Skocz do zawartości

Alfa Romeo Giulietta


drout

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie warte to jest coś. Pomagam kupić samochód siostrze i po kilku jazdach próbnych siostra zakochała się w giulietta. I teraz pytanie czy wybić z głowy czy jednak to może dobry wybór. W grę wchodzi Pb bo miasto robi głównie. Kurcze z włoskiego to ja głównie wino do tej pory. Ale przyznam że fajnie się taką Julka jechało. Fajnie twarda itp

 

Topotolk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 alfy miałem, bardzo je kochałem, lecz na wszystkie ASO sie poobrażałem :).

 

Nie mam doświadczenia z tym modelem, ale miałem po kolei 3 alfy. Fajnie jeździły, delikatne zawieszenia, jak były nowe i na gwarancji, to luz. Mam jednak po nich alergię na ASO fiata. Nie żeby było strasznie dużo awarii, ale ile razy mnie próbowano zrobić w konia - nie policzę, a ile zrobiono to niew wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest piękna i w kopciuchu z d//n/a po programie oraz w turbodoświniowanej benzynie idzie jak wściekła. Dwóch kuzynów miało Julki, ta na gnojówkę po programie była absurdalnie szybka. Kuzyn miał ją 3 lata od nowości, jak się nie mylę, nie narzekał na nadprogramowe serwisy, a auto ciężej mieć nie mogło. Wiem, że była tam robiona jakaś gruba wymiana elementów zawieszenia w ramach gwarancji. Tylko pozostaje pytanie, jak to się będzie zachowywało w dłuższej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem że julki juz całkiem przyzwoite są. A ta 1.nie-ASO ładnie juz śmiga. Sam nie wiem. Siostra nie chce chyba już o niczym innym słyszeć. Ale jeśli ma to jeździć głównie na lawecie to jej wybije z głowy. Teraz ma zupełnie bezobslugowy japoński samochód w którym nawet ciężko maskę podnieść bo się zastała

 

Topotolk

Kurcze napisałem jeden cztery turbo a zmienia w nie aso hahahaha

 

Topotolk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 10 lat alfami miałem raz lawetę - po złym paliwie (a i jeszcze raz po małym dzwonie). Jak sie cos psuło, to łagodnie, przede wszystkim złużycie elementów zawieszenia i słynny wariator w twin sparku (wymieniany co jakieś 25kkm, ale zawsze na gwarancji, bo na nowy rok dawali). Radość z jazdy była na wysokim poziomie, mimo, że nie miałem mocnych modeli (Max 165koni). Oczywiście teraz bym wybrał VX zamiast tej alfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie cos psuło, to łagodnie...

 

Prawie się popłakałem.

 

Ja myślałem o 159 przed trzema laty. Bardzo klimatyczny samochód, włoski styl wnętrza wyczuwalny nawet przez niewidomego. Tylko że jak poszedłem do salonu to się okazało, że właśnie przed miesiącem skończyli produkcję i 'na stoku' zostały tylko dwa czarne egzemplarze ze słabszym dyszlem.

 

Uznałem to za znak z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sie cos psuło, to łagodnie...

Prawie się popłakałem.

 

Ja myślałem o 159 przed trzema laty. Bardzo klimatyczny samochód, włoski styl wnętrza wyczuwalny nawet przez niewidomego. Tylko że jak poszedłem do salonu to się okazało, że właśnie przed miesiącem skończyli produkcję i 'na stoku' zostały tylko dwa czarne egzemplarze ze słabszym dyszlem.

 

Uznałem to za znak z nieba.

No właśnie a jak z Julka. Powiem wam ze po jeździe próbnej mimo że to siostra prowadziła tez mi się ten samochód spodobał. I teraz wiem dlaczego ludzi ciągnie do alf

 

Topotolk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem też na etapie auta dla żony. Jeśli nie jeździliście, to spróbuj jeszcze mazdę 3. Po jeździe żona się zakochała, chociaż wcześniej jeździliśmy przynajmniej 5 innymi autami. Oczywiście silnik 2.0 (wystarczy 120KM)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona kumpla z pracy ma Giuliettę (nówka z salonu). Niestety przez długi

czas robiła psikusy typu rozładowanie aku w ciągu kilku godzin pod pracą=

laweta do serwisu. Problemu oczywiście nie potrafili zdiagnozować. Teraz

podobno już wyrosła i się nie psuje.

Mogę coś napisać też w kwestii Mazdy. Sam mam nową 6 i muszę przyznać

że Mazda poszła dobrą drogą. Fajny wygląd, super komfort i do tego spalanie-

płynna trasa to zużycie około 6l/100km (2.0 benzyna AT kombi).

Podejrzewam, że 3 zachowuje się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa jest fajna, ale ja wolę silniki bezproblemowe (a dla mnie to są benzynowe bez doładowania). Zresztą 3ka była jedynym autem, które podobało się żonie i mnie. Ona patrzy na wygląd i kolor, a ja na prowadzenie i silnik(dźwięk silnika bardzo fajny-sportowy), ponieważ auto ma służyć długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do Mazdy jeszcze nie dotarliśmy

 

Topotolk

Polecam!

 

To jest samochód z gatunku gdzie więcej fajnej techniki w aucie niż zbędnej elektroniki na pokaz.

Mazda idzie pod prąd i jest dzięki temu inna od konkurencji bardzo podobnej wewnątrz! :)

 

Rozumiem, że temat Hondy Civic nie aktualny? ;)

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teść co jakieś 3 lata kupuje nowego civica - ma już czwartego - z jednej strony to fakt, że w takiej eksploatacji są totalnie bezawaryjne, ale dla mnie to auto nie prowadzi się fajnie - silnik bez oddechu (1.8) zawieszenie bez ducha. Jeno kufer duży i wygląd kosmiczny. Auta potem sprzedaje rodzinie - i jak słyszę o ich losach, to starsze już takie niezawodne nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drout, u nas podobna sytuacja. Córka zakochała się w MiTo. Chciała mały samochód z automatem, którym da się wyprzedzać "podobnie jak taty Foresterem". Wiec szybko okazało się, że musi to być coś ze skrzynią dwusprzęgłową. I tutaj wybór jeszcze bardziej się zawęził... Przy analizowaniu "za i przeciw", "rankingów awaryjności vs obiegowych opinii ", Córka stwierdziła, że woli jeździć autem wymarzonym i czasem jechać go naprawić niż bezawaryjnym ale też nudnym i nijakim

Edytowane przez piotruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...