto parę złociszy przeboleć i mieć kartę która ciut więcej pociągnie. Gdyby Twój budżet okazał się ciut bardziej "elastyczny" to za około 650 pln można już kombinować z radeonami x800gt (sprawdź w tym sklepie z linka oferty firm HiS i Sapphire), a to mimo wieku całkiem niezły zawodnik.

 

Jak budżet nie do obejścia to ten gs powinien być w miarę ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tych 2 kart wybralbym tę pierwszą 7300 nie bedzie lepsze od 7600 a pozatym w rzeczywistosci 256MB ramu prawdopodobnie bedzie wolniejsze niz 128MB.

Pozdrawiam

 

O Jezu ! No 7300 na pewno nie będzie lepsza niż 7600 tak samo jak Skoda nigdy nie będzie Subaru. Ram powyżej wartości 128MB daje od 2-5% w testach 3Dmark ale na pewno nie zwalnia.

 

WRC Fan Jak chcesz dopalać to bierz 7600GS lub GT bez wentylatora z aktywnym chłodzeniem. Zamontujesz na nich śmigło co daje jakiś wynik. Tu masz testy kart które Cie interesują PcLab test 7600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... "wydaj trochę więcej, będzie lepiej"

 

Trzeba czekać i czytać :) Pojawiła się super Okazja z której oczywiście skorzystałem. Od 2 miesięcy są dostępne ATI X1900XT 256 MB która kosztuje do 1000 zł, a osiągami przebija wszystko w tej klasie cenowej. Ja mam w 3Dmarku05 10700 punkcików :) za dodatkowe 500 punktów trzeba dopłacić 500 zł tylko po co? Osiągi muszą być adekwatne do Ceny jak w Subaru :P

 

P.S. GF 7600GS jego max w 3DMarku05 to 3800 punktow na AMD 3000+ i już nie wiele da sie z niego wycisnąć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że łatwo jest mówić "wydaj trochę więcej, będzie lepiej" a po jakimś czasie dokładania dochodzi się do quadSLI na przykład :twisted: , ale IMHO czasami warto parę złociszy przeboleć i mieć kartę która ciut więcej pociągnie.

 

Hihi, nie ma takiej opcji :wink: Tak po trochu więcej i do 1000zł dojdę ;-) 450zł to dead line. Jakbym chciał wydać dużo więcej to bym kupił XBoxa360 :razz: Potrzebuję karty na której w miarę komfortowo będę mógł pograć w nowsze gry.

 

Panowie, utwierdziliście mnie w wyborze tego Galaxy Gf7600GS. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, nie ma takiej opcji :wink: Tak po trochu więcej i do 1000zł dojdę ;-) 450zł to dead line. Jakbym chciał wydać dużo więcej to bym kupił XBoxa360 :razz: Potrzebuję karty na której w miarę komfortowo będę mógł pograć w nowsze gry.

 

Panowie, utwierdziliście mnie w wyborze tego Galaxy Gf7600GS. Dzięki.

 

Spoko, niech dobrze służy (jak już kupisz) :cool:

 

Sam teraz szukam karty, tyle że na AGP (nie mam szmalu na całego nowego kompa) i kombinuję jakiś kompromis. Skończy się pewnie na x850xt, ewentualnie x800gt. Jakiś rok może da radę :wink:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram powyżej wartości 128MB daje od 2-5% w testach 3Dmark ale na pewno nie zwalnia.

 

 

W wielu przypadkach nie opłaca sie kupować drozszej karty tylko dlatego ze ma ona np 256MB ram-u zamiast 128MB poniewaz karta z wieksza iloscia pamieci ma te pamieć znacznie wolniejsza(z dłuższym czasem dostepu) a co w rezultacie potrafi w niektorych przypadkach spowodowac niewielkii spadek wydajnosci. Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w tym temacie ale dosyć dużo czytałem na ten temat oraz rozmawiałem z osobami podobno znajacymi sie na rzeczy i jesli zostałem wprowadzony w błąd to poprawcie mnie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ram powyżej wartości 128MB daje od 2-5% w testach 3Dmark ale na pewno nie zwalnia.

 

 

...Zaznaczam, że nie jestem ekspertem w tym temacie ....

