Skocz do zawartości

Samobój idealny...


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, powiedz, że żartujesz.

W takich sprawach nigdy. Dotyczy to również "Strasburgów", "Bruksel", "Genew" i innych instytucji, które uzurpują sobie coraz większą jurysdykcję nad Polską. Bo powtarzając za Broniewskim:

Są w ojczyźnie rachunki krzywd,

obca dłoń ich też nie przekreśli,

...

Za tę dłoń podniesioną nad Polską-

kula w łeb!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie mam zamiaru głosować na PO z jednej prostej przyczyny. Oni nie są ani trochę liberalni. Ich program jest naprawdę zbliżony do proponowanego przez PiS, a jedyną różnicą jest to, że chcą osiągnąć swoje cele w bardziej "cywilizowany" sposób. Będę głosował na LiD, który mimo swoich wad jest jednak najbliższy moich poglądów - do tej pory głosowałem na UW.

 

WiS napisał, że głos na LiD, to poparcie PiS-u i tutaj w pewnym stopniu muszę się zgodzić. Głosując na LiD odbieramy poparcie Platformie, tworząc większą dysproporcję między partiami Tuska, a Kaczyńskiego.

 

Uważam jednak, że jeśli chcemy, żeby Polską rządzili ludzie, których uważamy za swoich reprezentantów, a nie wrogów naszych wrogów to niezbędne jest głosowanie pozytywne, a nie negatywne.

 

Co do debaty. Sprawa wygląda tak, że jeśli ktoś naprawdę nie osiągnie bardzo wyraźnej przewagi (vide debata Reagana z Carterem przed wyborami w '80 roku) to zwycięstwo ogłoszą obydwaj kandydaci. Ja lubię Kwacha i też w tym wypadku uznam go za zwycięzcę, choć liczyłem na bardziej konstruktywną rozmowę.

 

Jarosław Kaczyński na zarzut byłego prezydenta o tym, że niemała część rządu i najwyższych władz już "umoczyła", odpowiedział "To właśnie świadczy o naszej uczciwości". Jak to rozumieć? Przecież człowiekowi który wygaduje takie kocoboły normalnie ludzie nie mogą wierzyć. A jednak wierzą...

 

Męcząca jest również kampania wyborcza. Ja będąc dociekliwy mogę przeszukać internet i sprawdzić, kto ma jaki program. Biedni są wszyscy ludzie, którzy nie interesują się polityką, ale czują, że trzeba oddać głos (a takich jest chyba najwięcej). Jaką oni mają podjąć decyzję na podstawie spotów wyborczych, w których jedni obrzucają błotem drugich. Że PiS tak robi, to się niestety przyzwyczaiłem, ale zaskoczony byłem tym, że PO przystąpiła do takich samych paskudnych spotów. Cieszy mnie, że ogłoszenia LiD-u są bardziej merytoryczne, choć i tam nie brakuje dodatku pod tytułem "ale pamiętajcie, że PiS jest be".

 

Może się mylę, ale nie pamiętam, aby którykolwiek poprzedni rząd tak dzielił społeczeństwo jak ten. Nie mieliśmy super rządów, były afery itd, ale były to rządy wszystkich polaków. Obecne władze są niestety anty-inteligenckie i chcą mi wmówić, że biedniejsi są moimi wrogami, a im, że ja jestem ich wrogiem.

 

Mówcie o Kwachu co chcecie, skompromitował się w Charkowie, miał parę wpadek, ale nie obrażał żadnych grup społecznych wypowiedziami skierowanymi bezpośrednio w nie.

 

I tak podsumowując tą tyradę, chciałem tylko dodać, że sobie i Wam życzę takiego rządu, z którego choćby połowa z nas mogła być dumna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów nie moge zrozumieć dlaczego tych obserwatorów nie chcieli wpuscić :!: skoro i tak ich wpuścili :shock:
Uważam, że nie należało wpuszczać. Taka ingerencja to IMHO podważenie wiarygodności suwerennego kraju. A takim chyba chcemy być. :?:

 

Zmartwię Cię jeśli powiem, że nawet Amerykanie nie są już suwerennym krajem, bo wpuścili obserwatorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, powiedz, że żartujesz.

W takich sprawach nigdy. Dotyczy to również "Strasburgów", "Bruksel", "Genew" i innych instytucji, które uzurpują sobie coraz większą jurysdykcję nad Polską.

 

A to że tacy obserwatorzy to sprawa rutynowa i występują w wielu znaczących krajach UE to do Ciebie nie przemawia, bo to spisek układu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię jeśli powiem, że nawet Amerykanie nie są już suwerennym krajem, bo wpuścili obserwatorów?

No cóż, ta socjalistyczna zaraz jest wszędzie.

A to że tacy obserwatorzy to sprawa rutynowa i występują w wielu znaczących krajach UE to do Ciebie nie przemawia, bo to spisek układu jest?

Nie nie przemawia. I nie chodzi tu o żaden spisek ani układ ale o suwerenność. Pozwalasz się obserwować, potem krytykować, potem karać a potem ... nie będzie już żadnego potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwię Cię jeśli powiem, że nawet Amerykanie nie są już suwerennym krajem, bo wpuścili obserwatorów?

