Skocz do zawartości

Uszczelka przedniej szyby - forester 2000


stk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wymieniłem przednią szybę w moim Foresterze 2,0 rocznik 2000. Po wymianie zgubiłem uszczelkę górną.

Założyli nową w ramach reklamacji. Po upływie 2 tygodni zgubiłem prawą uszczelkę tej samej szyby. Czy to się zdarza? W serwisie (Nord Glass) powiedzieli, że nie mieli takiego przypadku.

Gdzie można kupić taką uszczelkę?

Pozdrawiam

stk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić z metra ale gdzie to nie podpowiem bo nie wiem. Mi też w poprzednim Forku 2001r. ktoś tak szybę wkleił, że nie założyli najpierw uszczelki i wkleili szybę a uszczelkę na sylikon na szybę :toobad:  Przy 180 na trasie mi ją oderwało :facepalm:  Musiał ktoś spatrolić przy wstawianiu szyby. Prawą uszczelkę??? Tam są zaczepy więc albo połamali i ją przykleili albo źle zapięli ale raczej połamali i ni kupili drugich.

Edytowane przez KRYSZTAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarza sie i to często

też zgubiłem prawą uszczelke na antystradzie, podkreśle że była nowa na nowych zaczepach i a i tak przy 160km/h ją wyrwało, jak kupie następną to zamontuję ją na kleju do szyb i tego już pęd powietrza nie ruszy. 

Co do źródeł kupna odpuść sobie ASO - cena kosmos, filuj dział "sprzedam" albo aledrogo.pl, łatwo nie będzie - rzadki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tych bocznych uszczelek w ASO wcale nie powala ~110,- /str + spinki ~10,-/szt potrzeba 4szt.

 

 

 

Po upływie 2 tygodni zgubiłem prawą uszczelkę tej samej szyby. Czy to się zdarza? W serwisie (Nord Glass) powiedzieli, że nie mieli takiego przypadku.

 

zostawili stare spinki, a one są jednorazowe z założenia. Czasami da się założyć drugi raz ale nie trzymają już dobrze i pęd powietrza może listwę zdmuchnąć. Też zgubiłem prawą i po analizie używek w cenach ~50-70 PLN+przesyłka wybór nówki za niewiele więcej był oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Kończę ten temat. Dziękuję za odpowiedzi.

Kupiłem na allegro używaną listwę za 40 zł w b. dobrym stanie poza spinkami mocującymi.

W serwisie wymienili wszystkie spinki na nowe - chyba w ramach reklamacji, bo nic nie zapłaciłem.

Rację mają Kryształ i Ozarek - te spinki są jednorazowe - po demontażu trzeba je wymienić na nowe, nie ma innej opcji. 

Pzdr

stk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 lata później...

podbijam! 

Kolejny raz odleciała mi uszczelka górna przedniej szyby. Stukała o dach i zdążyłem się zatrzymać i ją zawinąć do bagażnika. Oryginalna zaginęła w trasie jakiś czas temu - ta obecna jest produkcji saint Gobain. W niskich temperaturach robi się dość sztywna. 

Ona fabrycznie jest na "wcisk", ale co myślicie o nałożeniu cienkiej warstwy kleju w miejscu, w którym wchodzi na szybę? 

Przerabiał to ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podbijam! 
Kolejny raz odleciała mi uszczelka górna przedniej szyby. Stukała o dach i zdążyłem się zatrzymać i ją zawinąć do bagażnika. Oryginalna zaginęła w trasie jakiś czas temu - ta obecna jest produkcji saint Gobain. W niskich temperaturach robi się dość sztywna. 
Ona fabrycznie jest na "wcisk", ale co myślicie o nałożeniu cienkiej warstwy kleju w miejscu, w którym wchodzi na szybę? 
Przerabiał to ktoś ?
Ja, jakieś 2-3tyg temu. Cienko nałożyłem kleju takiego do szyb samochodowych. Trzyma jak głuchy drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2021 o 21:34, ewemarkam napisał:
W dniu 12.04.2021 o 21:31, fidel25 napisał:
podbijam! 
Kolejny raz odleciała mi uszczelka górna przedniej szyby. Stukała o dach i zdążyłem się zatrzymać i ją zawinąć do bagażnika. Oryginalna zaginęła w trasie jakiś czas temu - ta obecna jest produkcji saint Gobain. W niskich temperaturach robi się dość sztywna. 
Ona fabrycznie jest na "wcisk", ale co myślicie o nałożeniu cienkiej warstwy kleju w miejscu, w którym wchodzi na szybę? 
Przerabiał to ktoś ?

Ja, jakieś 2-3tyg temu. Cienko nałożyłem kleju takiego do szyb samochodowych. Trzyma jak głuchy drzwi.

 

Dzięki! wypróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...