Skocz do zawartości

Subaru Impreza GT - pomóżcie laikowi :D


GeOrGe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość.

Fanem imprezy byłem od zawsze ;). Chcę kupić Impreze GT i tu mam problem. Nie bardzo wiem na co mam zwracać uwagę przy oglądaniu tego auta. Nie znam jej słabych punktów, np. co z reguły się psuje, co kosztuje majątek przy naprawie, które roczniki są najlepsze i takiem tam.

Dodatkowo prosiłbym o jakieś uwagi użytkowników związane z tym autem.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jest to mój pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość.

Fanem imprezy byłem od zawsze ;). Chcę kupić Impreze GT i tu mam problem. Nie bardzo wiem na co mam zwracać uwagę przy oglądaniu tego auta. Nie znam jej słabych punktów, np. co z reguły się psuje, co kosztuje majątek przy naprawie, które roczniki są najlepsze i takiem tam.

Dodatkowo prosiłbym o jakieś uwagi użytkowników związane z tym autem.

Z góry dziękuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

a witamy witamy - do powitan jest odpowiedni watek :)http://tiny.pl/74h8

 

co do SI GT to bardzo ciezko znalezc dziewice, ale jezeli nie przerazaja Cie jakies niewielkie przjscia auta to juz mozna cus znlezc - pogrzeb w tym watku http://tiny.pl/74h2

 

generalnie trzeba uwazac na porzadnie zdzwonione egzemplarze, a takich niestety jest nie malo, sprawdzic czy nie kopci, i czy nie slychac stukow w silniku przy wchodzeniu na obroty - poza tym ciezko powiedziec bo SI GT rzadko ze psuja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest tak długi że nie podejmuję się napisac posta o tym - jakby co to napisz PW, jakoś się zgadamy. Ewentualnei ABT jest forumowym specem od kupowania GT aktualnie ;-)

 

ano ze zdjeciow i z opowisci to chyba sie Abt'owi trafilo piekne cacko tzw. dziewic - coby jej za szybko nie zdeflorowal :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź ;) Właśnie tego się boje, że nie znajdę auta po małych przejściach. Samochodu będę szukał w Anglii, bo jak narazie planuje tu zostać na dłużej. Nigdy nie miałem auta z turbo sprężarką, nie wiem jak można zdiagnozować jej stan, wiem, że nie może wydawać głośnych dźwięków podczas pracy ale jak się ma sprawa z wyciekami oleju? Dopuszczalne jest zawilgocenie wewnątrz turbosprężarki? Interesuje mnie również czy często zdarzają się wycieki z silnika i elementów układu napędowego.

Narazie nie mam takich bardzo konkretnych pytań, bo nie oglądałem jeszcze żadnego samochodu, ale myślę ze niedługo to się zmieni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK to się GT nie nazywa ;-) tylko Impreza Turbo.

 

 

 

Niewielkkie zawilgocenie szczególnie po stronie gorącej turbo jest dopuszczalne, ale niewielkie.

 

Wycieki spod dekli zaworowych, i z ukłądu wspomaganiakierownicy to standard - prędzej czy później wszystkie ciekną.

 

 

W UK masz wybór importowanych z japonii modeli JDM - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Mieszkam w hrabstwie Surrey w mieście Cranleigh 6 mil od toru testowego Top Gear ;)

 

Poszukam tego magazynu ;) Mam jeszcze pytanie o korozje. Jak to jest z nią w tych autach? Są jakieś punkty które nagminnie rdzewieją, może od któregoś roku były cynkowane. Wczesniej jeździłem poldkiem i już mam dosyć walki z tym syfem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Mieszkam w hrabstwie Surrey w mieście Cranleigh 6 mil od toru testowego Top Gear ;)

 

Poszukam tego magazynu ;) Mam jeszcze pytanie o korozje. Jak to jest z nią w tych autach? Są jakieś punkty które nagminnie rdzewieją, może od któregoś roku były cynkowane. Wczesniej jeździłem poldkiem i już mam dosyć walki z tym syfem :/

 

Uuu to taki siednomilowy przesko robisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Mieszkam w hrabstwie Surrey w mieście Cranleigh 6 mil od toru testowego Top Gear ;)

 

Poszukam tego magazynu ;) Mam jeszcze pytanie o korozje. Jak to jest z nią w tych autach? Są jakieś punkty które nagminnie rdzewieją, może od któregoś roku były cynkowane. Wczesniej jeździłem poldkiem i już mam dosyć walki z tym syfem :/

 

Uuu to taki siednomilowy przesko robisz ;)

 

W poldku miłem silnik 2.0 na wtrysku (115KM na hamowni Maha) i mam już dosyć walki o utrzymanie się na drodze :/ Teraz chce kupic samochód który zawsze chciałem mieć i napewno bedzie o niebo szybszy i lepiej się prowadził :D Największą frajde właśnie mam z jeżdżenia po zakrętach a SI chyba się do tego nadaje. Sorki za offtopa :/

 

To jak z tą rdzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imprezy zbytnio nie rdzewieją.

 

a ja slyszalem ostatnio ze lubia rdzewiec od witka...

mi niestety rdza wyszla spod uszczelki u przedniej szyby i a ze nie leczone to sie sporo tego zrobilo....

myslaem ze jestem wyjatek, ale ostatnio w kas widzialem inna impreze z ktorej tak samo rdza wylazila u szyby...tylko mniej :-)

 

b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo, ziomal ze tak powiem :>

a jaki region?

 

co do porad - kup najnowszy numer 'japanese performance', jest dodatek o imprezach...

 

Kogii nie moge nigdzie znaleźć tego numeru, Nawet próbowałem zamówić ale juz niema :(

Masz moze skaner i mi zeskanujesz ten załacznik i przeslesz mailem? byłbym bardzo wdzieczny. Masz taka mozliwosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdz sklep WHSmith (ja tam zawsze kupuje), ten numer wyszedl 12 wrzesnia, wiec powinien jeszcze byc dostepny...

 

albo na stronie: http://www.chpltd.com/ zakladka 'sklep'

skaner pozycze od flatmata, jezeli nie znajdziesz gazetki :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich ponownie!!!

Stało się :D Mam moje cacko :) Subaru Impreza Turbo '99

Auta ostro szukałem dwa miesiące głownie w internecie.

Moja laleczka ma 72000mil, jeden właściciel (kobieta), co 6 miesiecy serwisowana w ASO Subaru (wszystko jest udokumentowane), miała obtarcie na jednym przednim błotniku ale został wymieniony na nowy element, po zmianie paska rozrządu, całkowita seria

 

Kilka zdjeć:

http://img100.imageshack.us/img100/2842/image00001gq9.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/8590/image00002zc4.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/6547/image00003ai1.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/5379/image00004qf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ rewelacyjnie ;) dzieki

 

Cypis wiem o czym mówisz, ogladałem ich pare i naprawde niektóre były strasznie zajeżdżone :/ Dodam ze felgi moim egzeplarzu są od nowości i nie maja rys :shock:

Poprzednia właścicielka raczej nie miała dzieci bo wszedzie w jej domu były zdjecia tylko kota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...