Skocz do zawartości

Sprzedaż auta firmowego (działalnośc gospodarcza) a VAT


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś mi poradzi bo już zgłupiałem - co ksiegowa to inna opinia itd.

W lutym 2011roku kupiłem na FV (VAT22%) samochód za 85 tyś brutto. Skorzystałem z odliczenia 6 tyś VATu.

W tej chwili chciałbym to auto sprzedać za 60 tyś brutto i realnie chciałbym wiedzieć ile pieniędzy z tego mi zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi poradzi bo już zgłupiałem - co ksiegowa to inna opinia itd.

W lutym 2011roku kupiłem na FV (VAT22%) samochód za 85 tyś brutto. Skorzystałem z odliczenia 6 tyś VATu.

W tej chwili chciałbym to auto sprzedać za 60 tyś brutto i realnie chciałbym wiedzieć ile pieniędzy z tego mi zostanie.

Nie informowali Cie k nie doradzali bys wyprowadzi z dzialalnosci przed zmiana przepisow vat i przed dochodowym by poszlo pol rokunprzed sprzedaz w darowizne ? Zmien obsluge i plac za porzadne doradztwo wiecej albo plac miesiecznie mniej plus na co dzien podatki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, a  nikt nie wspomni, że przez te lata fv za paliwo były odliczane (nawet te z wakacji), że naprawy i serwis był odliczany (brany w koszty)...

 

to takie prawo Kalego - jak ja to w porządku, jak mi to już źle...

 

z jakiegoś powodu przecież auto zostało kupione na firmę prawda? lukass - to nie do do Ciebie ale do tych, którzy tylko płaczą jak im źle w tym państwie.

Edytowane przez wolnemiasto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, a nikt nie wspomni, że przez te lata fv za paliwo były odliczane (nawet te z wakacji), że naprawy i serwis był odliczany (brany w koszty)...

 

to takie prawo Kalego - jak ja to w porządku, jak mi to już źle...

Patrzaj swoja miara !

A placi np ? zdrowotne przez cale zycie i czeka w kolejce do doktora i na pajaca z wosp skladki bo przez 30 lat w kraju nie potrafia zdrowotnej opieki na cywilizownym poziomie zapewnic za twoje pieniadze? A malo placi podatkow drogowych i jezdzi po drogach jak nie wiem gdzie i stoi na bramkach na niby autostradach z 2 pasami wybudowanymi z twoich pieniedzy ?

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok tylko dlaczego mogłem odliczyć 6 kpln a trzeba oddać więcej? ??

 

Topotolk

własnie to jest najgorsze …. tez tk miałem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, a  nikt nie wspomni, że przez te lata fv za paliwo były odliczane (nawet te z wakacji), że naprawy i serwis był odliczany (brany w koszty)...

 

to takie prawo Kalego - jak ja to w porządku, jak mi to już źle...

 

z jakiegoś powodu przecież auto zostało kupione na firmę prawda? lukass - to nie do do Ciebie ale do tych, którzy tylko płaczą jak im źle w tym państwie.

Podobnie auto się amortyzowało więc po co płakać ,że trzeba zapłącić dochodowy od mniejszej wartości jak się nie płaciło podatku od większej wartości.

 

Sprzedaj w takim czasie aby wartość była 30 tys, to ktoś odliczy 6 tys VATu , tyle co Ty zapłacisz. A jak nie chcesz płącić 19% CITu to poczyń inwestycje na kwotę sprzedaży auta i zobowiązanie nie wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kurczę, a  nikt nie wspomni, że przez te lata fv za paliwo były odliczane (nawet te z wakacji), że naprawy i serwis był odliczany (brany w koszty)...

 

to takie prawo Kalego - jak ja to w porządku, jak mi to już źle...

 

z jakiegoś powodu przecież auto zostało kupione na firmę prawda? lukass - to nie do do Ciebie ale do tych, którzy tylko płaczą jak im źle w tym państwie.

 

Podobnie auto się amortyzowało więc po co płakać ,że trzeba zapłącić dochodowy od mniejszej wartości jak się nie płaciło podatku od większej wartości.

 

Sprzedaj w takim czasie aby wartość była 30 tys, to ktoś odliczy 6 tys VATu , tyle co Ty zapłacisz. A jak nie chcesz płącić 19% CITu to poczyń inwestycje na kwotę sprzedaży auta i zobowiązanie nie wystąpi.

!! Jakego?citu jak by byl os.prawna to siada i plaka !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zk, mniej emocji, bo wychodzi jakis belkot :)

Zimny jestem jak glaz tylko stukam palcem w jakis ekran dotykowy i tak wychodzi ...takze przeprasam za jakies nie take slowa i td

Cholera jasna bede chyba czytal niz pisal bo normalnie nie da sie

Edytowane przez zk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale jeżeli auto nie miało wbite w dowodzie VAT1 - czyli auto ciężarowe z odpisem vat to kolega odliczał paliwo i naprawy jedynie z dochodowego 19%. Vatu nie mógł odliczyć chyba że kilometrówka itp...lub tylko połowę vatu - teraz dokładnie nie pamiętam ale jutro z ciekawości dopytam :P
Jedynie wyprowadzenie auta z firmy 6 miesięcy przed sprzedażą.

Zawsze można się poratować i sprzedać uszkodzony ;)

 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ciężko zrozumieć co wklepujesz

Topotolk

Merytorycznie wpisy są do ogarnięcia w sferze emocjonalne nie rozumiem jak można popierać bandyterkę robiąca z nas niewolników na codzień !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie informowali Cie k nie doradzali bys wyprowadzi z dzialalnosci przed zmiana przepisow vat i przed dochodowym by poszlo pol rokunprzed sprzedaz w darowizne ?

Powiedzmy ze tak nie mogłem wtedy zrobić :(

 

 

Podobnie auto się amortyzowało więc po co płakać ,że trzeba zapłącić dochodowy od mniejszej wartości jak się nie płaciło podatku od większej wartości.

Czemu płakać? Bo przez chorą ustawe o VAT mój zysk podatkowy wynosi w przybliżeniu "zero" :(

Kupiłem za 85 tyś - odliczyłem 6 VATU  i 15 amortyzacji.

Teraz zapłacę 20, 5 tyś VAT i PIT razem - zysk jak cholera. A US dwa razy skasował VAT za to samo auto :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A US dwa razy skasował VAT za to samo auto :(

i To jest właśnie piękne :)

Dodatkowo zabrali Vat za osobówki ..:)

A żeby było mało jak auto ma VAT-1 w dowodzie i przyjdą panowie na kontrolę to robią zdjęcia i wysyłają auto na przegląd jeżeli nie spełnia obowiązujących warunków do odpisu VAT-1 [w skrócie część "bagażowa" większa od osobowej] to zabierają możliwość odpisu VAT'u + kara + chyba [tego pewien nie jestem] korekta każdego miesiąca z odjęciem Vatu z tego samochodu :)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś na umowę kupna sprzedaży lub vat-marża i wprowadziłeś auto do firmy to MUSISZ wystawić Fakturę na 23% Vatu :)

Nawet nie możesz wystawić Vat-marży jeszcze nie dawno tak można było ;)

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba było kupować bez fv i nie byłoby problemu.

Z tymże w 2011r były troche inne przepisy i tak źle to nie wyglądało - odliczałem 6 tys VAT, 19% w postaci amortyzacji, a potem sprzedawałeś z  stawką VAT zwolniony, więc płąciłeś tylko 19% PIT i już, a teraz szkoda słów........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...