Skocz do zawartości

WRX 03r 2 problemy z silnikiem


blasterpl

Rekomendowane odpowiedzi

1. delikatne ale jednak wyraźne stukanie silnika przy wchodzeniu na obroty (przy stałych obrotach i przy schodzeniu z obrotów cisza). Zdecydowanie bardziej słychać na zimnym silniku , przy ciepłym dużo ciszej.

 

2. Drugi problem mysle ze zwiazany ze źle zrobionym remapem. Remap robiony we Wrocławiu (narazie może bez nazwy firmy) i jak dla mnie to robota spartolona bo:

- zapala się check no i auto przestaje jechać (nieraz wystarczy wyłączyć silnik na chwile i jest ok a innym razem check potrafi świecić 2 dni i nic nie pomaga) . Obecny właściciel nie sczytywał kodów .

- Auto po odpaleniu na zimno nierówno pracuje na wolnych obrotach. Nie nazwał bym tego falowaniem obrotów , raczej takie gwałtowne spadki obr. o 100-200 obr i powrót do normalnych obrotów.

- Wykres z hamowni pokazuje 260 KM a jak dla mnie to auto b. słabo jedzie. Porównuję do GT-ka seria.

 

Co koledzy myślą na ten temat , chce kupić to auto co czynić :wacko:

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sczytaj kody błędów. Bez tego to raczej do wróżki. Nierówna praca możne być spowodowana wieloma czynnikami - przepływomierz, nieszczelny dolot itd. 

Takie stuki w 2.0, hmm... to się raczej z jednym kojarzy.

Właściciel sam hamował auto czy tylko dostał wykres???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie stuki w 2.0, hmm... to się raczej z jednym kojarzy.

 

 

Czyli z czym ?

Auto było na 100% mapowane , poprzedni właściciel (którego również znam) osobiście jeździł do wrocka , miał potem jechać na poprawki ale sprzedał auto obecnemu właścicielowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez odczytu błędów,porządnej diagnostyki się nie obejdzie.

Tutaj możemy tylko gdybać i wróżyć z fusów,nie słysząc silnika i nie znając zakresu modyfikacji.

Jeśli auto jeździ już z tym "stukaniem" dłuższy czas,to raczej nie panewka,choć i tej wykluczyć nie można.Ale równie dobrze może być coś innego,piston slap czy napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj samochodu bez dobrej diagnozy. Pierwsza sprawa to diagnoza błędów i ich eliminacja. Może to zwykła nieszczelność a może grubsza sprawa. To stukanie to jak Cybel napisał, może być panewka albo tłok, ale jak to już jakiś czas trwa i nie jest gorzej, to może być równie dobrze jakaś pierdoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny właściciel twierdzi ze ten dźwięk jest odkąd kupił auto i ze się nie nasila. Przejechał od kupna 9 tys km wiec panewka raczej nie.

Modyfikacje jakie są to tylko wydech przelot , reszta seria.

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny właściciel twierdzi ze ten dźwięk jest odkąd kupił auto i ze się nie nasila. Przejechał od kupna 9 tys km wiec panewka raczej nie.

To rewelacyjnie o nim świadczy :). Jeździć 9k km i mieć chrobotanie z silnika w 4 literach, pogratulować podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc ma 7 samochodów ,5 motocykli i cholera wie ile motorówek wiec kto bogatemu zabroni ;)

Co do firmy robiącej mapę to nie chciał bym narazie ujawniać bo sam osobiście nie znam sprawy w 100% . Nie chce żeby się okazało ze mapa jest ok a ja obsmaruje kogoś bezpodstawnie.

Edytowane przez blasterpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko stukające imprezy to raczej nie nowość. Sam przy mrozach mam lekkie stukanie na zimnym silniku przy naciśnięciu gazu - zdiagnozowane jako zwykły piston slap. Po max. 2minutach jazdy ustaje. Zmieniłem olej z 15w50 na 5w40 i dźwięku praktycznie brak. Ja wsiadam uruchamian auto zapinam pasy, włączam muzę i dopiero ruszam, także chyba wszystko by nie miał silnik źle. Napinacz raczej by ciągle hałasował wg. filmów na YTube

Także pkt 1szym najmniej bym się przejmował. Reszta do wnikliwej oceny przez znającego subaru serwisanta - jak jest check i nine jedzie to wiedz, że coś się dzieje :P

 

Update: a... Na ciepłym też? Ummm to może już hardcore piston :P ile ma przebiegu?

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...