No cóż, ta socjalistyczna zaraz jest wszędzie.

A to że tacy obserwatorzy to sprawa rutynowa i występują w wielu znaczących krajach UE to do Ciebie nie przemawia, bo to spisek układu jest?

Nie nie przemawia. I nie chodzi tu o żaden spisek ani układ ale o suwerenność. Pozwalasz się obserwować, potem krytykować, potem karać a potem ... nie będzie już żadnego potem.

 

Północna Korea jest w/g Twojej definicji suwerenna. Jakie będzie jej potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE kraje UE pozwalają na obserwatorów i jakoś mają "potem". :roll:
Poczekaj z ostateczną oceną do czasu powstania (oby nie) Związku Socjalistycznych Republik Europejskich (zwanego Unią Europejską). Zobaczysz wtedy, gdzie będą zapadać decyzje i w czyim interesie. Tracimy suwerenność, tym razem jednak bezkrwawo i większość tego niestety nie czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Północna Korea jest w/g Twojej definicji suwerenna. Jakie będzie jej potem?
Chyba pomyliłeś pojęcia, suwerenność to zdolność do samodzielnego sprawowania władzy na jakimś terytorium zarówno w sprawach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Chodziła Ci pewnie o wolność obywateli, której tam oczywiście nie ma, ale to dwie zupełnie różne sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś pojęcia, suwerenność to zdolność do samodzielnego sprawowania władzy na jakimś terytorium zarówno w sprawach zewnętrznych jak i wewnętrznych. Chodziła Ci pewnie o wolność obywateli, której tam oczywiście nie ma, ale to dwie zupełnie różne sprawy.

 

A niby Kim Dzong (czy jak mu tam) nie panuje samodzielnie? A o co mi chodziło to wiem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabus nie bardzo rozumiem co chcesz nam przekazać. jak dotąd jasno wynika, że z unijnych budżetów więcej bierzemy niż wpłacamy, a jeśli wzięlibyśmy się nieco do pracy, przestali biadolić i stwarzać biurokratyczne problemy, to te pieniądze były znacznie większe. Na skutek takich, a nie innych wydarzeń historycznych, państwa na starym kontynencie potrzebują takiej unii jeśli chcą konkurować ze Stanami Zjednoczonymi pod kątem gospodarczym.

 

Jak do tej pory korzyści przewyższają straty. Zgodzę się, że w niektórych sprawach powoduje to, że musimy zrobić coś, czego nasz rząd by nie chciał, bo obliguje nas do tego unijne zarządzenie. Zresztą do tej pory okazuje się, że UE chcąc nie chcąc podejmuje lepsze dla nas decyzje, niż szanowni reprezentanci naszego narodu.

 

Władze unijne mają taki bonus, że nie muszą skupiać się na walce z politycznymi przeciwnikami, nie obrzucają się tak błotem, a pracują głównie nad gospodarką, infrastrukturą itd. De facto wychodzą na tym dobrze właściwie wszyscy członkowie.

 

Tak na marginesie - jeśli ubezwłasnowolnienie naszych władz miałoby doprowadzić to gospodarczego rozkwitu to jestem jak najbardziej za!

 

LeonID - Kim Dzong Il :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael , zgadzam sie z tym co napisałes

A ja nie! :cool:

 

Mówcie o Kwachu co chcecie, skompromitował się w Charkowie, miał parę wpadek, ale nie obrażał żadnych grup społecznych wypowiedziami skierowanymi bezpośrednio w nie.

Wiesz, mnie właśnie obraża takie zachowanie Kwacha. Pomijam już kwestię tego, że w Charkowie to nie był właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Nie wiem czym tak bezpośrednio obraził Cię Kaczyński. Potrafi nieraz palnąć ni w pięc ni w dziesięć, ale żeby się zaraz obrażać.

 

A... przepraszam, jego tekst o 13 grudnia był co najmniej nie na miejscu.

 

Jeszcze co do tego "Kwaśnego" prezydentowania dla wszystkich Polaków.

Są dwie szkoły. Albo się wali prosto z mostu, najwyżej ktoś się poczuje urażony, albo się mówi tak, by przypadkiem nic konkretnego nie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co mi chodziło to wiem lepiej.

Bezsprzecznie wiesz lepiej, ale ja nie pisałem, że suwerenność to panaceum na wszystko to tylko składnik, konieczny acz nie wystarczający.

jak dotąd jasno wynika, że z unijnych budżetów więcej bierzemy niż wpłacamy
To slogan z kampanii wyborczej, którego nikt nie potrafi udowodnić.
Jak do tej pory korzyści przewyższają straty.

