Skocz do zawartości

Foto- i videoradary


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 561
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

ja wlasnie dostalem fote (skrzyzowanie Batorego/Niepodleglosci) - wjechalem na skrzyzowanie z dopuszczalna predkoscia, ale na swietle zielonym/ wczesnym pomaranczowym. Za mna jechalo jeszcze jedno auto, ktore rowniez dostalo zdjecie.. Ma sens odwolanie??

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sens jest, jeśli auto jadące za Tobą było na tym samym pasie ruchu i było stosunkowo niedaleko, bo przy gwałtownym hamowaniu istniałoby ryzyko najechania przez samochód z tyłu (tym bardziej, że wiesz, że i tak kierowca przejechał skrzyżowanie). Pytanie jeszcze o dozwoloną prędkość w tamtym miejscu, bo siedemdziesiątka podniosłaby szanse powodzenia.

 

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090525/ZAKIEROWNICA/269802294

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogranieczenie bylo do 50km/h i z taka predkoscia sie poruszalem. Skrzyzowanie jest dosyc spore, wiec zanim dojechalem do fotoradau (ktory byl ustawiony za skrzyzowaniem) to zapewne zdazylo sie zapalic czerwone.. Ale na 100% wjezdzalem na swietle zielonym/wczesnym pomaranczowym. Bylem bardzo zdziwiony, ze blysnelo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sprawa, a błysnęło raz czy dwa razy? Może cwaniaki postanowiły z jednego zdjęcia zrobić podwójny użytek. Ja bym się postarał wyjaśnić sprawę, jeśli masz na to czas... i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 (raz za razem) - mi i kierowcy za mna. Jak przyjdzie foto, to sie bede na 100% odwolywac.

 

Takie cos udalo mi sie znalezc w internecie:

 

Co do sprawy w sądzie to powiedz, że jechałeś z prędkością 50km/h i światło zmieniło się na żółte gdy byłeś 8m od sygnalizacji, wtedy przedstaw obliczenia (droga jaką przebywa od momentu zmiany sygnalizacji do reakcji kierowcy oraz sama droga hamowania: tutaj masz pomocny link http://www.prawko-kw.../hamowanie.html )

 

 

@@Aga, wypowiesz sie jako spec od przepisow? :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie żaden spec :blush:

 

Być może było tak, że radar cykał fotki wszystkim, tak się czasem zdarza, a później rozsyłają mandaty licząc na to, że się człowiek przestraszy i zapłaci...

 

Odwołanie jest jak najbardziej możliwe, najlepiej chyba się osobiście tym zająć, a nie wysyłać pisma ... to mi trudno ocenić.

Jeżeli światło było zielone to miałeś jak najbardziej prawo wjechać na skrzyżowanie, przy żółtym musiałbyś argumentować, że bałeś się, że samochód jadący za Tobą nie wyhamuje. W związku z tym podjąłeś decyzję przejechania skrzyżowania, żeby uniknąć kolizji, tu dowodem jest zdjęcie auta jadącego za Tobą.

 

Tak myślę sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze na "moim" zdjeciu bedzie widac samochod jadacy za mna.. :mellow:

To by było podstawą do odrzucenia mandatu, nie może być dwóch aut na zdjęciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w Szczecinie jakiś czas temu fotobandyta robił zdjęcia ludziom nawet jak na zielonym jechali... oczywiście tłumaczenia idiotów od obsługi jak zwykle, że to niemożliwe i że będą śledzić sprawę... dlatego właśnie zdecydowałem się zakupić zestaw kamera on board + detektor radarów. nie mam zamiaru dać się naciąć tym frajerom na kasę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym ostrzec wszystkich podróżujących po Podkarpaciu: na drodze E4 między Łańcutem a Przeworskiem (czyli na ostatnim odcinku 4, na którym da się jako tako jechać) grasują ostatnio:

- czarny Opel - Vectra, chyba - z rejestracją KG coś tam;

- granatowy Mercedes Vito.

 

Ten ostatni jeździ po chamsku, zajeżdża drogę przy włączaniu się do ruchu, zmuszając do ucieczki na lewo (np. przez linię ciągłą), przy dwóch pasach ruchu i zajętym prawym siedzi na zderzaku, prowokując do szybszej jazdy / wyprzedzania itp. Nadaje się do doniesienia do policji, może lepiej do gazety.

 

 

 

Na jadących w stronę Przemyśla na parkingu koło lasku w Nowosielcach przy dobrej pogodzie czyha standardowo normalna policja z suszarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faaaakt! :) byl centralnie za mna wiec na 95% pojawi sie na "mojej" fotce - dam Wam znac! :)

najgorsze jest to,że teraz sie wycwanili i fotek nie wysyłaja (to chyba zależy od tego ,kto to tj.sm czy ITD itp).

Jest obecnie głośna sprawa (fota poniżej) i osoby od fotki mówią,że prawo wręcz zabrania wysyłania czy udostępniania fotek,dopiero w postępowaniu sądowym jest mozliwośc przedstawienia dowodu.

Sobie idioci wymyslili haczyk ,żeby ewentualnie kroicz kasy osoby ,które uwierzą na słowo i będa płacić zamiast do sadu smigac :(

post-7758-0-67256400-1363861564_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...