Jump to content

Tribeca check engine, trakcja, cruise podobno zbyt uboga mieszanka???


sk7
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

mamy problem z naszym Subarakiem mianowicie od kilku miesięcy praktycznie przy każdej jeździe po przejechaniu 5-10 km (w momencie uzyskania pełnego rozgrzania się silnika) zapalają się w/w kontrolki (na stałe check engine i trakcja + migająca cruise).

Dodam że auto cały czas jeździ bez problemu i zapalenie tych kontrolek nie powoduje zmiany pracy silnika (słaba moc czy coś podobnego).

Kasuję ten błąd przez odłączenie akumulatora ale przy praktycznie przy każdej następnej jeździe znowu się pojawiają.

 

Początkowo myślałem że problem jest z niedokręconym wlewem paliwa (ale podobno ten kod ma inne oznaczenie). Po tankowaniu sprawdziłem korek i maksymalnie go dokręciłem (kilka kliknięć). Niestety kontrolki znowu powróciły.

Pojechałem więc do serwisu Subaru w Józefowie i po podłączeniu komputera błąd jaki został odczytany to "zbyt uboga mieszanka". Skasowano go i zalecono tankowanie na innej stacji bo najprawdopodobniej paliwo jest kiepskiej jakości. Tankowałem już na innych stacjach nawet 98 z dodatkami do paliwa ale problem ten nadal się pojawia.

 

Auto ma przebieg niecałych 60.000 mil.

 

Przy okazji to może ktoś zna jakiś dobry serwis który ogarnia elektronikę w takim aucie najlepiej w Warszawie lub okolicach.

Link to comment
Share on other sites

Poza Jarkiem z Józefowa, chyba mało kto w PL wie więcej niż on, także może być ciężko, skoro Ci nie pomógł.

Czyli można zrozumieć z powyższego, iż na stacji diagnostycznej, po włożeniu sondy w wydechy wyjdzie prawda, bo jak inaczej można określić stan katalizatorów?

Link to comment
Share on other sites

99% katy słabe

 

A ja bym taki pewien nie był  B)  . Przecież kolega napisał że bład " zbyt uboga mieszanka " czyli jak znam życie błąd o kodzie P0171 , który nie ma nic wspólnego z katalizatorami, niestety jazda z tym błędem jest dość ryzykowna…..  :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odp. Jarek ma dość długie terminy. Na chwilę obecną przeczyściłem przepływomierz i póki co jest ok. Co prawda zrobiłem tylko 3x20 km. Zobaczymy co będzie dalej...

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj lewego powierza. Błąd masz bo jest zbyt mało paliwa z wielu powodów albo zbyt dużo powietrza przez nieszczelności za przeplywka. To drugie łatwo sam wykluczysz

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem udało mi się rozwiązać samemu. Wymontowałem przepływomierz i go przemyłem preparatem do czyszczenia hamulców. Potem delikatne suszenia na grzejniku. Jeżdżę już pół roku i kontrolki nie zapaliły się ani razu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...