Skocz do zawartości

Prosty tester diagnostyczny - zamiast lapka z kabelkiem


raph

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi Wam o interfejs spinany po bluetooth ze smartfonem - to czy nie mają one czasem problemu z komunikacją z iPhone (taki mam telefon)?

 

Nie wiem czy każdy będzie śmigać ale na pewno kupisz taki który bez problemu działa z iOSem, wczytaj się aukcje. Nie wiem czy pierwszy z brzegu, ale są dostępne na allegro i w normalnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do iOS mam Elma ale wifi a nie z BT i działa. Programów jest trochę. Tylko że w Subaru nie miewam błędów wiec nie wiem czy się kasują. Dane pobiera. W Ssangyongu kasuje błędy.

Potwierdzam interfejs musi być na wifi a nie Bluetooth (jeśli chodzi o sprzęty Apple).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - nie rozmawiamy o zakładaniu warsztatu - do zabawy się nada. Np. działa z programem OBD Sound - łączysz telefon z Elmem i kabelkiem z radiem, uruchamiasz, wybierasz dźwięk np. Corvette albo Ferrari i jazda :) - ponieważ nowy fxt nie ma własnego dźwięku, to zabawa przednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do iOS mam Elma ale wifi a nie z BT i działa. Programów jest trochę. Tylko że w Subaru nie miewam błędów wiec nie wiem czy się kasują. Dane pobiera. W Ssangyongu kasuje błędy.

Potwierdzam interfejs musi być na wifi a nie Bluetooth (jeśli chodzi o sprzęty Apple).

 

No dobra - to już coś wiem. :)

 

Jak rozumiem - coś takiego by stykło: http://allegro.pl/elm327-wifi-2014-interfejs-diagnostyczny-cd-gw-fv-i5051112194.html ?

 

O jaki konkretnie sofcie do iOS mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Wam o interfejs spinany po bluetooth ze smartfonem - to czy nie mają one czasem problemu z komunikacją z iPhone (taki mam telefon)?

 

IPhony maja wykrastrowany BT (zablokowany przez iOS) takze pozostaje zmiana telefonu lub interfejsu.

Z tel m.in na Androidzie dzialaja bez problemu.

elm 327 to raczej zabawka a nie prawdziwy interfejs diagnostyczny. 

 

Zależy, ja tym interfejsem mam pełną oblsuge zgodna z egzaminerem, tylko dziala znacznie szybciej :)

Mozna m.in kasowac inspekcje, bledy poduszek, ustawiac skrzynie, czujniki, osiowac AC, itd.

Mowa o innych autach niz w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale i tak ciekawym o co chodzi z ust. AC? z osiowaniem pewnie chodzi o wały? tego bym nie tykał  :lol: ale o interfejsie z BT i jakieś apki w telefonie- to bym chciał i właśnie mnie zaintrygowało co można tym robić (oprócz kasowania błędów, czego akurat bym robić raczej nie chciał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

IPhony maja wykrastrowany BT (zablokowany przez iOS) takze pozostaje zmiana telefonu lub interfejsu. Z tel m.in na Androidzie dzialaja bez problemu.

 

 

Z tego co Koledzy wyżej piszą, na Wifi działa bez problemu.

 

Chciałbym tylko poznać jakieś przykładowe apki na iOS, które to pociągną - i które ktoś tutaj z forum z powodzeniem używa. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale i tak ciekawym o co chodzi z ust. AC? z osiowaniem pewnie chodzi o wały? tego bym nie tykał  :lol: ale o interfejsie z BT i jakieś apki w telefonie- to bym chciał i właśnie mnie zaintrygowało co można tym robić (oprócz kasowania błędów, czego akurat bym robić raczej nie chciał).

 

Nie wiem, nie wchodziłem. Widzi kilka modułów: abs, ecu, body, AC, cz. parkowania, skrzyni, itp. Osiuje się chyba jak się deske rozdzielczą wymienia, nie bawiłem się tą opcją. Kasowałem jedynie błędy ECU oraz interwały przeglądów. Fajny najer to podgląd parametrów skrzyni, % zużycia sprzęgła i ilości załączenia poszczególnych biegów :).

Także ELM327 to nie jest taka prosta zabawka, bo można tym wiele zdziałać.

 

na telefonie używałem tylko Torque, za dużo tym nie zrobisz poza kasowaniem błędów i podglądem podstawowych parametrów.

Edytowane przez sherif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...