Jump to content

Czy ktoś używa tych opon?

eex2
 Share

Recommended Posts

Konkretnie chodzi o zimówki Cooper Weather-master S/T2.

Czy ktoś ma może takie?

Bieżnik jakiś dziwny (hamowanie?), ale może w końcu nie będę miał problemów zimą z wyjeżdżaniem z rowów co mi się notorycznie na wsi między polami zdarza (przód i tył jednej strony w rowie 20cm i jeśli jest śnieg to płużę wzdłuż i trudno wskoczyć na drogę z powrotem - ok no może brak umiejętności, a może trapy lepiej kupić?).

Miałem zimowe coopery (inne discoverer m+s, ale bieżnika bardzo podobny - też pod kolce) i sprzedałem zanim sie starły. Śliskie na mokrym asfalcie, ale w śniegu dość dobre - jak na zimowkę mocno agresywny bieżnik. Mimo to zakopywalem się (Ssangyongiem) i wiele razy uzywałem łańcuchów. Trapy też mam :). Zmiana na Continentale była na szosie bardzo wyraźną poprawą, a w teren zacząłem jeździć innym autem na goodyearach Duratrac i one dopiero fajnie robią w śniegu, ale nie ma małych.

Sam nad podobnymi myślałem do swojego, ale wybór padł na bieżniki. Zachowanie ich można obejrzeć na filmie zamieszczonym w innym temacie.

Nie żałuję, choć nie mam porównania do "markowych" gum. Wiem tylko, że Falken były o kant d..y rozbić.

Potwierdzam że bieżnikowane zdecydowanie spisują się w wioskowych klimatach, pod warunkiem że nie jeździmy po autostradzie i do tego są głośne.

A i nie tylko, Szamanku. Generalnie większość czasu zasuwam dobrze utrzymaną "Zakopianką" na odcinku Skawa-Nowy Targ. Zachowują się poprawnie i na takiej nawierzchni. Nie zauważyłem, żeby były nadto głośne. Natomiast przy większych prędkościach (...>155 km/h) przy trasie np. do Krakowa czuć, że potrafią płynąć w zakręcie. Trzeba się przyzwyczaić.

@szywoj011

Śnieg wrócił :P

Edited by radek_shin

Konkretnie chodzi o zimówki Cooper Weather-master S/T2.

Czy ktoś ma może takie?

Bieżnik jakiś dziwny (hamowanie?), ale może w końcu nie będę miał problemów zimą z wyjeżdżaniem z rowów co mi się notorycznie na wsi między polami zdarza (przód i tył jednej strony w rowie 20cm i jeśli jest śnieg to płużę wzdłuż i trudno wskoczyć na drogę z powrotem - ok no może brak umiejętności, a może trapy lepiej kupić?).

A jaki rozmiar potrzebujesz? Bo może cos innego bym polecił - bardzo dobrego na śnieg, a przy okazji przyzwoitego na mokrym asfalcie

Ja miałem w Grand Cherokee Cooper Discoverer m+s2 i w śniegu bardzo dobrze się sprawowały, a na asfalcie jakoś nie miałem okazji do jakiegoś gwałtownego hamowania aby sprawdzić bo przy normalnej jeździe mimo agresywnego bieżnika było nawet ok.

lukass,

Forek MY09 ma nietypowe dość 225/55/R17 i ciężko coś znaleźć (Hankook Dynapro Icept. nie ma tego rozmiaru)

Yokohama Ice guard lub Hankook IZ - tylko nie jest to dostepne na każdym rogu, ale dla chcącego nic trudnego.