Skocz do zawartości

amortyzatory XV diesel


ketivv

Rekomendowane odpowiedzi

tragedii jeszcze nie ma ale na jednym z amortyzatorów powiększa mi się plama oleju, dokładnie chodzi o prawy tył, reszta sucha

 

poszukuje informacji i jakiś niefabrycznych amortyzatorach do XV jakby ktoś coś wiedział to polecam się pamięci

 

IMG_20150424_142641.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezka sprawa z zamiennikami bo auto jest "swieze" na rynku... Na portalach aukcyjnych wyskakuja tylko "sprawne uzywki". Z uzywanymi wiadomo jak jest mozesz kupic i zrobic na nich jeszcze 100k km a mozesz kupic i za tydzien bedziesz miał to samoco teraz - jest to loteria. Dopoki nie rzygaja olejem jakos strasznie to bym smigal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

 

ketiv dlaczego? nawet nie strasz ze w 3 letnim aucie jest juz do wymiany...
 
 
nic złego się nie dzieje pomijając jednego z tyłu o czym wspominałem w tym wątku,
przychodzi czas na dalsze zmiany skoro mam z tym "paściem" zostać na dłużej  ;)
 
na chwilę obecną przyszedł czas na zawieszenie, jeśli to się uda przyjdzie czas na układ hamulcowy i tak dalej aż do jak jedyne co go będzie łączyło z dieslem to napis na klapie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

 

to wszystko to znam :) 

 

niewarte zainteresowania (może z wyjątkiem Bilsteina) w tych pieniądzach lub niewiele większych można dobrać coś innego niemalże "na miejscu" 

 

chodziło mi o zwykłe zamienniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kyb czy tokico nie produkują???


tak jak juz pisalem na portalach aukycjnych masz oem amorki wyciagniete z rozbitków z 2013 czy 14 roku w smiesznych piniadzach... Do Xv niczego lepszego czy nowego bym nie szukal bo nie nie jest tego wart :biglol:

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do Xv niczego lepszego czy nowego bym nie szukal bo nie nie jest tego wart
 

 

odpowiem dyplomatycznie - jest i nie jest 

 

w moim konkretnym przypadku gdyby nie silnik, sprzęgło i skrzynia zainwestowałbym jak najbardziej między innymi w dobry zawias

 

bo w tym aucie tkwi potencjał do zrobienia naprawdę świetnego samochodu, nie bez powodu pytam o "tanie aftermarkety" bo niestety wiem, że XV to projekt niemalże już przegrany i chodzi tylko o zachowanie jego sprawności technicznej 

 

w KYB pojawiły się amortyzatory na tył dedykowane do XV, nie wiem czy są już dostępne, pewnie przód pasuje z Forka SH wtedy mamy komplet o teoretycznie tej samej charakterystyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy "dobry zawias"? 

Bo ten w XV przynajmniej z 2014 r po lifcie wcale zly nie jest tzn jest sztywny (nawet czasami troche za bardzo) ,spreżysty, z wybieraniem nierówności problemu nie ma, auto na zakretach nie przechyla sie. Nie wiem czego wiecej można by oczekiwac od zawieszenia w tym aucie i wogole w autach tego typu/segmentu


Z doswiadczenia z poprzednimi japońcami kyb czy tokico były mieksze od serii


Tak jak koledzy napisali warty zainteresowania jest bilstein. Ale b6 to amorek usportowiony jest i w aucie bedzie twardo. A XV na sportowa czy tuningowa maszyne nie za bardzo sie nadaje bo to zwykle miejskie srednio komfortowe auto jest :)

Co innego np taki civic. Lekko obniżysz, zainwestujesz w ładną 19 calową felge i auto zaczyna przynajmniej prezentowac sie naprawde niezle. A w takim XV? Obniżysz i auto straci swój urok i funkcjonalnosc. dlatego naprawde nie wiem czego wiecej można oczekiwac od zawieszenia w XV

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie nie obniżę  ;)

 

 

chodzi tylko o aftermarketowy zamiennik bądź OEM raczej na tył bo pewnei czeka mnie wymiana 

 

gdybym miał robić drastyczną zmianę to mniej więcej wiem co by to było (nie Bilstein, nie Cusco i nie Tein)

 

 

 

 

A XV na sportowa czy tuningowa maszyne nie za bardzo sie nadaje bo to zwykle miejskie srednio komfortowe auto jest
 

 

nie wiem czemu miałby się nie nadawać

 

 

tunning to strojenie, dostosowanie do potrzeb, XV nadaje się do tego jak wiele innych aut (niemalże każde) ja odpuściłem tylko dlatego, że nie wierze już w finalny projekt

 

właściwie to powoli szukam następcy  ;) a to pewnie chwilę potrwa i w tym czasie XV winien być sprawny, szkoda tego auta bo koncepcja wydawała się dobra ale cóż "zderzenie z rzeczywistością" zweryfikowało plany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...