Skocz do zawartości

do czego służy szukajka???


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja coś źle robię, czy po prostu forumowa szukajka jest niezbyt bystra? Szukamy np. frazy "audio w subaru", jest taki temat z 72 stronami dyskusji. Wyszukiwarka wyrzuca pińcet wyników kompletnie nie na temat, a samo "audio w subaru" pokazuje na samym końcu na drugiej stronie wyników.. Ja wiem że phpbb to nie google, ale jedak..

 

Problemem nie jest samo sortowanie wyników (domyśnie wg czasu ostatniej aktualizacji), bo choćby pierwszy z nich prowadzi do:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/79628-s-turbo-mt-my00/?hl=%2Baudio+%2Bsubaru

 

Wystepuje tam co prawda słowo "audio", ale całej frazy już nie ma. Czasem szybciej znajdę temat przeklikując wszystkie fora niż w ten sposób.. :unsure:

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Subaru na Forum Subaru jest wyjątkowo często używane więc się nie dziw że masz tak dużo wyników.

 

Właściwie dobrana fraza jakiej poszukujesz oraz wybór działu w jakim wyszukanie ma się odbyć zacieśni zakres wyszukiwania.

 

Zadaj właściwe pytanie we właściwym miejscu a zwiększysz szanse otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Czytając Twojego posta nie mam zielonego pojecia czego szukasz. Audio w nowym samochodzie, w imprezie, OBK, może Forek, audio seryjne, radia, sterownik, głośniki... temat bardzo szeroki. A może chcesz kupić radio....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@chojny, właśnie, że się mylisz, bo wyszukiwarka działa źle, szczególnie ta szybka, szuka jak chce i co chce, kolega podał dokładny tytuł wątku a wyniki są z d... pupy ;)

(No chyba, że się wrzuci odpowiednie frazy w cudzysłów ;) )

 

Zobacz taki przykład:

http://bit.ly/1GnRhi2

 

Może byłoby lepiej zastąpić szybką wyszukiwarkę wyszukiwarką googla(chyba są takie dodatki do IPB)? Wyszukiwanie zaawansowane działa w miarę ok, ale też trzeba wiedzieć co i jak wpisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo Subaru na Forum Subaru jest wyjątkowo często używane więc się nie dziw że masz tak dużo wyników.

 

Właściwie dobrana fraza jakiej poszukujesz oraz wybór działu w jakim wyszukanie ma się odbyć zacieśni zakres wyszukiwania.

 

Zadaj właściwe pytanie we właściwym miejscu a zwiększysz szanse otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi.

 

Czytając Twojego posta nie mam zielonego pojecia czego szukasz. Audio w nowym samochodzie, w imprezie, OBK, może Forek, audio seryjne, radia, sterownik, głośniki... temat bardzo szeroki. A może chcesz kupić radio....

 

 

Szukam tematu o tytule: "Audio w subaru" zadając pytanie "audio w subaru" wyszukiwarce. W efekcie dostaję kilka stron wyników z losowymi tematami w których słowo "audio" jest na 5 stronie dyskusji (i do tego występuje oddzielnie a nie jako cała fraza), a temat o tytule "Audio w subaru" ląduje gdzieś na szarym końcu wyników.

 

 

 

Przy czym temat o dokładnie tym tytule który szukasz, w którym przez 72 strony słowo audio pada pierdylion razy jest w połowie 3 strony wyników. ;)

 

Co prawda w SQLu już ładnych parę lat niczego nie programowałem, ale to jest naprawdę słabe. Już lepiej podpiąć szukajkę google. :)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy czym temat o dokładnie tym tytule który szukasz, w którym przez 72 strony słowo audio pada pierdylion razy jest w połowie 3 strony wyników. ;)

 

O to to!

