Skocz do zawartości

co by Forek XT MY 14 brzmiał jak GT?


RTQLAS

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki Panowie ale ta invidia to nadal brzmi jak szlifierka choć o niebo lepiej od oryginału.

mam tu cos co brzmi ciekawie choc jescze nie bulgocze:

 

 

niestety jak widzicie autor nie chce sie odezwać do nas i podpowiedzieć co dłubał ???

Zakładam ze wywalil srodek (rezonator) i wstawil przelot oraz ze tlumik koncowy to HKS lub Vortex co wy na te domniemania ???

 

Samo odelzenie wydechu czyli 2,25" do konca nawet po rozdwojeniu oraz puszki sportowe tylko dają efekt zbliżony do invidii kolegi (sam tak zrobiłem).

Vortexa juz mam na wiosne proba z wyrzuceniem srodeczka i zastapienie go przelotem.

 

Tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś

 

będzie i dowodem sa na to sa STI na gratach COBBa które słuchałem już kilkakrotnie na YT.

Postaram sie znaleźć link do filmu sam ocenisz brzmi zacnie i bulgocze. Co zostało wymienione ciężko powiedzieć bo nie opisano.

 

Tomasz

...

 

 

o mam:

 

 

tak chciałbym by brzmiał mój forek jesli da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby osiągnąć to brzmienie trzeba zastosować kolektor wydechowy o różnych długościach dla lewej i prawej pary cylindrów. Bez tego, mieszanie z różnymi back boxami, robieniem przelotu, nigdy nie da właściwego efektu. Właściwie to jest budowa części układu wydechowego od podstaw. Tyle, że na pewno warto ☺. Też bym tak kombinował! Napisz co Ci się udało zrobić z tym wydechem ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak. Niestety z naszym silnikiem 2.0 Turbo, nie da się wykrzesać ( moim zdaniem ), nic co by przypominało bulgot 2,5 w STI. Być może po zastosowaniu dobrego downpipe, coś można polepszyć ...Ja odpuściłem.

W planach mam zakup WRXa i wtedy zacznę się ostro bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coby można włożyć na wydech żeby to auto brzmiało no może nie aż jak GT ale trochę lepiej a zarazem nie oszaleć

może spróbuj czegoś takiego https://www.youtube.com/watch?v=BBzl5VXGjk4

 

:D

Edytowane przez szywoj011
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra Panowie to czym rożni się kolektor wydechowy od imprezy STI MY2015 od Forestera 2015 lub poprostu Naszych DIT-ów ???

Założenie do w/w imprezy dobrego wydechu: NVIDIA, COBB, itd. powoduje cudne warczenie/bulgot a zatem czym roznia się te układy wydechowe ???

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No dobra Panowie to czym rożni się kolektor wydechowy od imprezy STI MY2015 od Forestera 2015 lub poprostu Naszych DIT-ów ???

W 2.0 DIT turbo umieszczone jest w innym miejscu niż w silnikach z serii EJ,z przodu podobnie jak w SBD,turbina jest typu twin scroll,wymusza to inną konstrukcję kolektorów.

Zabawa kolektorami raczej odpada,wydech można modyfikować,ale bulgotu raczej się nie uzyska. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 23.12.2014 o 23:45, piotruś napisał:

Temat do zamknięcia.

Odpowiedź brzmi : NIE BĘDZIE TAK BRZMIAŁ

Będzie :).

Może nie jak klasyczny bokser, ale dźwięk jest do niego najbardziej zbliżony ! Nie bez trudu, ale w końcu udało się znaleźć - Nameless Performance Exhaust.

To jedyny ratunek dla Forków SJ.

Obecny dźwięk jest naprawdę trudny do zaakceptowania (dotyczy większości modeli).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...