Skocz do zawartości

Jakie macie spalanie w 2,5 230km


Młoda5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do zakupu Forka :). Ze względu na to iż ciężko dostać ciekawą wersję z 2,0, rozważam zakup 2,5 230km. I pytanie jak w temacie, ile pali przy normalnej jeździe ? Dokładnie chodzi o model z 2007. Jakie są typowe mankamenty, na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Z góry dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 XT manual: średnio 12,5/100 - miasto. Trasa średnio 11/100 (jak jadę w góry z Trójmiasta), ale górnej granicy nie ma... 16-17/100 przy prędkościach "autostradowych" jest również w zasięgu.

Rekord 8.5/100 (na odcinku ponad 400 km nie przekraczałem 90 km/h - awaria zamka maski -_- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków jazdy i nogi kierowcy. Przy spokojnej jeździe do 100km/h u mnie 9.0-9.5 l/km w trasie 8.3-8.5 jest możliwe.

Przy tym samym silniku moja impreza jeszcze nigdy nie osiągnęła takiego wyniku, chociaż ma mniejsze opory powietrza niż Forek. Ale w sumie rzadko schodziłem do takich średnich prędkości.... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warunków jazdy i nogi kierowcy. Przy spokojnej jeździe do 100km/h u mnie 9.0-9.5 l/km w trasie 8.3-8.5 jest możliwe.

Dla mnie nieosiągalne...Nawet podczas powrotu z wakacji z podejrzeniem UPG nie zszedłem poniżej 10l.

Generalnie, przy normalnym jeżdżeniu na trasie ok.11l a miasto ok.15. Da sie zejść do 13 ale po co? Żeby się męczyć

Edytowane przez bartol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko zależy od warunków jazdy i nogi kierowcy. Przy spokojnej jeździe do 100km/h u mnie 9.0-9.5 l/km w trasie 8.3-8.5 jest możliwe.

Przy tym samym silniku moja impreza jeszcze nigdy nie osiągnęła takiego wyniku, chociaż ma mniejsze opory powietrza niż Forek. Ale w sumie rzadko schodziłem do takich średnich prędkości.... ;)

 

Mi w imprezie 2.5T raz się udało zejść do 10.3 l/100 km. Raz na 155 tańkowań :-) A generalnie jako minimalne spalanie można uznać pewnie 11 l/100 km przy baaardzo spokojnej jeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do powieszenia nad łóżkiem tudzież przyklejenia w aucie ;) :

 

Późna wiosna - wczesna jesień (śr. temp. od 15 do 30 st.C):

1. Miasto krótkie trasy -> 13-15 l/100km

2. Miasto długie trasy  -> 11,5-13,5 l/100km

3. Trasa (Krk-Waw)     ->  9,5-12,5 /100km

 

Późna jesień - wczesna wiosna (śr. temp. od -15 do 10 st.C):

1. Miasto krótkie trasy -> 14,5 do 16,7 l/100km

2. Miasto długie trasy  -> 12,5-14 l/100km

3. Trasa (Krk-Waw)     -> 10-12,5 /100km

 

Noga średnio ciężka, silnik przez 85% użytkowania w ww. warunkach rzadko widzi 5tys. W zimie i lecie na krótkich trasach jeżdżę delikatnie oczywiście. Jak wynika z opisu nigdy nie zszedłem poniżej 9,5 l/100km oraz nie zdarzyło mi się przekroczyć 16,7 l/100km w normalnych (przeciętnych) warunkach jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...