Skocz do zawartości

Auto z przeznaczeniem na co dzień i od święta laweta


siner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

może będziecie mi wstanie pomóc, szukam auta które mógłbym spokojnie poruszać się na co dzień a raz w miesiącu pociągnąć lawetę z Nissanem Micrą K11 i pojawić się np w Bednarach albo na Ułężu  ;). Na co dzień robię około 60% przebiegu po mieście i 40% na trasie więc nie chciałbym też za dużego samochodu co by spokojnie i cicho przemieszać się w trasie.

 

Oczywiście pierwszym pomysłem był Forester ale nie wydaje mi się, że to auto spokojnie zniesie dłuższe trasy. Zastanawiam się nad jakimś VAGiem ale szczerze ciężko coś wybrać bo jak wiadomo nie ma auta idealnego ;) Poratujecie mnie może jakimiś swoimi doświadczeniami.

 

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to około 40 tys zł.

 

P.S. - zakładamy, że mam prawo jazdy BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie mieć problemów z prawem, trzeba starannie wybrać samochód - za lekki - nie będziesz mógł ciągać lawety, za ciężki - będziesz potrzebował Viatoll i prawa jazdy E lub B96. Np. za foresterem SJ pociągniesz legalnie mniej niż 1600KG (DMC) a na prawko B tylko mniej niż 1400 (około, zależnie od wersji). Pozwoli to pociągnąć najmniejsze lawety o ładowności ok 900kg co dla sportowej Micry powinno starczyć. Optimum to ok. 2000kg DMC ciągnika, albo viatoll, B+E i wtedy lepsze są duże, ciężkie auta do holowania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat passat B5 w sławetnym 1.9, bodajże AWX w odpowiedniej kombinacji wyposażenia- ma w papierach idealnie 2000kg- co daje możliwość ciągnięcia przyczepy o DMC 1500kg- to jest max maxów na B kategorię.

Nawet biorąc pod uwagę zazwyczaj  DMC auta o 33% większa jak DMC lawety- bo jak wiadomo według przepisów hamulec najazdowy według naszych przepisów nie jest brany jako przyczepa z hamulcem.

 

Jako holownik, nawet okazyjny nie brałbym nic innego jak auto z AWD/4x4- w mega ostateczności RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...