Skocz do zawartości

Opony Pirelli PZero Nero do imprezy ?


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

witam

musze niebawem zmień opony na nowe zastanawiałem się nad tymi co mam czyli jakieś Avon coś tam, sa OK ale rozważam alternatywę np Pirelli PZero Nero LINK . Czy ktoś takowe uzywał, może jakies opinie lub inne sugestie ? chciał bym wydać nie więcej niż te Pirelli kosztują :)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w turbodziadku na P0 Nero 215/45/17 - i, jak na cywilną lecz dynamiczną jazdę - bardzo fajnie klei na suchym, na mokrym niespecjalnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Toyo Proxes R1R i jestem super zadowolony. W skrajnych opadach deszczu, w mokrych koleinach trzeba uważać. Federala nie miałem ale jeździłem jako pasażer i też bardzo OK. Pamiętaj jeszcze o Bridgestonie RE o 070 i RE 050. Pirelli to inna opona, bardziej miękka bliżej jej do Yokohamy Advan Sport. Rozważ jeszcze Yokohamę Advan Neova 08. Zależy czy ma być badzo twarda (Bridgestone) i wtedy ostrożnie na mokrym czy twardo i w miarę OK na mokrym tak jak Yokohama.   

Edytowane przez Helmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie szukam jakiegoś kompromisu na suchym i na mokrym, teraz mam Avon Z5 chyba jak dobrze pamiętam, sa OK bo na suchym daja rade chociaż ja nie upalam i jeżdżę jak na co dzień :) ale nie ukrywam że na autostradzie lubię wcisnąć , na mokrym podczas ulewy kiedy ostatnio wracałem spisały się bardzo dobrze choć już ich bieżnik powoli sie kończy dlatego myślę nad zmianą i z tego co widzę to Pirelli ma chyba właściwości podobne do obecnej gumy, bridgestone chybą będą jednak za twarde . no ale przemyślę jeszcze co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na P Zero Nero 4 sezony. W codziennej eksploatacji spisywała się bardzo dobrze. Teraz mam RE002 i w mojej ocenie P Zero Nero jest lepszą oponą.

RE002 wcale nie są jakieś rewelacyjne. Kupiłem czytając wszystkie ochy i achy w wątku oponowym a teraz trochę żałuję bo mogłem brać RE070...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musze niebawem zmień opony na nowe zastanawiałem się nad tymi co mam czyli jakieś Avon coś tam, sa OK ale rozważam alternatywę np Pirelli PZero Nero LINK . Czy ktoś takowe uzywał, może jakies opinie lub inne sugestie ? chciał bym wydać nie więcej niż te Pirelli kosztują :)

 

Dzieki

Posiadam. Przelatany cały ten sezon i ze 3 miesiące ubiegłego. Kleją ładnie na asfalcie, ale jeśli chcesz polecieć bokiem to nie będzie przeszkód ;) Jedyny minus- duży problem na głębokim aquaplaningu. Jeśli szybko wjedziesz w kałużę a nie będziesz na to gotów w sensie trzymania kiery to może być zonk ;)

Na koleinach dają radę, auta nie ściąga. Moja ocena 9/10.

 

Mam wrażenie że kierunkowe lepiej by się zachowywały na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...