 

Bo nie problem jest z tym, że tematu nie znajduje, tylko znajduje dużo syfu a to co się zgadza toczka w toczkę jest daleeeko ;) Jeśli nie szukajka googla, to najprościej byłoby ustawić porządkowanie wyników tak, że te w których pasuje tytuł są na pierwszych miejscach, a dalej te w których pasuje treść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaawansowanej wyszukiwarce można ustawić wyszukiwanie po tematach i wówczas szukany temat wyskakuje na pierwszym miejscu.

 

Uproszczona wersja niestety działa kiepsko i wyrzuca na podane hasło 14 stron z wynikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

 

Wynik 10 wyników, szukany temat na pierwszym miejscu.

 

Mi działa.

 

 

Ok. Mam. Ustaw w wyszukiwarce aby szukało w tytułach. :)

 

 

Nie rozumiem.

 

Wynik 10 wyników, szukany temat na pierwszym miejscu.

 

Mi działa.

 

 

Ok. Mam. Ustaw w wyszukiwarce aby szukało w tytułach. :)

 

 

 

Screenshot ząłączony.

 

Nie bardzo rozumiem co jeszcze miałbym ustawić, ale jeśli to jest w jakiejś piątej stronie zaawansownanych opcji, to nawet nie skomentuję. Jeśli po 10 latach pracy jako admin w IT nie mogę tego cholerstwa znaleźć w ciągu pierwszych 5 sekund, to usability wyszukiwarki jest po prostu do dupy i nie ma nad czym tu debatować, tylko czas poszukać darmowego plugina do skryptu forum. ;)

Zresztą jak sam widzisz, nad "audio w subaru" jest temat "autko z USA", w którym fraza "audio w subaru" występuje raz. W temacie o tytule "audio w subaru" ta fraza jest dwukrotnie już na pierwszej stronie wątku, a samego "audio" i "subaru" powtarza tam się pewnie ze 150 razy, po czym temat ląduje niżej w wynikach wyszukiwarki.

 

 

No comment. :)

post-3622-0-16042000-1428487448_thumb.png

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać administracja linuxowymi maszynkami do mielenia danych i klastrem vmware naszych bioinformatyków jest łatwiejsza, niż wyszukiwarka na forum, co zbyt dobrze o tej drugiej nie świadczy. ;)

 

 

Ostatni raz takie cuda z szukajką miałem jakoś za czasów dialupa 28k pod 0202122. Koniecznie po 22-giej, bo impuls co 6 minut leciał. ;)

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikamy w "Zaawansowane wyszukiwanie", czyli to takie "słoneczko". 

 

post-698-0-43294800-1428492994_thumb.jpg

 

Wpisujemy frazę, wybieramy "Szukaj tylko w tytułach", wyszukaj

 

post-698-0-06244200-1428493019_thumb.jpg

 

Wyników 10, szukany temat na pierwszym miejscu. 

 

post-698-0-91102400-1428493037_thumb.jpg

 

 

 

 

Mam nadzieję, że jednak nie jest to zbyt trudne i czasochłonne. ;)

 

 

 

 


 

 

Widać administracja linuxowymi maszynkami do mielenia danych i klastrem vmware naszych bioinformatyków jest łatwiejsza, niż wyszukiwarka na forum, co zbyt dobrze o tej drugiej nie świadczy.

 

Wyszukiwarka w tej formie funkcjonuje dość długo i nie przypominam sobie abym musiał wcześniej komukolwiek tłumaczyć jak jej używać. 

 

 

Nie wiem tylko o czym to świadczy  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikamy w "Zaawansowane wyszukiwanie", czyli to takie "słoneczko". 

 

attachicon.gifstep1.jpg

 

Wpisujemy frazę, wybieramy "Szukaj tylko w tytułach", wyszukaj

 

attachicon.gifstep2.jpg

 

Wyników 10, szukany temat na pierwszym miejscu. 