Rozważ, 27-o dzieci ma po złotówce. Postanawiają zaoszczędzić je w skarbonce. Kupują świnkę za część zebranych pieniędzy a resztę do niej wrzucają. Jak myślisz, każdy odzyska swoją złotówkę :?: Takie cuda zdarzają się w Biblii a nie ekonomi. Nawet jeśli założymy, że Twoja tez jest prawdziwa to w dłuższym okresie nie da się jej obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się na Kaczyńskiego, a jedynie nie rozumiem dlaczego obraża wykształconych ludzi za to, że są wykształceni. Nie rozumiem dlaczego robi tak nie tylko on, ale cała jego partia. Oni po prostu starają się obrazić każdego. Kto nie jest moim przyjacielem ten jest moim wrogiem. Nie sympatyzowałem nigdy z Rokitą, ale słynna wypowiedź, w której premier mówi - "Jan Maria Rokita popełnił bardzo ciężkie przestępstwo przeciwko demokracji. Poza mordami to jest najcięższe przestępstwo, jakie w ogóle można popełnić" - to przecież paranoja jest.

 

Skoro obraża Cię pijany prezydent w Charkowie, to dlaczego nie obraża Cię trzeźwy premier, który nie zna hymnu?

 

Władza może teraz wszystko. Przypadek doktora G. Okazało się, że człowiek nie jest winny, a niby łapówki to jego legalnie nabyty majątek. Przecież to żart jakiś. Ile lat musi minąć, żeby zaczęli łapać zwykłych szaraczków, a nie ważniejsze postaci?

 

Ja nie chcę takiego rządu, nie chcę rządu nienawiści do rodaków i wszystkiego co nie kwacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co mi chodziło to wiem lepiej.

Bezsprzecznie wiesz lepiej, ale ja nie pisałem, że suwerenność to panaceum na wszystko to tylko składnik, konieczny acz nie wystarczający.

jak dotąd jasno wynika, że z unijnych budżetów więcej bierzemy niż wpłacamy
To slogan z kampanii wyborczej, którego nikt nie potrafi udowodnić.
Jak do tej pory korzyści przewyższają straty.

Rozważ, 27-o dzieci ma po złotówce. Postanawiają zaoszczędzić je w skarbonce. Kupują świnkę za część zebranych pieniędzy a resztę do niej wrzucają. Jak myślisz, każdy odzyska swoją złotówkę :?: Takie cuda zdarzają się w Biblii a nie ekonomi. Nawet jeśli założymy, że Twoja tez jest prawdziwa to w dłuższym okresie nie da się jej obronić.

 

Nie bardzo rozumiem, co chcesz mi powiedzieć. Że ilość pieniądza na rynku jest stała i nie zmienia się od kiedy człowiek wybił pierwsze monety? Przykład jest chybiony. A co jeśli dzieci wpłacą po złotówce do banku i wyjmą pieniądze po roku? też będzie taka sama kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować moją wcześniejszą wypowiedź: Tak na marginesie - jeśli ubezwłasnowolnienie naszych władz miałoby doprowadzić to gospodarczego rozkwitu to jestem jak najbardziej za!

 

Póki co jednak nie dramatyzowałbym z tą Brukselą, bo po prostu nie ma do tego żadnych podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, co chcesz mi powiedzieć.

Chcę powiedzieć, że herbata nie zrobi się słodsza od mieszania, a pieniędzy nie przybywa od przerzucania. Co więcej robi się ich mniej, bo biurokracja, która decyduje o tym gdzie one trafią strasznie kosztowna jest w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek_67, ja chyba stanę się Twoim wrogiem. Olśniło mnie. Zgadzam się z urabusem. Polska powinna wystąpić z UE, NATO itp. Powinna zacząć wojnę gospodarczą z UE i Rosją, a jak to nie pomoże to militarna! W imię przyszłości, w imię honoru, w imię niezależności. Nie będą nam obcy pluć w twarz i narzucać swoje dyrdymały. Za naród, za rodzinę! Za matkę Polskę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taka dyskusja nie ma sensu, bo nie wiem jak Ty, ale ja nie jestem specem od finansów Unii Europejskiej, a tak długo jak żaden z nas nie powoła się na liczby, możemy sobie tutaj rzucać takie przykładziki bez końca. Ja wypowiadam się jedynie na podstawie informacji ogólnych, a nie precyzyjnych liczb. Drugą podstawą do moich wypowiedzi są obserwacje. Od kiedy jesteśmy w UE nagle zaczęli w Warszawie remontować drogi. Może nie za szybko, ale jednak. Wątpię, aby z tych nasze dzieci uzbierały tyle złotówek, więc może jednak skądś te fundusze dostaliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jedynie nie rozumiem dlaczego obraża wykształconych ludzi za to, że są wykształceni. ...

 

Bo najlepszą obroną jest atak. Inaczej wykształciuchy wypunktowałyby miernotę Pisu.

 

Chcę powiedzieć, że herbata nie zrobi się słodsza od mieszania

 

A od czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie , dlaczego podpity Kwasniewski jest "be" a o "śpiewajacym Kaczyńskim" tak szybko zapominacie..nie wstyd wam , że nie zna hymnu :?: Nie wstyd Wam , że nie zna żadnego języka p. profesor a śmiejecie sie i pamietacie wykształcenie Kwasniewskiego który zna trzy :!: itd , itd....W lewo pamiec bardzo dobra w prawo zdecydowanie gorsza :mrgreen:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...