Skocz do zawartości

Czy ktoś używa tych opon?


eex2

Rekomendowane odpowiedzi

Konkretnie chodzi o zimówki Cooper Weather-master S/T2.

Czy ktoś ma może takie?

Bieżnik jakiś dziwny (hamowanie?), ale może w końcu nie będę miał problemów zimą z wyjeżdżaniem z rowów co mi się notorycznie na wsi między polami zdarza (przód i tył jednej strony w rowie 20cm i jeśli jest śnieg to płużę wzdłuż i trudno wskoczyć na drogę z powrotem - ok no może brak umiejętności, a może trapy lepiej kupić?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zimowe coopery (inne discoverer m+s, ale bieżnika bardzo podobny - też pod kolce) i sprzedałem zanim sie starły. Śliskie na mokrym asfalcie, ale w śniegu dość dobre - jak na zimowkę mocno agresywny bieżnik. Mimo to zakopywalem się (Ssangyongiem) i wiele razy uzywałem łańcuchów. Trapy też mam :). Zmiana na Continentale była na szosie bardzo wyraźną poprawą, a w teren zacząłem jeździć innym autem na goodyearach Duratrac i one dopiero fajnie robią w śniegu, ale nie ma małych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nad podobnymi myślałem do swojego, ale wybór padł na bieżniki. Zachowanie ich można obejrzeć na filmie zamieszczonym w innym temacie.

Nie żałuję, choć nie mam porównania do "markowych" gum. Wiem tylko, że Falken były o kant d..y rozbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że bieżnikowane zdecydowanie spisują się w wioskowych klimatach, pod warunkiem że nie jeździmy po autostradzie i do tego są głośne.

A i nie tylko, Szamanku. Generalnie większość czasu zasuwam dobrze utrzymaną "Zakopianką" na odcinku Skawa-Nowy Targ. Zachowują się poprawnie i na takiej nawierzchni. Nie zauważyłem, żeby były nadto głośne. Natomiast przy większych prędkościach (...>155 km/h) przy trasie np. do Krakowa czuć, że potrafią płynąć w zakręcie. Trzeba się przyzwyczaić.

 

@szywoj011

 

Śnieg wrócił :P

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi o zimówki Cooper Weather-master S/T2.

Czy ktoś ma może takie?

Bieżnik jakiś dziwny (hamowanie?), ale może w końcu nie będę miał problemów zimą z wyjeżdżaniem z rowów co mi się notorycznie na wsi między polami zdarza (przód i tył jednej strony w rowie 20cm i jeśli jest śnieg to płużę wzdłuż i trudno wskoczyć na drogę z powrotem - ok no może brak umiejętności, a może trapy lepiej kupić?).

A jaki rozmiar potrzebujesz? Bo może cos innego bym polecił - bardzo dobrego na śnieg, a przy okazji przyzwoitego na mokrym asfalcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w Grand Cherokee Cooper Discoverer m+s2 i w śniegu bardzo dobrze się sprawowały, a na asfalcie jakoś nie miałem okazji do jakiegoś gwałtownego hamowania aby sprawdzić bo przy normalnej jeździe mimo agresywnego bieżnika było nawet ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass,

 

Forek MY09 ma nietypowe dość 225/55/R17 i ciężko coś znaleźć (Hankook Dynapro Icept. nie ma tego rozmiaru)

Yokohama Ice guard lub Hankook IZ - tylko nie jest to dostepne na każdym rogu, ale dla chcącego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...