Skocz do zawartości

Aktualizacja nawigacji - Forester 2014 [wydano mapy 2015/2016]


MForbi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera XT wyposażonego w nawigację.

Pytanko - jak wygląda dostępność aktualizacji map do tego systemu, w jaki sposób można te mapy "zdobyć" i jaka jest częstotliwość wydawania aktualizacji map.

 

Pozdrawiam

 

MForbi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, MForbi

 

Gratulacje za nowego Forka! Też czekam na nowy mapy. Już jest aktualizacja na naviextras Subaru ale będą dostępny dopiero w styczniu w ASO. Mam nadzieje że będzie nam zaproponowano bezpłatny update. Nowe auto, nowe mapy! Aktualizacji dla Subaru EU jest co 2 lata. Dla US co kwartał!

 

Pozdrawiam,

 

T1sh0

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, MForbi

 

Gratulacje za nowego Forka! Też czekam na nowy mapy. Już jest aktualizacja na naviextras Subaru ale będą dostępny dopiero w styczniu w ASO. Mam nadzieje że będzie nam zaproponowano bezpłatny update. Nowe auto, nowe mapy! Aktualizacji dla Subaru EU jest co 2 lata. Dla US co kwartał!

 

Pozdrawiam,

 

T1sh0

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Na NAVIEXTRAS 185 GBP - jakieś szaleństwo ... I brak informacji o dacie aktualizacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Dzwoniłem do ASO no i się dowiedziałem że będę mieli nowych map od marca czy kwietnia. Aaaaaa....zapomniałem napisać że będę kosztowali 600-700zł nawet dla nowych aut jak naszych! Super nie? Zastanawiam się czy nie zmienić na Kenwooda który ma Garmin i po sprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy to będą same mapy czy może aktualizacja oprogramowania do całego systemu ? Tak czy siak - cena jes zupełni enierynkowa ... To cena dobrego urządzenia GPS z mapami (np. AutoMapa XL - Europa) gdzie późniejsze aktualizacje kosztują 99 PLN rocznie a ukazują się co kwartał.

Jedyna niewygoda - dodatkowe urządzenie dublujące wbudowaną nawigację ...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna niewygoda - dodatkowe urządzenie dublujące wbudowaną nawigację

zawsze mozna fabryczna nawigacje wyciagnac i w jej miejsce wstawic stacje multimedialna z navi np kenwooda gdzie aktualizacje map sa za free. Niestety koszt takiego firmowego urzadzenia to min. 3,4k pln. Mozna tez kupic cos firmy krzak na androidzie i kupic np automape. Troche przegiecie ze Subaru kaze sobie tyle placic za aktualizacje.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i  tak jest postęp do poprzednich wersji nawigacji, gdzie ceny były z kosmosu, a czasy aktualizacji to lata świetlne...

 

Mimo wszystko jaka by nie była cena i częstotliwość uaktualnień i tak zawsze, ale to absolutnie zawsze wywalam "ori" nawigacje i wstawiam coś "darmowego"

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3Q 2014/2015!!! Ale nie pytałem ostatnio w ASO. Napisze jak się dowiem.

3 kwartał 2014 mamy już za sobą. ZTCW aktualizacja miała wyjść w III/IV miesiącu 2015.

Tak zgadza się! Ale chodziło o to że mapy bedą dostępny do kupienia w ASO a nie że będzie aktualizacja! :) Europa to nie USA, niestety, a za FHI największy rynek Europa też nie jest.

Tylko dodam że mapy online są o 12.2014 ale nie mogę kupić dlatego że czytnik nie rozpoznaje karta SD a uzywałem 3 rożnych i nic. Plus mój ma tylko 17kkm czyli nowiutki ale niestety za nowe mapy muszę zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonią do ASO dzisiaj no i się dowiem!

No i powiedzieli mi tylko 1000zł! Bardzo ciekawe! To samo ASO na początku roku powiedzieli 600-700zł. Na stronę Navi-Extra kosztuje 215€ ale tutaj jest chaczyk... Navi nie widzi kartą SD ale karta jest widoczna przez OS. Czuje się "zmuszony" kupić w ASO. A nawet backup nie mogę zrobić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonią do ASO dzisiaj no i się dowiem!

No i powiedzieli mi tylko 1000zł! Bardzo ciekawe! To samo ASO na początku roku powiedzieli 600-700zł. Na stronę Navi-Extra kosztuje 215€ ale tutaj jest chaczyk... Navi nie widzi kartą SD ale karta jest widoczna przez OS. Czuje się "zmuszony" kupić w ASO. A nawet backup nie mogę zrobić!

 

 

:biglol: :biglol: :biglol:

 

 

Wyrzuć to na śmietnik, lepiej na tym wyjdziesz :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to OS widzi kartę a czytnik nie ? Jeśli czytnik nie widzi to jak się do niej dostałeś aby stwierdzić że OS ją widzi ?

Potrzebuje więcej informacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Nav Tool nie widzi kartą ale OS bez problemu dlatego to wygląda bardzo dziwnie. Nie chcę się bawić pod OSX z Wine. Mogę zrobić kopie potem paczka dmg i zobaczyć czy tak NavTool rozpozna SD. Nie wiem jak u was ale moją kartę jest pod "nazwą" UNTITLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezmę kartę ze swojego samochodu i zobaczę ze swoimi czytnikami ... Jak będę miał jakikolwiek problem podpytam swoich inżynierów (mam tę możliwość bo pracuję dla firmy produkującej m.in. karty pamięci :) ). Dam znać czym sie to skończyło .

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i powiedzieli mi tylko 1000zł!

1000 PLN jednorazowa aktualizacja?? :blink:  :blink:  :blink:  Przykro powiedzieć, ale komuś się chyba systemy walutowe pomieszały  :toobad:  :czerwona:  Dla porównania - roczna licencja AM - to 90 PLN na Polskę i 150 na EU. W cenie 4-5 aktualizacji.  Za 1000 PLN mam Beckera 7 cali z dożywotnią, darmową aktualizacją map. (oczywiście dożywotnia - do czasu kiedy firma istnieje ;) )

No nic, stara dobra przyssawka, smartfon, Yanosik + Google Maps lub Automapa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem prawie wszystko. U mnie podczas próby aktualizacji przez Subaru Toolbox wywalało komunikat że nie może się połączyć z "devicem" - dziwne to nie jest bo ten jest zamontowany w samochodzie a samochód w garażu.

No ale wymyśliło żebym się podłączył przez USB do tegoż.

Skontaktowałem się zatem z tech-support'em producenta softu w Holandii, i mam odpowiedź.

Aktualizacja zawiera nie tyle mapy, ale aktualizację całego softu w tym urządzeniu, stąd konieczność podpięcia całej zabawki a nie tylko karty.

Oczywiście przekierowali mnie na Dealera.

 

Niemniej jednak sądzę że u Dealera nie pracują czarodzieje a tacy sami ludzie jak ja, a co więcej - twierdzę że moje dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT może być większe niż ich. Co za tym idzie - jestem pewien że mogę to zrobić sam, tylko muszę wiedzieć gdzie jest złącze serwisowe żeby się wpiąć z komputera do "device'a".

Czy ma ktoś pomysł gdzie jest to złącze ? Czy trzeba jakoś wymontować to cudo z samochodu ? Obawiam się że port USB w podłokietniku nie pełni funkcji złącza serwisowego dla systemu audio/navi...

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam12 - dzięki :) Pytanie tylko czy to złącze serwisowe do systemu audio/navi czy generalnie do elektroniki samochodu ? Wolałbym nie namotać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...