 

 

Dokładnie

 

Mówimy o różnicach pojemności, a nie szybkości pamięci !

 

To przeanalizuj sobie różnice miedzy ATIX1900XT 256 MB którą zresztą polecam, a jej wersja z 512 MB, w najnowszych grach jest to różnica w granicach błędu pomiaru. Jedynie w testach wychodzi szybciej ok. 5% dla pamięci 512 MB. Jednak to gry pokazują na ile na razie jest pamięć w kartach wykorzystywana. Póki co 128MB To minimum 256MB dobry wybór 512MB nie potrzebny zbytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Bravo :mrgreen:

Chcę sobie kupić kartę graficzną do kompa,

 

Tak troche przewrotnie bedzie.... Kup PS2 (499 PLN) ;-) Powiem tak w blaszaku siedzi u mnie Radeon 9500 @Pro 64 MiB. Po zakupie HL2 ktory kupilem sobie na Dzien Dziecka ;-)) zagralem raz ... doszedlem do 2 poziomu i nie mam czasu grac ;-). Na PS2 znajduje czas, zeby potluc w Final Fantasy i czasami GT4. Szczerze mowiac wygodniej gra mi sie w lozku niz siedzac przy blaszaku. Jak kupie lepszy telewizor to juz w ogole bedzie orgia ;-)

 

Reasumujac - blaszak sluzy mi do pracy, PS2 do grania i ogladania filmow na DVD. Jak Ci szkoda kasy to poczekaj na jakas "rewolucje" na rynku... ja pamietam czasu kiedy zanabylem Elsa Erazor MX (Geforce MX) - wtedy to byl wypaaaaaas ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche przewrotnie bedzie.... Kup PS2 (499 PLN)

 

Heh, była taka opcja ;-) Niestety nie mam telewizora w pokoju, a 3/4 dnia babcia blokuje TV :mrgreen: Poza tym pokój mam tak mały, że nawet nie miałbym gdzie postawić tv. Ale konsolę prędzej czy później i tak kupię :mrgreen: Raczej z naciskiem na później.

 

Tak czy siak już "po zupie" bo i tak karta właściwie kupiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intakwrx, lepsze od tego - http://allegro.pl/item136517488_galaxy_ ... iator.html ? Niby więcej ramu...

ja bym bral 7600 GT - chyba najlepszy stosunek jakosci do ceny. A oblivion na tym powinien juz smigac ;-)

 

Radeony sie chyba za wysoko cenia teraz, poza tym jak bylem fanem ATI, tak szybko mi przeszlo - jednak NV jakos latwiej zainstalowac, no i nie ma problemu ze litera "ć" nie dziala. Mnie takie drobiazgi bardzo zniechecaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak troche przewrotnie bedzie.... Kup PS2 (499 PLN)

 

Heh, była taka opcja ;-) Niestety nie mam telewizora w pokoju, a 3/4 dnia babcia blokuje TV :mrgreen: Poza tym pokój mam tak mały, że nawet nie miałbym gdzie postawić tv. Ale konsolę prędzej czy później i tak kupię :mrgreen: Raczej z naciskiem na później.

 

Tak czy siak już "po zupie" bo i tak karta właściwie kupiona.

 

A chcialem dobrze... ;-) Obys byl zadowolony ;-) Ja tam jestemzadowolony z tego co mam i wyrywalbym tanio jakies 9700/9800 Pro jezeli da rade a reszte przepil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... "rewolucje" na rynku... ja pamietam czasu kiedy zanabylem Elsa Erazor MX (Geforce MX) - wtedy to byl wypaaaaaas ;-)

 

Elsa Erazor MX ? Było coś takiego ? Chyba nie. ELSA GLADIAC 311/511oparty na żenującym prymitywnym gównianym chipsecie serii GF 200/400 MX. Wybacz, ale jak czytam że coś na tym chipsecie było “rewolucją” to mi powietrze z opon w Subaraku ucieka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 7600 GT - chyba najlepszy stosunek jakosci do ceny. A oblivion na tym powinien juz smigac ;-)
.... Tiaa, jak Kia picanto.