 

attachicon.gifstep3.jpg

 

 

 

 

Mam nadzieję, że jednak nie jest to zbyt trudne i czasochłonne. ;)

 

 

 

 

 

 

Widać administracja linuxowymi maszynkami do mielenia danych i klastrem vmware naszych bioinformatyków jest łatwiejsza, niż wyszukiwarka na forum, co zbyt dobrze o tej drugiej nie świadczy.

 

Wyszukiwarka w tej formie funkcjonuje dość długo i nie przypominam sobie abym musiał wcześniej komukolwiek tłumaczyć jak jej używać. 

 

 

Nie wiem tylko o czym to świadczy  ;)

Usuńcie więc tę szybką szukajkę, bo po cholerę ona tam jest skoro tak łatwo i przyjemnie można wyszukać w zaawansowanej :D

 

 

a dla potomności, ja szukając czegokolwiek na forum wpisuję w googlach:

site:forum.subaru.pl szukana fraza

Działa szybko i przyjemnie w dodatku w przeciwieństwie do wyszukiwania zaawansowanego działa w JEDNYM kroku, bo można ten fragment wpisać w okienku przeglądarki ;)

No ale nasi kochani admini chcą nas dłużej na forum zatrzymać, więc rozumiem chęć mnożenia kliknięć, gj :thumbup:

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikamy w "Zaawansowane wyszukiwanie", czyli to takie "słoneczko". 

 

attachicon.gifstep1.jpg

 

Wpisujemy frazę, wybieramy "Szukaj tylko w tytułach", wyszukaj

 

attachicon.gifstep2.jpg

 

Wyników 10, szukany temat na pierwszym miejscu. 

 

attachicon.gifstep3.jpg

 

 

 

 

Mam nadzieję, że jednak nie jest to zbyt trudne i czasochłonne. ;)

 

 

 

 

 

 

Widać administracja linuxowymi maszynkami do mielenia danych i klastrem vmware naszych bioinformatyków jest łatwiejsza, niż wyszukiwarka na forum, co zbyt dobrze o tej drugiej nie świadczy.

 

Wyszukiwarka w tej formie funkcjonuje dość długo i nie przypominam sobie abym musiał wcześniej komukolwiek tłumaczyć jak jej używać. 

 

 

Nie wiem tylko o czym to świadczy  ;)

 

 

A mam trzymać się za lewe ucho prawą ręką przekładając łokieć pod kolanem? Rok 1997 dzwonił, chcą waszą szukajkę z powrotem! :D

 

 

Wyżej już podałem przykład, w którym fraza występuje jako osobne słowa w wątku X mniej razy, niż ta sama fraza w temacie i postach wątku Y i to w dokładnie takiej postaci, jakiej szukamy, a i tak wątek X pojawi się wyżej. Ja rozumiem że modowi nie wypada przyznać się do dupowatości czegoś na forum, ale kurna takie algorytmy to się na 1 roku programowania przerabia, no bez przesady. :)

 

@brt google nie wszystko zaindeksuje, niektóre fora są widoczne dopiero po zalogowaniu (np offtopic).

Edytowane przez radnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się edycja "zrobiła", więc... po raz kolejny jak admin adminowi... "u mnie działa"  

 

Szukany temat jest na pierwszym miejscu wyników, wystarczy opanować podstawowe umiejętności obsługi komputera.    ;)

 

post-698-0-07407100-1428585676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie jest kwestia tego, że wyszukiwarka zaawansowana nie wyszukuje, tylko mała, "szybka" wyszukiwarka daje wyniki z dupy, więc jaki jest sens jej istnienia? Wywalcie ją, niech będzie tylko działająca - zaawansowana, lub zmieńcie, bo da się:

W filmie wziąłem nasz przykładowy wątek "audio w subaru",  na innym forum(rowerowym), też opartym na IPB wyszukałem chyba nawet bardziej popularną frazę i kłopotów ze znalezieniem najświeższego tematu nie było :P

Chojny, Urabus, nie tłumaczcie nam jak korzystać z wyszukiwarki zaawansowanej, bo to jest jasne :P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...