 

Radeony sie chyba za wysoko cenia teraz, poza tym jak bylem fanem ATI, tak szybko mi przeszlo - jednak NV jakos latwiej zainstalowac, no i nie ma problemu ze litera "ć" nie dziala. Mnie takie drobiazgi bardzo zniechecaja...

 

NV łatwo zainstalować ..... sie spec znalazł..... co nie wie dlaczego w Driverach ATI jest problem z literką "Ć" , Grafika Intela jest jeszcze trudniejsza bo nie ma "Ł" ..... Drivery w wersji angielskiej mają w tej kombinacji co nasze niewydarzone "ogonki" skrót klawiszowy w tym cały Sekret Mega trudnej instalacji ! Wyłącz i po sprawie, albo usuń z msconfigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 7600 GT - chyba najlepszy stosunek jakosci do ceny. A oblivion na tym powinien juz smigac ;-)
.... Tiaa, jak Kia picanto.

 

wiesz, ja mam radeona 9700 mobility i jakiegos celka 2.8 - grac sie da, chociaz fakt ze sie przycina przy machaniu mieczem... pamietaj o jakiej sumie jest mowa: "do 450 PLN"

 

Drivery w wersji angielskiej mają w tej kombinacji co nasze niewydarzone "ogonki" skrót klawiszowy w tym cały Sekret Mega trudnej instalacji ! Wyłącz i po sprawie, albo usuń z msconfigu.

znalazl sie spec od protekcjonalnego poklepywania po plecach :->

 

ta, wpadłem na to, wyobraz sobie

 

i nadal twierdze ze takie niedorobki nie powinny miec miejsca w produkcie ktory wyszedl poza faze beta testow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazl sie spec od protekcjonalnego poklepywania po plecach :->

 

ta, wpadłem na to, wyobraz sobie

 

i nadal twierdze ze takie niedorobki nie powinny miec miejsca w produkcie ktory wyszedl poza faze beta testow

 

UWAGA ! Dyrekcjo potencjalny następny krzysiom

 

Tak samo jak MicroSoft z powodu spolszczenia systemu W2K długo olewał sprawę problemów z COMami tak i ATI oraz Intel, nie przejmowały się państewkiem w 3 rynku na świecie które gra w 3 lidze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... "rewolucje" na rynku... ja pamietam czasu kiedy zanabylem Elsa Erazor MX (Geforce MX) - wtedy to byl wypaaaaaas ;-)

 

Elsa Erazor MX ? Było coś takiego ? Chyba nie. ELSA GLADIAC 311/511oparty na żenującym prymitywnym gównianym chipsecie serii GF 200/400 MX. Wybacz, ale jak czytam że coś na tym chipsecie było “rewolucją” to mi powietrze z opon w Subaraku ucieka....

 

Mea culpa - Elsa Gladiac MX. To bylo za czasow kiedy MX nie mial zadnych cyferek obok. Owszem mozna bylo kupic GF 2 GTS ale cena jakby inna. W porownaniu do poprzednikow czyli jakies tam Rivy TNT2 to byl IMHO wypas. W tamtych czasach na PII 350@500 grywalem calkiem spokojnie w CSa a tylko to sie liczylo. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA ! Dyrekcjo potencjalny następny krzysiom

 

Tak samo jak MicroSoft z powodu spolszczenia systemu W2K długo olewał sprawę problemów z COMami tak i ATI oraz Intel, nie przejmowały się państewkiem w 3 rynku na świecie które gra w 3 lidze....

 

no i?... bo nie widze co to ma do rzeczy?

 

NV instalowalem dziesiatki, jesli nie setki razy - przewaznie instalowalem i dzialalo. ATI mialem (nie)przyjemnosc instalowac znacznie rzadziej - ostatnim razem spedzilem mile dwa dni na dostrajaniu systemu tak zeby rozdielczosci nie szly sie kochac, zona zeby mi nie marudzila ze ma czarny ekranik i zeby generalnie dalo sie tego kompa jakos uzywac. Teraz dziala bez zarzutu, ale nie pierwszy raz mi sie takie kwiatki przytrafaja, stad moja negatywna opinia.

 

A argument pt "M$ robi zle, wiec ATI tez moze" jest za przeproszeniem, do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...